reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwoj naszych pociech - pierwszy zab, pierwszy krok, pierwsze slowo....

Oli dziekuje;-)
Moja mała juz też stoi ale raczkowanie nie za bardzo jej wychodzi;)
Mój Tymek w ogóle nie raczkował tylko od razu chodził,pewnie z nia bedzie tak samo;)
No to trzeba rozkrecic to forum;)
 
reklama
Moj maluszek do przodu nie raczkuje tylko się na rączce podciąga, za to do tylu wędruje szybciej niż ja :-)
 
Moja Gabi tez nie raczkuje i pewnie tez nie bedzie tak jak Viktoria:-D:-Da na tylku tez niezlepotrafi sie poruszac,:-D:-D
Jak nicnowego nie chciala jesc to od dwoch dni je wszystko i w ogromnych ilosciach:szok: nic tylko cos ciagle by przezuwala:-)Chyba to ta choroba ja tak wyglodzila....naszczesciedzisiaj juz ostatni dzien antybiotyku....
 
Ja dzisiaj byłam z Fifim na rehabilitacji (chodzimy na takie zajęcia ruchowe w formie zabawy, przy okazji wiem czy się szkrab prawidłowo rozwija:-)) i Pani mnie uspokoiła że to ze maluszek nie raczkuje ani nie siedzi to nic nie szkodzi. sa dzieci ktore wczesniej wszystko zaczynaja ale prawidłowo i ksiązkowo dziecko zaczyna etap raczkowania po 8 miesiacu a do siadania szykuje sie miedzy 8 a 9 m-cem :tak:
 
Ja dzisiaj byłam z Fifim na rehabilitacji (chodzimy na takie zajęcia ruchowe w formie zabawy, przy okazji wiem czy się szkrab prawidłowo rozwija:-)) i Pani mnie uspokoiła że to ze maluszek nie raczkuje ani nie siedzi to nic nie szkodzi. sa dzieci ktore wczesniej wszystko zaczynaja ale prawidłowo i ksiązkowo dziecko zaczyna etap raczkowania po 8 miesiacu a do siadania szykuje sie miedzy 8 a 9 m-cem :tak:

To moja chyba z tych książkowych ;-) Jak skończyła 8 m-cy i zobaczyła jak jem ciastko to po łóżku przyraczkowała do mnie - mały szatan, jak coś chce to potrafi ;-)
 
Mikołaj "stanął" na czworakach kiedy miał niecałe 7 miesięcy i przez miesiąc nic, aż tu jednego dnia zaczął raczkować, a następnego stawać przy meblach - i od tego dnia mam oczy naokoło głowy;-)
 
Z umiejętności Ani... hmmm siedzi samodzielnie już od dawna. Raczkuje też i jest prędka. Zaczyna się wszytkiego podpierać i wstawać, nie patrząc, czy są to drzwi, czy meble, czy Julka :-D Trzymana za rączki, zaczyna chodzić, chociaż ograniczam to do minimum. Ale w łóżeczku czy wkoło mebli to sobie spaceruje sama. Ząbków mamy cztery, dwójki na górze i jedynki na dole, są już dosyć spore i Ania już nimi zgrzyta brrrrrrrr... Ubranka pomału zaczynam ją ubierać w rozmiar 80. Umie ładnie robić kosi-kosi albo sroczkę. uwielbia ciągnąć mnie za włosy. Je już prawie wszystko, nawet dziś Julka ją częstowała delicjami :szok: jadła już budyń, zupe pomidorową... ładnie je, śpi też b. dobrze. Zasypia o 21 i śpi do 6. Choć zdarzają się dni, że budzi mnie o 4 :-p
 
no to piękne ma postępy :-)
ja staram się mojemu takich rzeczy jak delicje czy budyń jeszcze nie dawać, gdzieś czytałam i lekarka potwierdziła ze na to przyjdzie jeszcze czas :-D
a co do nowości to moj Fifi sam wczoraj kucnał przy łóżeczku i się podniósł :-)
 
reklama
A my doczekaliśmy się trzeciego zębola, po dwu i pół miesiącach. No i opowiadania o 'babie' i 'meme'
 
Do góry