reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwoj naszych maluszkow

mama matiego fajnie ze pada na kolana moj od niedawna sie tez nauczyl i ma jedno niezle zdarte
oskar zaczła chodizć jak mial 10 miesiecy i 4 dni ale to tak po kilka kroczkow a tak zeby calkiem migac to mial 11 miesiecy schody tez pokonuje w ekspresowym tepie ale tylko d gory w dol jeszcze nie
 
reklama
Olis zaczęła chodzić jak miała dokładnie 11 miesięcy, i to tak że z dnia na dzień praktycznie niechodziła i nagle zaczęła biegać, nie pare kroczków, tylko cały dom obchodziła. Poza tym wywrotki opanowane, nie kończą się płaczem, schody to już miała opanowane zanim nauczyła się chodzić :/ poza tym od około 1 miesiąca potrafi się sama podnosić bez trzymanki :) bo wcześniej za chiny nie chciała!! :)

Wiecie co wczoraj zrobiła Ola?! My mamy rytuał, że zanim Ola idzie spać to kładę ją na kanapie obok łózeczka i ona tam pije mleczko i zasypia... A wczoraj wypiła mleczko i krzyk, i wierci się i podnosi i mówi "mamammmm" i pokazuje na łóżeczko :) (dała mi znać że mam ją tam włożyć) po czym gdy już znalazła się w łóżeczku uśmiechnęła się i posłała mi buziaczka i przytuliła swojego aniołka do snu :) (ja zawsze jej wysyłam buziaczka jak ją położę do łóżeczka i mówię "dobranoc kochanie, do jutra) a ona teraz sama zrobiła tak jakby ten rytuał, małpa moja kochana :))
 
Weronika pierwsze kroki postawiła 21 lipca, potem długo, długo nie chciała chodzić. Dopiero tutaj u moich rodziców sie odważyła i 2 tygodnie temu "sie puściła" (he, he) i teraz już prawie biega :))
Doggi moja Werka już od jakichś 2 miesięcy też tak pokazuje. Po kąpieli je mleczko, potem mycie ząbków a potem jak ją pytam gdzie chce teraz iść to pokazuje paluszkiem na łóżeczko. To już taki rytuał... aaa, jeszcze muszą cichutko lecieć w tle kołysanki. Przedwczoraj jej nie włączyłam, to pokazywała paluszkiem na magnetofon i mówiła "aaaaa" czyli trzeba było włączyć kołysanki.
 
saffi no u nas kołysanki to także mus, zawsze mi pokazuje... Mnie Olka zdziwiła bo u niej to progres ze sama chce isc spac, bo tak to stawała na głowie zeby tylko nie spac, cuda wianki odstawiała, a od niedawna po prostu chyba skumała (w końcu) że z mamusia numerów nie ma i jak pora spac to spimy i nara nie imteresuja mnie i krzyki i lamenty :D zrozumiała, zaakceptowała i jest kochana (ale zajęło jej to hmmm ze 3 miesiące lekko) a tak ciągła walka !
 
kasiawidle
Ta Oli jeszcze nie chodzi baaa nawet sam nie stoji - traci rownowage ale za jeden palec idzie - wyglada to dziwacznie bo chodzi krokiem dostawnym.

Pytam tylko (wiec prosze nie piszcie, ze mam sie nie martwic, bo sie nie martwie :-) wie ktos do kiedy dziecko powinno zaczac chodzic?
 
Nasza neurolog powiedziała, że do 18 miesięcy dziecko ma czas żeby rozpocząć naukę chodzenia. Jeśli do tej pory nie będzie próbować trzeba sprawdzić czy wszystko w porządku .
 
reklama
Do góry