reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój naszych dzieci

reklama
U dzieci to jest normalne.Bardzo dużo dzieci chodząc ustawiają stopy do środka.Moja Oliwka też tak robiła.Byliśmy z nią u ortopedy.Lekarz zalecił kupienie bucików ortopedycznych.Kupiliśmy na allegro z firmy Daniel-bardzo solidnie wykonane.Zapłacilismy 65zł ale było warto.Mała po kilku tygodniach przestała stawiać stopy do środka.W tych bucikach nadal chodzi i będzie chcodzić.MOjej koleżankui córce samo chodzenie w bucikach ortopedycznych nie pomogło i ortopeda zalecił w domu ubierać lewy bucik na prawą nogę i odwrotnie,wiem smiesznie to brzmi i jeszcze bardziej komicznie wygląda ale daje ogromne rezultaty.Córka koleżanki nie ma już żadnych problemów z nózkami.Spróbój,napewno warto !!!!!!!
wlasnie poczytalam co nieco o tych butach i raczej sa niewskazane w okresie rozwoju miesni stopy. km! juz nie wiem co zrobic :baffled:
 
no wiec widac ze każdy ma inna opinię \
nasz rehabilitantka bardzo chwali te kapcie nie tylko dla dzieci które maja problemy i wręcz twierdzi, że do okresu przedszkolnego wszystkie dzieci powinny je nosić
ich plusem jest wyprofilowana wkładka
obcas Tomasa (jest ona bardzo istotny)
usztywniają one pięknie staw skokowy
ja osobiście nie spotkałam się z negatywnymi opiniami na ich temat...
 
Ja się posłuchałam naszej rehabilitantki i nie zakupiłam tych butów, mimo że ortopeda zalecił.


wydaje mi sie, ze miesnie stopy sie nie rozwijaja przez to, ze podeszwa jest dosc sztywna. jak pytalam, czemu taka jest, to mi w sklepie ortopedycznym powiedziano, ze wlasnie takka musi byc. julitka ostatnio nie za bardzo cche chodzic w bucikach, wiec czesto lata na bosaka. totez mamy i po trochu roziwjanie miesni stopy i po trochu usztywnianie kostki;-):-)
 
reklama
Moje dziecko chyba wyczuło że kryzys się zbliża i postanowiła rozstać się z pampersami :-)
dzisiaj ani razu nie posikała się do pampka tylko za każdym razem wołała nawet jak byliśmy u mojej babci (chociaż poza domem często zapomina powiedzieć)
mam nadzieję że wkrótce na dobre rozstaniemy się z pieluchami na dobry początek Zuzka dostała trzy pary majtek z króliczkami ;-)
aaa i zapomniałabym chyba kończymy z cyckiem :-( Zuzka nie chce już pić a ja mam coraz mniej mleka dzisiaj nawet przed snem jej nie dałam bo zjadła wielki talerz kaszki na mleku i na "deser" nie miała już ochoty :sorry2:
 
Do góry