reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój naszych dzieci

reklama
Dzis mały pochwalił się nowymi słowami:
Jak zrobił kupę do pamper przyszedł do mnie i rączką pokazywał i mówił: bomba
Na swoje skarpetokapcie z rysunkem krokodyla mówi: klodyle
Jak dziękuję skinie główka i mówi: dziuje
 
Dzis mały pochwalił się nowymi słowami:
Jak zrobił kupę do pamper przyszedł do mnie i rączką pokazywał i mówił: bomba
Na swoje skarpetokapcie z rysunkem krokodyla mówi: klodyle
Jak dziękuję skinie główka i mówi: dziuje
super:tak:wasze dzieciaczki coraz więcej zaczynają mówic a my wciąż na tym samym etapie co kilka miesięcy temu:-(
Hurdzia a jak Stasiu z mówieniem robi jakieś postępy?
 
gratuluje dziewczyny!
ja troche z innej beczki bo znowu nie wiem czy sie martwic czy nie. moj piotrus chodzi od ponad 2 miesiecy. praktycznie od poczatku sie nie przewraca, wszystko ladnie omija lub przekracza. nie mialam wiec nigdy problemu jak wiekszosc matek, ze jak sie dziecko tylko puscilo to trzeba bylo je od razu asekurowac bo lecialo na leb na szyje. no i wydawaloby sie wszystko ok ale... mam wrazenie, ze maly chodzac stawia stopki troche do srodka. czasem nawet rajtuzki przekrecaja mu sie na zewnatrz. no i nie wiem czy to normalne, wyrosnie z tego? idziemy do szczepienia za miesiac i popytam lekarki ale nie wiem czy czekac tak dlugo. z drugiej strony jak mam isc teraz z malym do przychodni pelnej kaszlacych maluchow to mnie mdli :baffled:

U dzieci to jest normalne.Bardzo dużo dzieci chodząc ustawiają stopy do środka.Moja Oliwka też tak robiła.Byliśmy z nią u ortopedy.Lekarz zalecił kupienie bucików ortopedycznych.Kupiliśmy na allegro z firmy Daniel-bardzo solidnie wykonane.Zapłacilismy 65zł ale było warto.Mała po kilku tygodniach przestała stawiać stopy do środka.W tych bucikach nadal chodzi i będzie chcodzić.MOjej koleżankui córce samo chodzenie w bucikach ortopedycznych nie pomogło i ortopeda zalecił w domu ubierać lewy bucik na prawą nogę i odwrotnie,wiem smiesznie to brzmi i jeszcze bardziej komicznie wygląda ale daje ogromne rezultaty.Córka koleżanki nie ma już żadnych problemów z nózkami.Spróbój,napewno warto !!!!!!!
 
Agula gratulacje!!!!:-):-):-):-):-)

Moja Jula n iewiele mówi prócz klasycznego mama tata baba mówi Bam jak upadnie Kaka na kota i to chyba wszystko... potrafi nasladowac pieska kotka i krówkę
ale sie nie przejmuję bo ja też póżno zaczełam mówić więc Hruda Monia bez obaw:-)
 
reklama
Agula gratulacje!!!!:-):-):-):-):-)

Moja Jula n iewiele mówi prócz klasycznego mama tata baba mówi Bam jak upadnie Kaka na kota i to chyba wszystko... potrafi nasladowac pieska kotka i krówkę
ale sie nie przejmuję bo ja też póżno zaczełam mówić więc Hruda Monia bez obaw:-)
U nas kot to ciiiii ( od kici-kici)
 
Do góry