reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Rozwój mowy u dwulatków - kiedy zaczać się martwić?

reklama
Widzę, że nie tylko ja mam taki problem z moim synkiem. Norbert też dużo gada po swojemu, rozumie wszystko i jest bardzo ruchliwy ale ta mowa :confused2: czasem już mam dość tego. Powodem tego może być też to, że urodził się z krótkim wędzidełkiem językowym (tzn. nie mógł wyciągnąć języczka na zewnątrz) ale miał je podcięte rok temu :eek: a może po prostu tak sobie to tłumacze:zawstydzona/y: Póki co nadal cierpliwie czekam na pierwsze zdanie :-)
 
Widzę, że nie tylko ja mam taki problem z moim synkiem. Norbert też dużo gada po swojemu, rozumie wszystko i jest bardzo ruchliwy ale ta mowa :confused2: czasem już mam dość tego. Powodem tego może być też to, że urodził się z krótkim wędzidełkiem językowym (tzn. nie mógł wyciągnąć języczka na zewnątrz) ale miał je podcięte rok temu :eek: a może po prostu tak sobie to tłumacze:zawstydzona/y: Póki co nadal cierpliwie czekam na pierwsze zdanie :-)

a ja gdzieś czytałam ze to nie ma wpływu na rozwój mowy, siostrzeniec męża tez urodził się z taka przypadłością a zaczął wcześnie mówić tak jak u nas trzeba czekać na ta mowę :)
 
Mój synek 2 lata i 2 m-sc mówi tylko "tata" "mama" "baba" "jajo" i naśladuje dźwięki (pies, kot itp) Ja jakoś się tym nie martwię.Mój mąż zaczął mówić jak miał 3 lata :)
 
Mamuśki, nie ma co gonić dzieciaków z mówieniem. Sama zaczęłam mówić kiedy miałam około 4,5 roku. Każdy ma swój rytm, my możemy tylko mówić aby maluchy rozumiały ten sposób komunikacji;-)
 
moja recepta na mowe u dziecka to samemu.... dużo mówić:-D śpiewać, czytać bajki, polecam zwłaszcza wierszyki tuwima, brzechwy krótkie rymowanki:tak: mój synek w marcu skończy 3 lata a słonia Trąbalskiego zna na pamięć:szok:
 
Moja córka zaczęła bardzo wcześnie mówić,bardzo wcześnie chodzić,potem te sprawy się zrównują.Synek mojej koleżanki teraz kończy 3 latka.Też nie mówił jeszcze 3 miesiące temu.Tzn komunikował się po swojemu,ale czasami jakby próbował coś powiedzieć,denerwował się,bo nie był rozumiany...Byli z nim u logopedy.Logopeda powiedział"dużo mówić do dziecka,wszystko ok"No i teraz tak im się rozgadał,że muszą uważać co przy nim mówią,bo wszystko powtarza:-DMam nadzieję,że tak bedzie i w Waszym przypadku.Jeśli masz wątpliwości,to zawsze możesz zwrócić się do specjalisty,ale wydaje mi się,ze odpowie Ci,że trzeba czekać aż skończy 3 latka,bo wtedy wiele rzeczy się klaruje w rozwoju dziecka itp.
Moja córka jest bardzo inteligentna,ale czasami jak do niej mówię,to też zdaje sie nie rozumieć.Chyba,że zapytam"chcesz czekolady"to odpowie od razu:-D:-D
Nie martw się na zapas.

Tak jak napisała moja porzedniczka:dużo mówić do malucha,czytać dziecku,to bardzo wspomaga rozwój mowy.




Hejdzidzia sklep internetowy z odzieżą dziecięcą - Hejdzidzia sklep odzież dziecięca,wyprawki niemowlęce,pidżamki dla dzieci,bluzeczki,artykuły dla dzieci,zabawki
 
moje dziecko tez nasladuje psa, kota, krowe, kure i td. Nie wiem jak to wyplewic. Ale musze przyznac, ze od wczoraj zaczął mówic pies. Troche to dziwnie brzmi, ale seplenienie to chyba pole do popisu dla logopedy. Ja wczesniej zaczełam mowić , ale moj mąż dośc poźno.
U nas jest problem ze składaniem zdań. Zna juz sporo słów ale ułozyc je w całe zdania to juz problem...:no:
 
reklama
Do góry