reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Rozwoj maluchow..Zabawy i zabawki

Ell ale mądra dziewczynka z tej Twojej córuni!:szok::-DJa jestem w szoku normalnie i Ci zazdroszczę bo Mati to na nocnik nie myśli narazie nawet usiąśc:tak:
 
reklama
dziewczyny Otylka też wcześniej nie chciała siadać, dziadzio posadził i się udało:tak: może niech u was też spróbuje ktoś z rodziny, bo wiecie maluchy zawsze na przekór rodzicom:tak: a i tato ma dla nas zamówić u stolarza taką podstawkę, na którą będzie można dawać zabawki. Bo póki co dajemy małej telefonik na krzesełko, i obok słonika z fisher prica i siedzi gdzecznie bawiac się. Zreszta nasza mała w ogole nie chciala wcześniej siedziec nigdzie, a na nocniku i 30 minut potrafi:szok: Chwila oddechu dla nas.

Polecamy też właśnie slonika o którym wspomniała, super zabawka naprawde.
FISHER PRICE SŁONIK Z KLOCKAMI NOWE (200531861) - Aukcje internetowe Allegro
Malutka bardzo lubi się nim bawić.
 
Ja też jestem pod wrażeniem inteligencji Otylki :-) Marcinek potrafi dać znać, kiedy chce kupkę, ale o siusiu nie ma mowy... na nocnik robi tylko przy okazji :-D Poza tym tyle pije, że znowu wzrosło zużycie pieluch...
I u nas też zabawki urozmaicają "posiedzenia":-D Tylko że my mamy żyrafę - zabawa polega na tym samym, nawet są identyczne klocki do niej.

Baśka, to ja już wiem, czemu Marcinek nie potrafi zrobić kontrolowanego klapnięcia na pupę ;-) Bo on nie chodzi, tylko cały czas BIEGA...
 
U nas też picie idzie w zwiększonych ilościach a co za tym idzie- pieluchy. Ja zaczekam aż on sam się przekona do nocnika a zresztą jak będzie już takie prawdziwe lato to zacznę go puszczac bez pieluchy i też szybko załapie- tak miałam z córką że na nocnik nie chciała póki nie zaczęłam ściągac jej pieluchy i wtedy odrazu zaskoczyła:tak:Zabawek wolę nie dawac bo on się szybko nudzi i musiałabym cały pokój mu przynieśc a jak zacznie kojarzyc nocnik z zabawą to też źle będzie. No ale mamy jeszcze czas- w końcu nie wszystko się ma odrazu nie:tak:
 
Otylka, wooooow! ale madra z Ciebie dziewczyna!!! Szok, jestem pod wrazeniem..... Ale to na pewno po Mamusi :-D:-D:-D

Asia, u nas jest tak samo - o kupalu potrafi dac znac i nawet poczeka, az sie go posadzi na nocnik, o sikaniu jeszcze nie mowi... tez tylko przy okazji sie zdarza....
 
Mateusz dziś zrobił siku ale na ubikację- może zamiast nocnika to nasadkę na ubikację:baffled::tak:

Ania, Ty sie nie zastanawiaj, tylko kupuj nasadke! U mojej Mamy nie ma nocnika, a jest wlasnie taka nakladka (ze wzgledu na moja 3-letnia siostrzeniczke) - baaaardzo sie Matiskowi podobalo robienie kupala na wysokosci :-D
 
Wow!!! Otylka to nasz mały geniusz :) ale fajnie :) gratulujemy
U nas Karol tez daje znać że chce kupę, tylko że ta kupa 3 sek póxniej już jest...i tak ze 2-3 razy dziennie bardzo często, ma przemianę materii nasze dziecko...
 
A - i koniecznie chcialabym zobaczyc biegusia Marcinka w akcji i całą resztę biegusiów też!!! coś się mamusie ociągają!!! oczywiście nie wszystkie - ale kto, to wiemy więc nie będe tutaj wymieniać ;) my tez uwiecznimy kroczki jak będzie ich tyle zebym zdążyła kamerę uruchomić :):):)
 
reklama
Ell, jestem w szoku!:szok: REWELACJA! Nie sądziłam, że roczne dziecko może potrafić siusiać n nocnik w sposób zaplanowany. Mój brat nie używał pieluch jak miał 15 miesięcy i ogólnie to było uważane, że bardzo wcześnie.
Oby wszystkie dzieciaczki tak chętnie się przesiadały na nocnik. I niech nikt nie wmawia, że dziecko może informować o swoich potrzebach jak skończy 18 miesięcy, bo widać, to nie jest prawda. :-) BRAWO OTYLKO!
 
Do góry