reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój i postępy naszych dzieciaków

Borys chodzi boso albo w skarpetkach. Bardzo sporadycznie zakładam mu butki- wtedy tylko, kiedy jest chłodno na dworze.
 
reklama
Ja też słyszałam że póki dziecko nie chodzi to powinno chodzić boso. Ja młodemu buciki zakładam tylko jak nie ma upałów tak śmiga boso :)
 
Dziewczyny Magdacha , Fredka a czemu teraz macie isc do ortopedy?

A moje dziecie właśnie nie pokazuje na nic palcem:-(

Z tymi bucikami mam takie same informacje jak princi, no ciekawe co Tobie Fredka powie lekarz...
 
ja też jestem zwolenniczką chodzenia na bosaka i tak też maly chodzi - i w domu i po trawce, na razie buciki leżą pod wózkiem , zresztą on sam ich nie lubi . Mały chodzi bardzo ładnie przy kanapie i powoli się puszcza i staje sam , robi pa-pa, bije brawo , mówi tata , ada- to jego siostra Julia, śpiewa, woła da na jedzonko ,
 
No tu to raczej jestem zaskoczona. Ja slyszalam min Zawitkowskiego ktory mowil,ze dopoki dziecko sie nie nauczy chodzic to bucikow sie nie kupuje. Bosa nozka lepiej wyczuwa plaszczyzne i szybciej sie uczy. A jak juz sie nauczy chodzic to wtedy buciki.

princi oczwiscie buciki jak dzieci juz w weicej chodza niz pelzaja. A co do P. zawitkowskiego to o ile ja pamietam to tez zalecal buciki. Nawet pamietam ze byl program z deischmana i polecal buciki elefanten. A co do chodzenia boso to wedlug mojej wiedzy (pozyskanej z netu , ale ortopedzi a nie fora) to niewskazane jest chodzenie boso po twardej powiezchni bo ma to negatywne skutki dla stopy. Jesli boso to np plaza.

margaret333 ja mialam normalna wizyte kontrolna bioderek w 10 m-cu (zalecona podczas pierwszej kontroli bioderek) kolejna wizyte mam wyznaczona w 18 m-cu. To bedzie juz ocena ogolna rowoju. chodzenia postawz ...
 
Ostatnia edycja:
No to ja się pochwalę. Mamy aż UWAGA 8 zębków całą góra takie już duże cyknę zdjęcie i Wam pokaże i dwie jedyneczki na dole. Raczkujemy stajemy obok mebli, krzeseł, staramy się łapać samodzielnie równowagę tan. puszcza się mebli i stoi. Jest bardzo ostrożna. Umiemy klaskać czyli kosi kosi, bijemy brawo, robimy nie nie nie i tak tak, mówi mami jak płacze., śpiewa, robi tany tany ogólnie bardzo muzykalne dziecko:)) jak na spacerku usłyszsy muzę to już tany tany, w wózku się buja:). Też opanowuje schodzenie z wersalki, podchodzić umie tylko trzeba Jej troszke pomóc ale wie jak nózki podnieść na łózko, problem jest z pupą troszkę ciężka 9600. Jak coś się podoba mówi ""giii" "be" nie podoba.
 
princi oczwiscie buciki jak dzieci juz w weicej chodza niz pelzaja. A co do P. zawitkowskiego to o ile ja pamietam to tez zalecal buciki. Nawet pamietam ze byl program z deischmana i polecal buciki elefanten. A co do chodzenia boso to wedlug mojej wiedzy (pozyskanej z netu , ale ortopedzi a nie fora) to niewskazane jest chodzenie boso po twardej powiezchni bo ma to negatywne skutki dla stopy. Jesli boso to np plaza.
.

Hmmmm

Przyznam szczerze,ze bucikow nawet nie zakupilam.. Kiedys jak kupowalam Nati pierwsze,zgubila.. drugie zgubila.. tarcie nogi o noge.. kapcie tez byly palace w stopke.. I nawet jak teraz ortopedzi mowia,ze lpeiej bucziki, to ja tym razem bede madrzejsza od nich hihihi i nie kupie.. nie widze sensu,skoro tak przeszkadzaja :)
 
Hmmmm

Przyznam szczerze,ze bucikow nawet nie zakupilam.. Kiedys jak kupowalam Nati pierwsze,zgubila.. drugie zgubila.. tarcie nogi o noge.. kapcie tez byly palace w stopke.. I nawet jak teraz ortopedzi mowia,ze lpeiej bucziki, to ja tym razem bede madrzejsza od nich hihihi i nie kupie.. nie widze sensu,skoro tak przeszkadzaja :)
Ja sie wlasnie przymierzam do zakupu. raczej na dwor niz narazie w domu. A czego ty:-) kobitko nie spisz. ja ide spac.
 
reklama
skoro już dobranoc było - to ja dzień dobry :)
Co do bucików to jeszcze chwila, czekam aż młoda zacznie łazić sie wówczas zobaczy.
No u nas nocka kiepska dziś była, kolejne dwa zębole górne jedynki, tragedia.
Serenka- 8 zęboli łooo gratulki wielkie.

No i dla wszystkich dzieciaczków wielkie gratulacje wszelkich postępów i nowych umiejętności :)
 
Do góry