reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój i postępy naszych dzieciaczków

reklama
Ania4682 - nie martw sie kobitko na zapas, wiem ze to łatwo mówić. Każde dziecko ma swój rytm, poza tym w każdej niemal książce jest ze Twoje dziecko powinno zrobić to czy tamto ale nie musi, przyjdzie czas, głowa do góry:-):tak::-). Zobaczysz ze jeszcze nie raz Cie zaskoczy:happy2:
 
Dziweczyny, jak czytam wasze posty to zaczynam się martwić....moja majka ma już ponad 3 miechy i wcale w głos się nie śmieje a do dźwigania się do siadu też się nie rwie, może raz czy dwa próbowała.......Myślicie że coś nie tak z nią?

spokojnie każde dziecko ma swój rytm:tak: może teraz nie jest bardzo silna fizycznie ale za to będzie np. uzdolniona muzycznie...

ja z Zochą bawię się często na zasadzie kładę ją na brzuszku, ona się przekręca na plecki, rechocze chwilę, znowu na brzuszek i tak w kółeczko:-)

dziewczyny które mają problem z unoszeniem główek itp. ćwiczcie ze swoimi maluszkami... ja codziennie poświęcam czas na to aby ją popodciągać za rączki do siadu, pomagałam jej się przewracać na boczek, robimy rowerek itd. Ja rozumiem, że Zośka jest bardzo silna (nawet piguła przebierając młodą po porodzie stwierdziła, że takiego wierzgacza to dawno nie widziała:-p) ale spróbujcie poświęcić czas nie tylko na zabawę (zresztą dla takiego malucha to też zabawa)

Robię też z nią często samolocik. To ćwiczenie nie tylko dla malucha ale i dla mamy;-) kłade się na plecach, podkurczam nogi i kłade młodą buzią do mnie (czyli na brzuszku) na moich łydkach i prostuję nogi poziomo w kierunku ziemi. Zośka jest przeszczęśliwa, unosi głowę bo się ciekawi a ja ćwiczę mięśnie brzucha:-)
 
No tak, tylko moja mała ma taką tendencję do skręcania szyi w prawą stronę, gdy próbuję zmienić stronę to łapie nerwa, pytałam ortopedę twierdzi że to nie problem, ale ona ma prawie 4 miesiące ...
 
No tak, tylko moja mała ma taką tendencję do skręcania szyi w prawą stronę, gdy próbuję zmienić stronę to łapie nerwa, pytałam ortopedę twierdzi że to nie problem, ale ona ma prawie 4 miesiące ...

skoro pytałaś lekarza to po co się zamartwiasz? żadne z nas nie zastąpi opinii fachowca:tak:
 
reklama
Uwaga moja Kinia z lekką pomocą(jednego paluszka) przewraca się na brzuszek, leży i nawet nie płacze i po chwili sama na plecki się przewraca:-D:-D:-D

Jak łaskoczę małą pod pachami i mówię gilu gilu to Kinga śmieje się na głos :-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry