reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

rozszerzanie diety naszych maluszków

j
A co do masła to wybieram takie o zawartości tłuszczu nie mniejszej niż 82%.

Problem w tym że ostatnio wyszło na jaw że w tych masłach jest zawartość tłuszczu 82% ale nie możesz być pewna czy ten tłuszcz pochodzi ze śmietanki czy z oleju palmowego :baffled:
Zauważ że nigdzie na opakowaniu nie ma składu. :wściekła/y:

Niby jak się nazywa masło ekstra to musi być bez dodatków ale ostatnio jak się sanepid (czy jakaś inna instytuacja nie pamiętam teraz) dorwała to sie okazało że mało które nie jest. A już to za 1,50 zł na pewno nie.
 
reklama
Wymyśliłam nową potawę dla Stasia: pulpety 3in1

- mięso mielone
- ugotowany ryż
- warzywa (ja daję włoszczyznę z Hortexu)
- jajko
- bułka tarta
- natka pietruszki
- sól, pieprz

Zmieszać wszystko, ulepić pulpety i ugotować. Podać same pulpety lub z jakimś sosem, np. pomidorowym.


Druga wersja pulpetów (właśnie jestem w trakicie ich robienia, zobaczymy czy wyjdą), to zamiast mielonego mięsa, ryba pokrojona na drobno a zamiast ryżu kasza jaglana.
 
Toska no kuchareczko nasza:p swietne masz przepisy!Jutro robie pulpeciki :)))
Cos czuje ze Mela to tylko do tesciowej na niedzielne obiadki bedzie chodzic :D Musze sie poprawic !!!!

Aha a ten ryz to dajesz juz ugotowany do surowego miesa ?
 
Aha a ten ryz to dajesz juz ugotowany do surowego miesa ?

Tak.
Zapraszam synową na obiad, nawet jescze zanim zostanie moją synową. Czyli przy najbliższej wizycie w Polsce:tak:


Toska jak te pulpecki z rybą?


anielap wyszły mi takie trochę bezpłciowe. Następnym razem musze troszkę bardziej doprawić, może sosem sojowym albo curry. Albo podać je z sosem.
Ale ogólnie smakowały Stasiowi. Tylko, że on jest rybożerny, zje rybę w każdej postaci.
 
Dajecie maluchom wątróbkę???:sorry2:


ja zapomniałąm o jej istnieniu,ostatni raz jadłam chyba w ciąży i dzisiaj naszła mnie ochota na wątróbkę z jabłkiemi cebulką. Mniam:-p
 
reklama
Toska-a to Ci sie przypomnialo:-D:-D:-DA jak nie mozna bylo to pamietalas:-D
Ja chetnie bym podala wątrobeczke Murmelce ale pluje wszelakim miesem hehe.Tylko zajada sie parowkami a tam pies z buda i lancuchem zmielony,No coz moje dziecie wie co dobre:-D
 
Do góry