reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety naszych dzieciaczków

no i maly dostał rano obiecaną jajeczniczkę i wcinał ze smakiem hehe:-) mandarynkę też już jadł i bardzo mu smakowała:tak: co do soli to ja osobiście ją uwielbiammm... i nie żałuję sobie:sorry:
 
reklama
Martusia, moja Amelka też uwielbia jajecznicę :-) na bułce z masełkiem, aż nie nadążam z podawaniem :-D
Wczoraj jadła kiwi - ale jej smakowało:-).
 
Dziewczyny mam pytanie czy wasze dzieci lubią jeść zupki? Bo moja nie bardzo jest do nich przekonana, wczoraj dałam jej warzywa i mięsko w kawałkach do gryzienia i też bez rewelacji. Nie chodzi tu o łyżeczkę bo kleik na gęsto wcina aż jej się uszy trzęsą. Nie mam już na nią pomysłu jak ją skłonić do jedzenia zupek:no:
Drugie moje pytanie czy wasze maluchy dalej kochają butlę? Julia od tygodnia potrafi zjeść z butli parę łyków a potem muszę robić mleko na gęsto i z łyżeczki wcina. Nie wiem czy ona chce odrzucić butlę czy po prostu zęby jej dokuczają i smoczek ją uraża? Z góry dzięki za podpowiedzi:-)
A i jeszcze jedno jak wygląda jadłospis waszych maluchów tak mniej więcej bo jak czytam co wasze jedzą to moja jest daleko w tyle:-)
 
Robert ostatnio dostal swoja pierwsza zupke - z kubeczka. Na zupach bedziemy sie uczyc picia z kubka, bo woda jest za rzadka i latwiej sie traci kontrole ;)
 
Moj tez dzis dostal jajecznice- i mial odruch wymiotny:szok: on sie chyba przyzwyczail ze na sniadanie to jest kaszka- moze sprobuje jako drugie sniadanie- z ilu jajek robicie?1 czy 2?
 
Andav, sprobuj zmiksowac i podac jako omlet. Jak sie pokroi w trojkaty lub paski, to latwo trzymac, a jajo miekkie i rozplywa sie w ustach.

Robert zaczyna domagac sie jedzenia. W piatek na spotkaniu z dziecmi, to chyba wspominalam. Wczoraj bylismy na wyprawie nad ocean, a zakonczylismy w restauracji, bo juz niezle w brzuchach burczalo. Pierwszy dostal swoje danie piecioletni Maxio - pizze. Wyzebralam dla Roberta lawaleczkek. Jak juz przyszlo nasze, to jadl grillowanego kurczaka i warzywka, a wokol przypatrywali sie ludzie, goscie i obsluga. Kelnerki zawyrokowaly, ze jest najslodszym dzieckiem, jakie bylo kiedykolwiek w ich restauracji, ze jest dobrze wychowany i czysto je i w ogole och i ach :) Po jedzeniu chlopcy 5 i 2 lata dostali lody. Nie bylo szans, bym nie kupila Robertowi, bo jeszcze moment i zjadlby je nie tylko wzrokiem, ale pewnie wyskoczylby w krzeselka ;)

Zauwazylam, ze zaczal uzywac chwytu szczypcowego, ale tylko czasem. Dzis swietnie sobie poradzil z groszkiem - byl na obiad makaron swiderki z groszkiem i mieskiem w sosie pomidorowym.
 
Chwyt szczypcowy,czyli kciuk i palec wskazujacy?Nie,zeby sie chwalic,ale jezeli o to chodzi to Leo tak wlasnie je od poczatku.Wlasnie tez sie zastanawialam,bo moja V zaczela tak ok.10msc uzywac raczek w ten sposob.
Wiki moje dziecko,nie jest czysto,wiec zazdroszcze.Brawa dla Robercika!
 
reklama
Wikasik a ten omlet to z 1 jajka robisz? I dodajesz coś jeszcze – w sensie jakieś warzywko (przykładowo pomidor albo groszek)?
 
Do góry