reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety naszych dzieciaczków

azula - we wspolczesnym maggi lubczyku juz w zasadzie nie ma, tylko chemiczny koktajl :-(Polecam (o ile jeszcze nie masz) zasadzic lubczyk w ogrodku - malo wymagajacy a wydajny. Raz w roku go obskubiesz, ususzysz i starczy na caly rok. Maz sie ucieszy :tak:A Amelce smakuje bardziej z maggi, bo glutaminian sodu wzmacnia smak. Zawsze jednak mozna maggi zastapic czyms innym ;-)
 
reklama
Dziewczyny ja daję dosłownie kropelke więc nie panikujcie.Na razie ogród w przebudowie ale latem troche dostaje go od znajomej.Może kiedyś go posadzę:-)
 
ja przyprawiam głownie ziołami,bazylia,oregano,majeranek,lubczyk,koperek,pietruszka-wszystko mam suszone w torebkach. No i daję trochę vegety.
 
Joasia - ja też odrobinkę vegety sypię. Jest zupełnie inny smak.

Azula - ja tam nic nie mam, że maggi dajesz - ja nie używam, bo sama po prostu nie lubię i generalnie nie mam nawet w domu :sorry: zamiast tego vegeta i przyprawy :-D i duuuużo warzyw i jarzyn :-D
 
moja słoiczkowych bezsmakowych dań nie rusza:) Lubi jak jej mamusia gotuje;) używam przyprawy różne: majeranek,koper suszony,pieprz,wegete(małe ilosci),mage,czasem i szczypta soli,lisc Laurowy,ziele ang. i moze cos jeszcze :)
 
Kurde dziewczyny - duuuzo tych ziol dajecie. Ja tu jestem opoxniona, bo jak na razie to koper, pietruszka i majeranek - raz dostal czosnku, bo chcial, to znaczy wsadzil mi lape w miske z sosem czosnkowym i sie oblizywal:)

Vegety nie uzywam, bo za kazdym razem zalowalam, jak mi zmieniala smak rosolu na jedno kopyto. Uzywam duzo sosou sojowego, zamiennie dla zwyklej soli. No i Maggi uwielbiam - nie uzywalam nigdy, ale nauczylam sie od mojego eksia - miesko/kosci z rosolu/zupy zalewa sie ta Maggi i wtedy sie je - jak dla mnie pycha, nigdy nie lubilam gotowanego miesa a teraz lubie.


Powiedzcie mi jakie zupy robicie maluchom? Bo ja nie za bardzo widze pole dla popisu dla siebie z tymi ziolami co tu wymieniacie, bo nie pasuja mi one do moich zup - dosć ograniczona tu jestem i sama nie wiem czemu, bo mlody je wszystko - i moje i kupne.


Ponawiam pytanie - jakie zupy gotujecie?
 
Flaurka- ja gotuję rosołek, krupniczek, pomidorową, jarzynową, barszcz ukraiński, krem z dyni, brokułów. Nie ma tu jakiegoś szału bo co raz częściej na obiad jest "drugie" danie. Czyli mięsko, makaron, ryż albo ziemniaczki i warzywa.
 
reklama
Flaurka, dokładnie tak jak napisała Katasza:-) rosół, krupnik, jarzynowa, pomidorowa. Ale zdecydowanie bardziej wolę gotować "drugie" danie np. spaghetti, mięso z ziemniaczkiem i brokułem lub zamiennie z burakiem itd.
 
Do góry