reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety dziecka

Ja traktuje to jak deser Limonka.
U nas tez jak brokul gdzies wyczuje to swiruje przy jedzeniu:-/ dzis byl brokul, MARCHEWKA, ziemniak i indyk.. I oczywiscie wyczula!
Wczoraj byla dynia z cukinia i zajadala az krzyczala na mnie by szbciej podawac:-D
 
reklama
Czy kupujecie eko mięso do przyrządzania obiadków dla maluchów?
Mąż wczoraj pojechał do eko sklepu zamówić mięso i złapałam się za głowę gdy usłyszałam ceny. 120 zł za kg indyka, ok 100 zł za kg cielęciny i jagnięciny...
 
Wy serio wierzycie w "ekosc"? Ja wiem, ze dziecku trzeba dac to co najlepsze i ze "za naszych czasow" warzywa i mieso byly mniej sztuczne, ale nie dajmy sie zwariowac... 120 za indyka bym nie dala. Jajka eko kupuje, choc bez przekonania.

Ide po najnizszej linii oporu, bo daje sloiki w ktorych jakosc tez nie wierze.

Na wiosne zaczne gotowac.

Ja nie umiem gotowac :(
 
Makota warzywa są późnym latem i jesienią. Wiosną to da szklarniowe.
A gotowanie jest proste [emoji1]
Spróbuj cos ugotować np z kwestii smaku.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry