reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety, czyli czym karmimy nasze pociechy :)

U nas jadłospis:
8:00 - kaszka na MM
10:00- Pół bułeczki z parówką lub jajecznicą.
13:00 Obiadek słoiczkowy
16:00- deserek owocowy lub budyń
17:00 kaszka na MM
20:30 120 ml MM (do zasypiania)
około 24-1 w nocy 120 ml MM

W dzień oczywiście podjada flipsy, bo bardzo lubi. Dziś zjadł małą czekoladkę KINDER, prawie płakał jak się skończyła. W dzień pije rozcieńczone soczki, w nocy ja się przebudza to już herbatkę.

Violett- a jakie kakao podałaś? takie słodzone dla dzieci? Ja bardzo lubię słodycze (czekoladę) i widzę że Adas też, uwielbia budyń czekoladowy i już na tą kaszkę czekoladową od 12 -miesiąca się doczekać nie mogę- gdyby Adas wiedział ze taka jest.. ;) Pytam, bo Adaś mleczko już tylko wypija na półśpiąco i może wypiłby z kakao z większym smakiem.
 
Ostatnia edycja:
reklama
u nas jest tak:
8;00 piers
9;30-10- kaszka
13-obiadek
16 deserek
18-19 kaszka
20-21 cyc
miedzyczasie jest jakis maly danonek, flipsy, biszkopciki, obiadek od nas i cyc, mala ogolnie jest zarloczna i zje co sie jej da:p
a czekoladki tez juz probowala i cytryny tez ostatnio zlapala kawalek pomarancxza ode mnie i jej smakowalo a najwazniejsze nic jej nie bylo i wedlinke tez juz je ale daje jej tylko pieczona:D
 
U nas wygląda to tak mniej więcej. Zależy, o której Ninka wstanie ale jak już wstanie to kaszka na MM. Po 11 jogurt lub deserek. 14 obiad-zupa lub to co my-czyli miecho+ ziemniaki. Podwieczorek Parówka. Kolacja KASZA MLECZNO RYŻOWA. Między posiłkami jest ciasteczko, chrupek itd... Więcej Ninka jeść nie chce. Posiłki są urozmaicane oczywiście, je kanapki je różne rzeczy. Podałam dla przykładu powyższy schemat.
 
U nas mniej więcej tak

9 kaszka lub jakiś jogurcik/derek czasem z owocami
Ok. 14 obiad z nami
Ok. 17 drugie danie jeśli wcześniej była zupa to teraz coś gestego i na odwrót
Ok 19 kolacja jakaś bułka albo kaszka jeśli rano było co innego

Między śniadaniem a obiadem chodza chrupki, lubisie itp. Cycek na żądanie
 
Ja ostatnio też miałam wątpliwości co do jadłospisu mojego dziecko, musiałam troszkę zmienić, bo poranne jedzonko z piersi już nie wystarczało jako pełny posiłek. Od kilku dni posiłki wyglądają u nas tak:
6:30- 7:00 - pierś
8:00 - MM lekko zagęszczone kaszką
11:00 - kaszka na gęsto
14:00 - 14:30 - obiadek własnej roboty, jarzyny z mięskiem i masełkiem
17:30 - podwieczorek, owoce z jogurtem albo biszkoptem, twarogiem, owsianka z bananem, zazwyczaj "coś" z owocem
20:00 - MM zagęszczone kaszką

W między czasie jeszcze z raz pierś, biszkopty, bobofrut...Oczywiście dajemy też próbować z naszego talerza.

Nie mam za bardzo pomysłu na drugie śniadanka, muszę spróbować podać Małej kromeczkę z pasztetem (mam taki dobry własnej roboty od babci)
 
Dziewczyny może pomożecie: jak mam przyrządzić rybkę dla Adasia? Bo smażona to chyba się nie nadaje, może macie jakiś fajny przepis.
 
Nastazja, mozesz delikatnie upiec albo zrobic na parze z warzywami. Ja zwykle robie dla nas wszytskich pstraga w folii z pokrojonymi i podgotowanymi ziemniaczkami, marchewka i groszkiem + odrobinka rozmarynu, soli i pieprzu.
 
A ja dzis zrobilam kopytka, Zuzia plula jak zwykle a moje złote dziecko zjadlo ok 8 ;-) dumna z niego byłam bo jadł rączki plus z widelca i aż się trzasl ze szczęścia haha
 
reklama
Nastazja ja raz zrobilam Alankowi rybę: Świeżego łososia bez zadnych przypraw ugotowalam w parowarze. W garnku w wodzie ugotowalam 2 marchweki i ziemniaka. To wszystko pozniej rozgniotlam widelcem i dodałam trochę masła.
 
Do góry