reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzanie diety, czyli czym karmimy nasze pociechy :)

Sosnowiczka u nas Fabianek nie je jajecznicy bo ma alergie na jajko:(
Ale pamietam jak robilam Marice jakos jak mialam 9 miesiecy to smazylam na maselku:p No nie chcialoby mi sie bawic w smazenie na parze:p

U nas nadal alergia ale niestety ostatnio Fbiankowi coraz wiecej daje bo nie moge patrzec jak on biedny stoi i piszczy i buczy ze tez chce, wiec dostaje no i niestety objawia sie to liszajem na jego twarzy;/ No ale juz nie moge patrzec bo on naprawde na wiekszosc rzeczy uczulony;/

Freyia moje dzieci uwielbiaja cytryne:p obydwoje - i o dziwo Fabianem na nia nie ma uczulenia:p
 
reklama
FREYIA ufff aż się wzdrygnełam jak wspomniałaś o cytrynie i przypomniało mi jak moja Mela wpierdzielała cytrynę ani razu się nie krzywiąc a mnie na sam widok telepało.
 
Jajecznicy parę kęsów już Ninka jadła i smakowało ;)
Lekarz powiedział, że może już jeść dorosłe jedzenie. Dawać stopniowo ;)
Żabcia co do wit D nie wiem no tak mi powiedziała. Mleko też MM i spokojnie z krowim. Po roczku można dawać ale nic na szybkiego. Jak pije MM to ok. Pytałam o to, bo mi niektórzy siedzą na karku i mówią, że w Ninki wieku to "juz zupy mlecne " dzieci jadły...
 
Mojej małej jajecznica również smakuje nieraz zjadła odemnie .Jajka gotowanego raczej nie lubi .Trzeba jej kombinowac albo maczać w chlebku.

Mam pytanie czy dajecie budyń? Kiedyś zrobiłam i Julce bardzo smakkował ale nie wiem czy nie za wcześnie na inne mleko.
 
Netka ja Marice dalam pierwszy raz mleko jak miala 11 miesiecy i zakonczylo sie to bolem brzzuszka - mimo ze juz jadla wszystko to co my, i nawet kapuste kiszona i nic jej nie bylo.
Drugi raz dalam jej jak skonczyla roczek i wtedy bylo ok i mala odmowila calkiem MM, wiec przeszlismy na zwykle mleczko.
U Fabianka bedzie gorzej bo on alergig i pewnie z nabialem bedziemy czekac i czeac aby cos wprowadzic.

Marta ja budyniu nie dalwalam malemu bo MM nie mozna gotowac, a zwyklego nie moze. ALe jezeli Twojej malej nic nie jest to mysle ze raz na jakis czas mozesz dac jej taki budyn:)
 
dziewczyny, jak mniej więcej wygląda dzienny jadłospis Waszych pociech?

ja sama, ufając intuicji rozszerzam Kubie dietę, od kilku miesięcy nie byliśy na kontroli u pediatry i menu Kubunia wygląda teraz tak:

ok. 7 - śniadanko: różnie albo jajko pod różnymi postaciami (nawet się do jajecznicy na masełku przekonałam) albo twarożek, bułeczka maślana, czy serek.
ok. 10 - kaszka
13-13.30 - obiadek, je to co my, jeśli zupka to większe zagęszczenie warzyw i mięska
ok 15 - drugie danie lub jogurcik Danonek 100ml, zależy na co ma ochotę i co konkretnie zjada na pierwsze danie
17.00 - deserek, owoc lub słoiczek
19.30 - pierś i czasem o 5 rano też go przystawiam, bo się zbudza, jak wstaję do pracy, po takim przytulasie jeszcze idzie spać ;)
w nocy go nie karmię, ewentualnie daję troszkę wody, jak się rozbudza.
 
Kota- u nas wyglada tak:

6-7 rano -Mleko ok 200ml z kleikiem ryzowym

9- parówka z bułka,lub chałka ..

11-12-sinlac (kaszka) do kaszki dorzycam pół słoika owocków:)

14-15 obiad "słoiczkowy"

17- wczesniej bylo mleko ale juz od tygodnia daje jakis fajny deserek lub yogurcik nestle...

20-21- mleko 200ml z kliekiem kukurydzianym..

W miedzy czasie młody cos skubnie od nas , zje chrupki kukurydziane ostatnio mi zjadł prawie calego lubisia:-Dalergia u nas minela;) zadnych krostek cisza...czeko tez próbowal od swojej 2 letniej kolezanki:confused2:jajo kinder i nic mu nie bylo....
 
reklama
Kota u nas wyglada to tak:
6-7 piers
8-9 kaszka na MM
11- kanapeczke z pasztetem wlasnej roboty jak mam, jak nie to paroweczka lub kanapka z wedlinka pus piers
14- zupa lub MM
po 16 - jee z nami drugie danie i to zalezy co mamy jak cos zakazanego to troche mu jednak zawsze dajemy i potem dojada piersia, a jak jest cos co on moze to ma swoj tallerzyk:)
ok 18 - deserek/owocki
po 20 MM

W ciagu dnia dostanie cos od nas, lub Mariki:) jee jakies chrupeczki, biszkopty.


A ja wlasnie zrobilam Fabiankowi MM i ddalam odrobinke kakao - jemu smakowalo baaardzo bo pociagnal raz puscil butle usmiechnal sie i dalej zaczal jesc ale tak szybko jak bym miala mu zabrac. I poszedl spac:) Ciekawe czy mu nic nie bedzie.
 
Do góry