reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzamy dietę Maluszków

Tak, na Chorwację paszporty. A dowód nie kosztuje ani złotówki :). Ale zabawę z paszportem opłaca się rozpoczynać niedługo przed wyjazdem, bo jest bardzo krótko ważny. Tak naprawdę nie rok - jak piszą, tylko po odjęciu wszystkich okresów wyrobienia i możliwości wjazdu przed datą ważności wychodzi jakieś 9 miesięcy:/ Ale to nie ten wątek :D.
 
reklama
aa tam dziewczyny nas nie zjedzą ;) wiem bo Majce już keidyś wyrabiałam, ale niby mieli w tym roku zmienić że na 3lata będzie ważny paszport. Będziemy pewnie gdzieś w czerwcu załatwiać, jedziemy we wrześniu
 
Na dowód czekałam równe 8 dni, Pani jak zobaczyła Ulę to powiedziała, że jak dla niej to załatwi na zaraz. My do Norwegii tam Schengen.

Z Chorwacją nie macie racji już dawno nie trzeba paszportu wklejam odp z Ministerstwa: "Szanowny Panie, odpowiadając na Pana pytanie z dnia dzisiejszego Referat ds. Konsularnych Ambasady RP w Zagrzebiu uprzejmie informuje, że dowód osobisty jest wystarczającym dokumentem podróży w Chorwacji i można na jego podstawie przekraczać granice i przebywać na terenie Chorwacji do 90 dni w półroczu. Odpowiednie przepisy chorwackie oraz polskie obowiązują od ponad dwóch lat i przekraczanie granicy Chorwacji na podstawie polskiego dowodu osobistego nie napotyka na żadne trudności ze strony chorwackiej policji granicznej. Dzieci nieposiadające ważnych paszportów też muszą mieć swój własny aktualny dowód osobisty. Niektóre chorwackie instytucje (urzędy, banki i instytucje zdrowia) mogą także żądać paszportu przy świadczeniu usług. W przypadku wątpliwości organów służby zdrowia dotyczących warunków udzielenia pomocy medycznej w nagłym przypadku na podstawie dowodu osobistego, prosimy o telefon do Ambasady, będziemy interweniować. Obywatele polscy w nagłych przypadkach powinni być traktowani tak samo, jak obywatele Chorwacji, tzn. powinni zapłacić tylko tzw. partycypację w wys. 1 do 5% właściwej ceny usługi medycznej. Najważniejsze informacje dot. pobytu w Chorwacji znajdzie Pan na naszej na bieżąco aktualizowanej stronie internetowej http://www. zagrzeb. polemb. net/index. php?document=41
Polecamy także lekturę poradnika "Polak za granicą" opublikowanego na stronie MSZ Polak za granicą (po wejściu na stronę należy wybrać kraj docelowy). Życzę spokojnego i beztrosko spędzonego urlopu w Chorwacji"

Poza tym to nie będzie zaraz aktualne bo prawdopodobnie od 1 lipca Chorwacja wchodzi do Unii taką datę akcesji przewiduje Komisja Europejska.
 
Ostatnia edycja:
gosha Ola je kaszki od tego tygodnia w ilości jedna łyżka kaszki na wody tyle żeby była nie za gęsta :-p myślę że to mniej niż 100 potem obiad ok 100ml i jogurt pół opakowania ze 120 owoców i 3x120ml mleka

A do Chorwacji już 6 lat temu wjeżdzałam na dowód jak jeszczenawet nikt o uni nie mówił. To jest kraj który ułatwia życie turystom,wszystkich wpuszczają :)) mój ulubiony :)
 
Aia, kupiłam dziś mój ulubiony grecko greek style, producent candia, grecka receptura nie ma śmietanki w składzie;-)

O, jutro jadę na zakupy tygodniowe, to poszukam, bo greckie uwielbiam:tak:

Mania dzisiaj zbojkotowała jogurt naturalny, kefir też...Cóż widać syf tylko nam zostaje, nie będę dziecka głodzić. A słodkie jogurty, to jedyne mleczne co tyka poza kaszkami.
 
dzięki dziewczyny za namiary na kaszki, szczególnie te dzag mi sie spodobały, będę musiała zamówić jaglaną i gryczaną, inne na razie odpadają bo my jeszcze bezglutenowi
 
reklama
Dziewczyny mam prośbę pomóżcie jak się stosuje tą ekspozycję na gluten wiem że codziennie 2-3 g(chociaż też niewiem ile to łyżeczka??)i tyle:-( na jakie mleko z piersi czy mogę na sztuczne bo mamy karmienie mieszane no i to kaszka manna zwykła jeśli tak to na czym ugotowac czy może byc kaszka manna bobovity na przykład kompletnie nie kumam o co chodzi:confused:
 
Do góry