reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzamy dietę Maluszków

Dzieki pamelcia za polecenie, jutro poszukam tego malinowego. W ogole on mi zaczal pic jak mu dalam sprobowac soku malina z cytryna takiego do rozcienczenia, ale nie dla dzieci. Wiec poszlam tropem kwasnego i sie udalo, wiec pewnie ten malinowy tez mu posmakuje :-)

No to u Was, marcia tak jak u nas picie zaczęło się od Bobofruta;-) Mania niczego innego nie tykała od kiedy skończyła 5 mies. i nie tyka dalej. Spija marchewkę z jabłkiem, maliny, owoce leśne itp dla niej zbyt kwaśne. Słodka dziewczyna jest:tak:
 
reklama
Czytajcie dziewczyny etykiety bo połowa tych soczków jest z cukrem a polowa nie ;-)
Ja ostatnio też zakupiłam bo Ola przestała jeść to niech chociaż wypije jakiś owoc.
U nas z piciem nie ma problemów jakieś pół litra dziennie wypija
za to mleka ok 300ml
kaszki 50
obiadku 50
deserku czasem 50
i jakieś 3-4 chrupki
to całe jej dzienne zapotrzebowanie :-p
 
Czytajcie dziewczyny etykiety bo połowa tych soczków jest z cukrem a polowa nie ;-)
Ja ostatnio też zakupiłam bo Ola przestała jeść to niech chociaż wypije jakiś owoc.
U nas z piciem nie ma problemów jakieś pół litra dziennie wypija
za to mleka ok 300ml
kaszki 50
obiadku 50
deserku czasem 50
i jakieś 3-4 chrupki
to całe jej dzienne zapotrzebowanie :-p

Racja, trzeba być czujnym;-) Ja kupuję te najprostsze soki, bo wieloskładnikowe Manitę trochę uczulają. Znaczy, nie tyle uczulają, co nasilają się jej zmiany atopowe, więc bez sensu;-)
A co do ilości jedznia, to u nas wychodzi podobnie:tak:, bo mleka Mania nie pija wcale poza kaszkami dwiema, łącznie koło 300ml właśnie. Troszkę więcej wciąga obiadku zwykle, ale nie zawsze.
 
U mnie nie ma soków, jest woda, dziś kompot oczywiście bez cukry zrobiłam, pije i to jak na nią sporo ze 100 ml dziennie i 600 ml mleka, do tego z 2, 3 jabłka, banan, dwie kaszki na 150 i obiadek ok. 250 - 300 g, a dziś dostała krakowskiego obwarzanka i oszalała, zasnęła nawet z nim w ręce w samochodzie:-)
 
Kac je w sumie sporo:
5- 120ml mleka
8- 200ml kaszki
12- 300ml obiadku
15- 200ml deserku
19- 200ml kaszki
I do tego jakieś 200ml soku.
Waży jakieś 10kg na tą chwilę.
 
Asia Ulka sporo je to wystarczy jej woda. Olka dziś nie zjadła ani łyżki obiadu. Cały dzień była o kaszce o 10 w ilości dwie łyżki stołowe na wodę ile zbierze i 100ml soku. Przed snem teraz wypiła 80ml mleka :szok:
Dobrze że Maks mi takie jazdy robił to przywykłam
Te soki u nas to dwa razy dopiero były.
 
Boże to moja wychodzi na jakiegoś żarłoka:-p ale gruba nie jest:-( dużo nie waży z 8 kg ;-) a jjje:
rano cyca
potem mm 200ml
obiadek 50
deserek 50
jogurcik niewiem ile (kubeczek)
kaszka 100ml
cyc
i po drodze w ciągu dnia 3-4 chrupki :-p
 
reklama
krucho u mnie z mleczkiem; dałam młodemu w butli wodę i wrzuciłam do tego dwie miarki kaszki mleczno ryżowej bananowej bobowity (wiem że słodzony syf ale to jedyne co miałam, jeszcze z zapasów po starszaku), dziecko wypiło chętnie, głodny był biedaczek, swoją drogą niezłe ma ssanie:-p, ale zaraz potem pojawiły mu się czerwone plamy wokół ust, potem znikły:baffled:
od czego to mogło być? dodam że młody źle znosi mleko w mojej diecie, sery bez większych problemów. Szkodzi mu to konkretne mm czy może laktoza? co innego mogę mu dać, bo nie wiem kiedy produkcja ruszy, jestem nadal trochę odwodniona. Na jutro mam kompocik, zaciągnę kleikiem i wypije ale ile może tak bez mleka?
 
Do góry