reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzamy dietę Maluszków

No i miałam pytać mam starszych dzieci... co po mleku 2? Konieczne jest 3? Czy można już krowie 3,2% powoli wprowadzać? Wiem, że w żłobku, do którego Tymek idzie od września, gotują dzieciom mleko w proszku Mlekovity. Nigdy w życiu nie używałam takiego mleka do picia :p, jedynie do deserów. Jest sens się tak bawić? Z tego co pamiętam to cena jest średnio atrakcyjna :/ więc nie bardzo chcę mu też takie mleko dawać. A może robić tak, że w żłobku będzie gotowane mleko pełne w proszku, a w domu dostanie Bebilon 3 (bo tam jakieś dodatki, witaminy, minerały, mikroelementy i Bóg wie co jeszcze). O matko! :p Jak to było u Was? Jakoś tak kurcze chciałabym usłyszeć, że poszło zwykłe krowie w ruch :p.
 
reklama
dzag, mój teraz prawie nie pije mleka, znaczy rano do śniadania tak 50-60 ml krowiego mikrofiltrowanego albo ryżowego i wieczorem kaszkę mleczną i to wszystko :tak:
Danuś, fajnie synkowi gotujesz :-)
 
dzag ja co prawda nie doświadczona w tej materii, ale na swoim przykładzie mniemam, że te mm 3, to taki trochę pico-kit i efekt dzieciowego biznesu kwitnącego w ostatnich latach. Przecież taki roczny Bąbel je już w większości wszystko. Jeżeli mleko krowie mu posłuży, nie wysypie go, nie będzie miał kłopotów gastrycznych, czy innych nieprzyjemności spokojnie można mu je podawać...Tak uważam.

Mania mleka nie tyka, ani mm, ani krowiego - próbowałam pierwszy raz jej podać jakiś miesiąc temu. Tylko w kaszkach je. Krowie w jogurtach naturalnych, które na szczęscie chętnie wcina.
 
Ja się wtrące chociaż w tej kwestii nie doświadczona jestem :p My po raku mieliśmy na krowie przejść ( nie widziałam w tym absolutnie nic złego, dziecko roczne je już praktycznie wszystko, a te nasze forumowe to w ogóle są zdrowo odżywiane:-) więc raczej nie powinno w takiej sytuacji zabraknąć w diecie witamin , minerałów i innych takich:-p), nieststy u nas skaza i z tego co poradziła alergolog co najmniej do 1,5 roku na Pepti, a ja wolę jej posłuchać ,bo chciałabym by mały ,,wyszedł'' szybko z tej paskudnej skazy:dry:
 
Aia, właśnie ja też do tych "trójek" podchodzę jak do jeża... Dlatego chciałabym bardzo przeczytać potwierdzenie doświadczonych mam, że spokojnie mogę powoli na krowie przechodzić i dawać zarówno samo do picia jak i z kaszkami czy kleikiem ;). Tak się tylko miotam między tym w proszku a zwykłym z kartonika. No bo po co kurcze w żłobku gotują takie proszkowane a nie leją z kartonu? :/
 
mleko modyfikowane jest produkowane z krowiego, modyfikowane ma trochę mniej białka i sodu. druga różnica taka że w modyfikowanym usunięty jest tłuszcz zwierzęcy i zastąpiony roślinnym. bez problemu można zwykłe mleko dawać dziecku, chyba że ktoś chce naprawdę zdrowo
 
Hej jestem!
Nasz mały z braku ryżowego na urlopie pił bezlaktozowe krowie, ale bez szału było, przeprosił się z wodą.
Nie brałam mu dzieciowych specjałów ani blendera, postawiliśmy na jedną kartę i był to strzał w dziesiątkę. Titek wcinał wszystko! Zupę z kiełbasą chorizo, ryby, owoce morza, naleśniki na śniadanie, wszystkie owoce, melony, arbuzy, ananasy, brzoskwinie... Oczywiście największą miłością są ziemniaki kanaryjskie. Wszyscy w restauracji patrzyli na niego jak wcinał kalmary... Sraczki ii wysypek brak :) za to chyba przybrał na wadze :)
 
reklama
Ha cos czuje ze moj Tymek tez by tak wcinal. On to sie poprostu rzuca na jedzenie. A jak my jemy to robi histerie dopoki czegos nie dostanie. Wiec tez juz wiele rzeczy probowal. I niestety widac to po nim bo grubasek sie zrobil. Z 11 kg juz bedzie wazyl.
 
Do góry