reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Rozszerzamy dietę Maluszków

reklama
gorgusia, to on bardzo dużo tego mleka je, Hania je mniej niż połowę z tego, serio
a Hania nie je kleiku ryżowego i tych gotowych kaszek z łyżeczki. nie umie, wyjeżdża jej ta kaszka. owoce je, obiadek je, a kaszki nie potrafi. za to jak jej jaglaną zmiksowaną dałam to nie było problemu. ten kleik ryżowy jakiś dziwny jest
 
A myślicie,że można dać sok malinowy domowej roboty? Wczoraj dałam na spróbowanie odrobinę soku z wodą i chyba jej posmakowało.
Irisson ja z grudkami czekam aż skończy 7 miesięcy
 
Irisson, ja niedługo będę próbować. Ale póki co czekam, bo jakiś dziwny czas Aniela ma, znowu ulewać zaczęła. Albo skok, albo zęby, albo nie wiem co :/
 
Ewa- a paprykę jak robisz? Obierasz ze skóry i gotujesz normalnie z innymi warzywami w zupce? Chyba i ja z papryką spróbuję. Dziś dokończymy królika z warzywami, a na jutro coś z papryką ugotuję.
Mięso podaje się 2 razy w tygodniu czy mogę już normalnie podawać częściej?
 
Gorgusia wlasnie mialam pisac to samo co Olga Raq ze Kacperek b. Duzo mleka pije I nie masz sie co martwic . Lila pije mleko 2 razy w dzien + raz w nocy no I raz kaszka na mm I raz sinlac.
Irissonja probowalam dawac grudki ale wypluwa wiec zaczekam jeszcze ze 2 tug.
Ewa Lila tez zaczela sporo ulewac jakos tydzien temu ale jej przeszlo. Teraz tylko sporadycznie.
 
no to git, zrobiłam kuraka na gładko z marchewką, pietruszką i ziemniakiem, myślałam, że tylko ja mam wrażenie, ze moje dziecię jeszcze malutkie i tak je oszczędzam :-p

Gorgusia ta babka dietetyczka w tvn, mówiła, że mięso 5 razy w tyg. może być, 2 razy powinna być tłusta ryba, no i gdzieś jajko, tylko, że ona się chyba odnosiła do tego dziecka 8 miesięcznego, ja jak na razie daję 2 razy rybę, 2 razy mięsko, teraz jajko chcę wprowadzić, powoli z tyg. na tydzień będę zwiększać ilość, nie chce jej zamęczyć żołądka :tak:
 
Ja muszę dobrą rybę dorwać, bo jeszcze nie dawałam. Jaką wy dajecie? Dorsz, łosoś?

Może faktycznie je sporo mleka....w sumie jakoś 3 nawet czasem 4 razy na dobę ma samo mleko. Muszę chyba bardziej słuchać jego potrzeb....
 
reklama
Irisson zdziwila mnie ta wypowiedz tej dietetyk. Na oddzialach pediatrii mowia o podawaniu miesa 2x w tyg, polowki zoltka jaja co drugi dzien I raz ryby. Mysle ze jej chodzilo wlasnie o tego chlopca bo dla takiego Maluszka to za duzk chyba ze jest na mm to inna bajka.
 
Do góry