reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozszerzamy dietę Maluszków

Marcia a moze tarte jablko tylko z odrobina marchewki zeby posmak byl. Hehe moze glupi sposob ale jak moja sie krzywi to ja wtedy zachwalam na głos "o jakie dobre" " mniam mniam " " pycha" itp itd albo ukladam piosenki o tym jedzeniu I udaje ze zjadam jej porcje ;p i ona wtedy chce tez . A cycowe mamy powinny zjadac te rzeczy co ich dzieci nie chca w duzych ilosciach bo smak pojawi sie w mleku i dziecki sie dzieki temu przyzwyczaja do smaku.

Asia to duzo Twoja tego Sinlacu zjada. Moja ledwo porcje 125g( 6 Lyzek) z 2 lyzeczkami suszonych sliwek gerbera. Zostawia zawsze 1/5

Ewa hehe no wlasnie chcialam tak subtelnie zapytac kto konczy posilek Wy czy dziecko bo ja czasami jak widze ze mala grymasi to staram sie zeby jadla dalej mimo jej znudzenia ;p
 
reklama
Lewek, no smakuje jej, dziś też do ostatniej łyżeczki, a robię z 7 łyżek tak jak jest na opakowaniu. W nocy jadła 2 razy, ale nie tak pociumkała tylko miałam regularny nawał (pościel całą mokra i te sprawy) bo nie ściągałam na wykładach mleka, opróżniła cyce do samego końca.
Teraz poszła spać, a ja muszę popracować.
 
Ostatnia edycja:
Ola dziś zjadła serek wiejski :-p ona mi już tak zagląda do talerza jak pies pod stołem. Patrzy na mnie oczami shreka i myśli, że coś dostanie :-) chyba czas zacząć blw;-)
ale apetytu nie ma wczoraj obiadek o 14 i o 19 100 mleka. Na widok kaszki się rozryczała :-(
 
Asia a moja juz nie je w nocy, dopiero o 6 rano... Moze ona w dzien sie nie najada ? No chyba ze Ci to nie przedzkadza to , ale jak ja wprowadzilam nowe posilki tzn papki to odrazu zaczela dluzej spac.

Kakarolina serek wiejski ?! Ostrooo
 
Ooooo no wlasnie wczoraj lookalam na te jogurty nestle po 6 miesiacu i sie dziwilam bo u nas.nabial krowi jest po roku...z serii nasze dzieci patrza w talerz : wczoraj jak moj M jadl ogorki kiszone to Lila otwierala buzie wiec on jej dał posmakowac na jezyk ;p mialam wrazenie ze chciala wiecej, to dostala chrupka
 
Lewek broń Cię Panie bożę przed jogurtami nestle !!!
Popatrz jogurt naturalny dla dorosłych musi stać w lodówce, ma żywe kultury bakterii, które powodują, że psuje się po kilku dniach.
Jogurt dla dzieci stoi na półce obok proszku do prania i ma datę ważności 3 lata !!!!
Co tam jest dodane że on ma taka dlugą datę ważności i nie musi stać w chłodnym miejscu i co to za bakterie które 3 lata żyją :szok:

A mleko krowie jest dopuszczalne po 6 mies i spokojnie można na nim gotować kaszki

a ogórki kiszone dzieci uwielbiają
 
We Włoszech 7 m- c dzieci dostają tarty parmezan, bo to najbogarsze żródło wapnia. Ja bym tylko nie dawala wiejskiego bo to na śmietance i dużo soli, z dodatkiem mleka w proszku. Lepiej rozgnieść widelcem biały ser.

Lewek, ma 3 papki dziennie, które zjada do końca, nawet po misce kleiku na 100 ml mojego mleka, dojadła jeszcze cyca i budziła się nocy, ona po prostu kocha jeść duuuuużo.
 
reklama
No, to się zaczyna ciekawie robić :) Jogurty, serki, wreszcie coś normalnego dzieci zjedzą ;)

Drobina wróciła do formy, po wczorajszym spadku ;) Cała micha wsunięta, a było tyle mięsa co wczoraj. Mięso zmieliłam bez wody, więc konsystencja obiadku była grudkowata. Wczoraj jej to trochę wadziło, ale dziś już ładnie mieliła w buzi. A wyczytałam wczoraj, że grudki to dopiero 8 miesiąc :/
 
Do góry