reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozmowy o wszystkim i niczym

Podziwiam Cię, ja bym nie wytrzymała tyle i na pewno bym zrobiła test już dawno [emoji16] za 2 tyg przyjdę do Ciebie na lekcję cierpliwości [emoji16]
Trzymam kciuki, żeby się udało [emoji110]
Po tych dwóch latach już mi się chyba znudziło [emoji23] każdy robiłam przed terminem i zawsze byłam zawiedziona. Mi też od owu się dluzylo ale teraz jakoś odpuściłam. Jeszcze wszystko się może zdarzyć i cykl mógł się przesunąć ale zmieniliśmy taktykę i starania były cały cykl co dwa dni nie tylko w dni płodne więc może to trochę zadziałało [emoji4] dziękuję bardzo i też już trzymam kciuki, tym czasem lecę do McDonald's na fit kolację haha
 
reklama
No i muszę się pochwalić, ze odebraliśmy synka[emoji173]️ i wino dostaliśmy, bo jak to powiedział Pan sprzedawca, kupno Mercedesa zawsze trzeba opić[emoji173]️[emoji898]
No to czekam na męża (niestety dalej nie wiem, czy będzie dziś czy nie) i można opijać :D
IMG_2915.JPG
IMG_2905.JPG
 
A ja już wiem, że jeśli kiedyś znów będę w ciąży to pappy nie zrobię. Niepotrzebny stres, a jest tyle czynników które mogą przekłamać wynik że szkoda kasy i nerwów. Moim zdaniem usg wystarczy
Stres jest ale warto ten test zrobić. A koszt to 70zl. Mamaginekolog pisze ze warto. Ja zrobiłam bo chce mieć pewność no i gin mi kazal
 
A ja już wiem, że jeśli kiedyś znów będę w ciąży to pappy nie zrobię. Niepotrzebny stres, a jest tyle czynników które mogą przekłamać wynik że szkoda kasy i nerwów. Moim zdaniem usg wystarczy

Poznałam kiedyś dziewczynę w szpitalu, która już czekała na poród, ale kilka miesiecy wcześniej właśnie opowiadała, ze jakieś wyniki wyszły jej źle do tego stopnia, ze musiała jeździć po poradniach genetycznych. A okazało się, ze wpłynęło na to jej przeziębienie, tylko nikt jej tego wcześniej nie powiedział
 
Zgodze sie z tym. Papp nie daje gwarancji dobrego wyniku. To tylko statystyka i prawdopodobienstwo. Wiec mnue generalnie nic nie mowi 1:100 czy 1:20000 - zawsze mozna byc tym "1". Niepotrzebny stres.
Dlatego.ja przed terminem pappy ide na nifty. Nie mam zamiaru sie stresowac
Poznałam kiedyś dziewczynę w szpitalu, która już czekała na poród, ale kilka miesiecy wcześniej właśnie opowiadała, ze jakieś wyniki wyszły jej źle do tego stopnia, ze musiała jeździć po poradniach genetycznych. A okazało się, ze wpłynęło na to jej przeziębienie, tylko nikt jej tego wcześniej nie powiedział
 
Żeby te nifty i sanco były chociaż o połowę tańsze... Ja się tylko niepotrzebnie stresuję, bo mam wysokie prawdopodobieństwo porodu przedwczesnego przed 34tc, chyba 1:105. Zd 1:966 o ile dobrze pamiętam, a teraz wyszło na połówkowych że są 2 ogniska echogenne na serduszku i to też może oznaczać zd, a może być przez infekcję z 1 trym. Także wolę na przyszłość mniej wiedzieć niż się martwić przez resztę ciąży, chcę się w końcu cieszyć nowym życiem które we mnie rośnie. Dlatego aż tęsknię do czasów kiedy ja się rodziłam, zero usg, mało badań, normy wyższe niż obecnie sztucznie zaniżane przez koncerny farmaceutyczne. Mniej stresu, więcej radości. A choroba dziecka może zdarzyć się i przy prawdopodobieństwie 1:20000, to tylko statystyka.
A ile nifty w tym momencie i do którego tygodnia można zrobić?
 
Marta nie martw się będzie dobrze, 3mam kciuki.

Dziewczyny to mnie uspokoilyscie :-) bałam się że jak krótki cykl wejdzie to nie będzie szans nawet na zagnieżdżane.

Powiem wam że z tym stresem to coś jest moja przyjaciółka w drugą ciążę straciła w 12 tygodniu i bała się kolejnej bo nie Wyobrażała sobie tego stresu. Po pewnym czasie poszła do lekarza bo miała słaby okres i zastanawiała się czy nie jest w ciąży lekarz powiedział że nie jest w ciąży a okres jest słaby po tym łyżeczkowaniu po poronienie. Po kolejnych kilkunastu tygodniach kiedy byłam u niej na herbacie mówiła mi że chyba coś z nią jest nie tak bo ona ma schizy że coś jej się rusza w brzuchu i że to chyba uraz po poronienie. Fakt faktem przytyła ale zrzucał A to na to że siedzi w domu nie pracuje i mniej się rusza aczkolwiek i tak kazała mi iść do lekarza tylko prywatnie nie do naszego szpitala gdzie są ciućmoki, okazało się że jest w piątym miesiącu ciąży i urodzi upragnioną córkę. Lekarz zlecił jej zestaw badań ze względu na to że długo nie wiedział o ciąży ale na szczęście okazało się że wszystko było dobrze. I wiem że to jest dosyć nieodpowiedzialne Ale z drugiej strony sama przyznała że cieszy się że dowiedziała się tak późno bo gdyby dowiedziała się w piątym szóstym tygodniu to żyła by na mega stresie że sytuacja się powtórzy.
 
Żeby te nifty i sanco były chociaż o połowę tańsze... Ja się tylko niepotrzebnie stresuję, bo mam wysokie prawdopodobieństwo porodu przedwczesnego przed 34tc, chyba 1:105. Zd 1:966 o ile dobrze pamiętam, a teraz wyszło na połówkowych że są 2 ogniska echogenne na serduszku i to też może oznaczać zd, a może być przez infekcję z 1 trym. Także wolę na przyszłość mniej wiedzieć niż się martwić przez resztę ciąży, chcę się w końcu cieszyć nowym życiem które we mnie rośnie. Dlatego aż tęsknię do czasów kiedy ja się rodziłam, zero usg, mało badań, normy wyższe niż obecnie sztucznie zaniżane przez koncerny farmaceutyczne. Mniej stresu, więcej radości. A choroba dziecka może zdarzyć się i przy prawdopodobieństwie 1:20000, to tylko statystyka.
Koszt to sredniej jakosci rower? Wiec tragedii nie ma.
A.co do "czasow" to musze przyznać Ci racje. Ja w miesiącu wiecej razy na usg bylam niz kiedys podczas calej ciazy.
Poza jednym badaniem krwi nie mialam nic wiecej. Ja nawet do zeszłego roku nie wiedzialam co to BetaHCG [emoji23][emoji23][emoji23]
Co mnie to kiedyś interesowalo. Nie było neya gazet forum itp hahaha
A czlowiek tylko jadł tył pchnął i dostawał kopniaki pod żebra [emoji16]
A ile nifty w tym momencie i do którego tygodnia można zrobić?
 
reklama
Do góry