reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Rozmowy na temat wózków :)

Wydaje mi się, że w tej materii raczej nic się nie zmieniło, producenci nadal wodza nas za nosy. Facet opowiada tam o różnych konstrukcjach fotelików, nie tylko o Chico, a te konstrukcje, nadal widzi się w sklepach.
 
reklama
no tak, ale niestety chyba na własną reke nie jestesmy w stanie poprowadzić śledztwa i dowiedzieć się które foteliki są naprawde bezpieczne. gdyby to było dwa lata temu to byśmy chociaż wiedzialy ze tych konkretnych wymienionych firm unikać...a tak, one już cos mogly zmienic, w ich nowych modelach, a za to inne firmy mogly sie pogorszyc. a jak widac wysoka cena nie jest gwarancja jakosci.
 
ja też myślę tak jak k8libby. Najważniejsze to sprzedać produkt i wcisnąć ludziom kit. Może ten konkretny model jest ok ale na pewno jest całe zatrzęsienie modeli do niczego. Zresztą nie wszystkie chicco są słabe. Ja mam chicco, który w testach dostał 4. Trzeba uważać i nei liczyć na to, że spzredawca lub producent chcą nam zrobic dobrze oni chcą głównie zarobić kasę :-(
 
Najbardziej mnie rozbroiła ta babka ze sklepu, mówiła wprost, że pomimo certyfikatów, foteliki nie są bezpieczne...

Dlatego zastanawiam się nad kupnem fotelika typowego do samochodu, bo niestety tego rozkładanego Mutsy, nie ma w testach ADAC, a im jakos jestem bardziej w stanie zaufać, niż zwykłemu certyfikatowi z dopuszczeniem do sprzedaży... Tamten, będę używała jako mini spacerówkę, którą zostawię u teściów i nie będę musiała się z resztą wózka do nich targać. Mam w aucie mocowanie na bazę isofix, dokupię fotelik Maxi - Cosi i będe spokojniejsza..
 
Ostatnia edycja:
I masz dobrze z tym isofixem...ja nie mam i mnie to martwi...:(
nie założe bo niestety koszty są masakryczne...:(
W sumie to i tak musimy z mężem kupić nowy samochód dla niego (bo jego beta już zacznie być skarbonką niedługo),no i nowe auto już będzie miało isofix to koniecznie porządny fotelik z tym systemem...
Tylko to plany na przyszły rok,a przez pół roku maluszka będę wozić w maxi cosi...zresztą jest w zestawie do mojego rydwanu :)
 
ewa - widziałam u nas nad Zalewem jak laska śmigała na rowerze z tą przyczepką - super to wyglądało, a jaką dziecko miało radochę!! normalnie komary w zęby łapało tak mu się gębula śmiała!! :-)

ja mam isofix - jest mega wygodny, jak się ma jedno auto, bo już przekładanie bazy z auta do auta to tyle samo zachodu co zapinanie dziecka pasami.
 
Dziewczyny, a może któraś z Was spotkała się z wózkiem marki Mikado? Wypatrzyłam kolejny wózek. I znowu bardziej mi się podoba niż poprzedni, który był najodpowiedniejszy ;-). Tym razem wpadł mi w oko Mikado Aston: Mikado Aston+fotelik . Może jakaś wasza znajoma używała?
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny, a może któraś z Was spotkała się z wózkiem marki Mikado? Wypatrzyłam kolejny wózek. I znowu bardziej mi się podoba niż poprzedni, który był najodpowiedniejszy ;-). Tym razem wpadł mi w oko Mikado Aston: Mikado Aston+fotelik . Może jakaś wasza znajoma używała?


nie spotkałam sie z nim ale prześliczny ! :-) wizualnie idealny. na reszcie sie nie znam :-p
chętnie poczytam opinie o nim , jeśli ktoś coś wie
 
reklama
Mart81 ja kupiłam X-landera ale XQ ( bo można dwukierunkowo montować wózek) jest fajny naprawdę. My mieszkamy w bloku z windą, do tego jest piwnica w razie czego do trzymania więc waga wózka była dla mnie rzeczą nieznaczącą a podobno im cięższy tym stabilniejszy, zresztą Mutsy wagę ma taką samą prawie. Zastanów się jednak nad zakupem fotelika z zestawu bo wiadomo taki x landerowy to chyba nie ma crash testów. My kupiliśmy osobno Maxi cosi cabriofix, całość wyszła lekko ponad 2000 zł ale zapewne na necie można znaleźć okazje.
 
Do góry