reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rodzące i staraczki w 2011

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
gumisia:-) to ja poprosze z kabanosami i z zupkami chinskimi. nie musisz podawac wszystkich po jednym wystarczy. wierze na slowo ze sa pyszne
 
reklama
maly spi od 12h40, 2h15 a tu slonce po raz pierwszy wyszlo od 3 dni !!!!!!!!! zawsze cos... matka zawsze niezadowlona hehe ;)
 
DUSZEK ,RURKA- witajcie :)
WIOLKA- ja mam taka salatkę-sprawdzona i szybka-makaron kokardki ,puszka kukurydzy,pól malego majonezu i brokul-jeden sparzony we wrzątku(wrzucasz do garnka i jak sie zacznie gotować to wylącz gaz i niech postoi chwile w wodzie)
przyprawy-wegeta,pieprz i ...gotowe-robi sie ją 10 min-w czasie jak gotujesz makaron i parzysz brokul
do duzej miski szklanej wrzucasz kukurydze potem makaron i brokul i majonez+ przyprawy -mieszasz i smacznego ...czasem mozesz dodac pierś z kurczaka gotowaną drobno pokrojoną:))


druga to makaron ryżowy(wygląda jak ryż;-)) pol puszki ananasa,puszka kukurydzy,maly jogo-majo,przyprawy-wegeta i papryka slodka -mieszasz i gotowe(rowniez mozna dodak piers z kuraka:)

ciasto to wiesz-sernik dobry na wszystko:tak::-D:-Dale ostatnio robilaś ,nie ??:sorry:
 
1.
po jeden papryce czerwonej zielonej i pomaranczowej lub zoltej (w drobna kostke)
sloiczek czosnku marynowanego ( tej jakos w kostke lub na cwiartki)
sloiczek cebulek marynowanych( na pol)
kilka ogorkow konserwowych okolo 5 ( w kosteczke)
5 paczek paluszko sokolowkich obojetnie czy dobiowe czy wieprzowe ( w talarki jakie 0,5 cm)
majonez

2.
paczka kabanosow drobiowych ( w cieniutkie talarki)
puszka fasoli bialej
puszka fasoli czerwonej
sloik korniszonow( w kosteczke)
czerwona cebula, zwykla tez moze byc( drobniutko posiekac)
musztarda majonez

3.
3 zupki chinskie lagodne( zaprzyc z przyprawami, z taka iloscia wody zeby caly makaron ja wchlonal)
2 brokuly( porwac na rozyczki i ugotowac w osolonej wodzie, uwazac zeby nie przegotowac)
puszka kukurydzy
majonez
czosnek granulowany

4.
3 zupki chinskie lagodne ( zaparzyc ale BEZ PRZYPRAW, tak zeby makaron wchlonal wode)
duza kapusta pekinska(poszatkowac)
puszka kukurydzy
puszka czerwonej pasoli
3 piersi z kurczaka( ugotowac z vegeta, pozniej w kostke nie za duza)
sos: 7 lyzek majonezu, 4-5 lyzek musztardy, przyprawy z zupek chinskich

prosze:)
jakby jeszcze jakies to smialo
 
laski, ja wierze, ze sie w koncu uda, po prostu przestalam sie nakrecac co cykl i @ mnie juz nie dziwi ani nie doluje. zaakceptowalam stan rzeczy w jakims stopniu.

oj ja salatki to akceptuje tylko zielone - w sensie, ze musza byc liscie. Np. mix roznych lisci (rukola, roszponka, i rozne salaty) do tego pomarancza pokrojona w kostke, orzechy wloskie, moze byc jakis ser smierdzacy do tego i wszystko polane mixem oliwy z oliwek, kilku kropel soku z cytryny, odrobiny octu balsamicznego i juz :) i rozne konfiguracje... co mam akurat pod reka, to wkrajam i juz. A ostatnio do wszystkiego sypie duzo swiezej kolendry.
ale jest jeden specjal salatowy, ktory ubostwiam:
pol na pol rucola i salata (np. lododwa), dwie miekkie gruszki w kostke, ser roquefort w kostke (albo slodka gorgonzola), orzechy wloskie zmiażdżone rzecz jasna i do tego dressing: 4 lyzki oliwy, 2 lyzki musztardy miodowej i kilka kropel octu balsamicznego. Niebo w gębie!

z kolei dzis mam pusta lodowke i zero pomyslu na kolacje ;/ moze paste z baklazanow zrobie, grzanki z bagietki i salate. Trzeba lekko, zeby brzuchy nie przeszkadzaly w staraniach :)
 
Ostatnia edycja:
gumisia... naoliwkuje sie i biore sie do przepisywania.
paulinko mouj M najbardzie lubi salatke z feta:-)
mama serniczek robilam i pycha byl...
pok twoje tez zapisuje
a co zawsze moze sie przydac
 
reklama
nio pewnie ja uwielbiam salatki, te lisciaste tez, mam jedna lisciasta z gyrosem i z tunszykiem, a zawsze taka jst obowiazkowa do grilla latem, no i grecka to klasyka, mazja uwielbia :) u mnie raz w tygodniu jakas salatka musi byc, wiec wiecznie szukam nowych przepisow bo ilez mozna jesc te same:) a sernika nie umiem piec, zawsze mi nie wychodzi :(
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry