reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rodzące i staraczki w 2011

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Monisia nie martw się. Ja też na początku ciąży dostałam luteinę tak na wszelki wypadek i brałam ją bodajże do 11 tygodnia. A nie miałam żadnych problemów z ciążą ani plamień ani bóli. I też gin powiedział że dają tak z reguły przy wczesnej ciąży.
DZIEKI - mi tez tak powiedzial- ja tez nie mam zadnych plamien - powiedział ze wczesna ciąż i tak kazał brac zeby nic sie zlego nie stało poprostu :)
 
reklama
Ale się denerwuje tym badaniem mojego męża, chyba jeszcze bardziej niz on sam. Chciałabym zjednej strony, aby wszystko było w porządku, ale zdrugiej, fajnie jakby okazało się, ze coś jest nie tak, wtedy dużo by się wyjasniło i tylko wziąłby witaminki i byłoby juz okej, moze wreszcie by nam się udało ... Cuda wianki...

krawkowianka - a te oznaczenia igm i igx to chyba chodzi o to czy je masz , a jesli nie to czy masz przeciwciała, ja sobie juz rok temu robiłam, ale tylko te jedne , znaczy sie czy mam na toxo i cyto - i nie mam, ale to było rok temu, jak myslałam, ze uda nam sie dziecko zrobic normlanie jak wszystkim, a nie ... !
 
Monisia nie martw się. Ja też na początku ciąży dostałam luteinę tak na wszelki wypadek i brałam ją bodajże do 11 tygodnia. A nie miałam żadnych problemów z ciążą ani plamień ani bóli. I też gin powiedział że dają tak z reguły przy wczesnej ciąży.

Ja chciałam pierwszego syna, a drugą córkę ( z imieniem dla dziewczynki mamy problem). A dla syna wybraliśmy imię Adam i to z mężem jednogłośnie. Nie pamiętam żeby mnie coś pobolewało choć zanim dowiedziałam się, że jestem w ciąży to bolało jak na okres a później kuły mnie jajniki. A kiedy masz wizytę?
haha miałam w sobote pierwszą :) 4,2 ml mam olbrzyma jak to K stwierdził :) i powiedział ze macica miekka i że wszstko jest w porządku że zdrowa ale młoda ciąża i kazał żyć normalnie ale uważać na siebie i sie oszczędzać i unikać grypy bo może być niebezpieczna i że mam przyjść za miesiąc chyba że coś sie będzie działo to wtedy mam dzwonić szybciej tfutfutfu

kurde to wy wszystkie macie/miałyście tą luteine a ja nie :(((((((((( kurde czy mam sie martwić ze gin mi nie dał nawet w razie wuu ??????? zwłaszcza że kazał sie oszczędzać i uważać na siebie ????? hmmmmmmmmm troche sie tym martwie a nie zajarzyłam na wizycie :(((((((((((((((((((

Ale się denerwuje tym badaniem mojego męża, chyba jeszcze bardziej niz on sam. Chciałabym zjednej strony, aby wszystko było w porządku, ale zdrugiej, fajnie jakby okazało się, ze coś jest nie tak, wtedy dużo by się wyjasniło i tylko wziąłby witaminki i byłoby juz okej, moze wreszcie by nam się udało ... Cuda wianki...

krawkowianka - a te oznaczenia igm i igx to chyba chodzi o to czy je masz , a jesli nie to czy masz przeciwciała, ja sobie juz rok temu robiłam, ale tylko te jedne , znaczy sie czy mam na toxo i cyto - i nie mam, ale to było rok temu, jak myslałam, ze uda nam sie dziecko zrobic normlanie jak wszystkim, a nie ... !
trzymam kciuki za badanie i żeby w razie co wystarczyły witaminki a zresztą na pewno sie wam niedługo uda musiiiiiiiiiiiiiiiiiii no w końcu masz już badania porobione :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
monisia- oni teraz lutke czy duphaston profilaktycznie dają - w końcu kto jak nie koncerny farmaceutyczne ich utrzymują :-D Więc nie martw się :tak:

Wisieńka - z tymi czystymi majtkami mnie rozwaliłaś :-D I jak słoneczko za oknem?



Ja dopiero wstała i jestem taka słodko rozespana :-D Moje dziecię już chce na spacer więc wybywamy :tak:
 
Nie wiem Marylu co Ci powiedzieć. A robił Ci usg? Jak ja byłam w 5 tygodniu to robił i nic nie było widać ( nie miałam hcg bo u nas w mieście nie robią na miejscu i trzeba czekać nawet 3 tygodnie), więc kazał mi przyjść za tydzień. Też macica była miękka i powiększona i od razu dał tą luteinę. A w następnym tygodniu byłam i usg wykazało dokładnie 5 tydzień i 5 dzień i było widać pęcherzyk płodowy.

Teraz mnie martwi, że nie czuję jeszcze ruchów ( czułam takie puknięcia 23.09 - dwa, 30.09 - trzy i wczoraj i dzisiaj takie słabe, ale nie jestem pewna czy to ruchy czy może co innego). A drugi taki mój problem to infekcję pochwy, które co chwila mi wracają. Ale cieszę się, że to już półmetek, bo z ostatniego usg wyszło że dzisiaj mija dokładnie 20 tydzień.

Dobra ja uciekam. Mąż zajmuję komputer. Miłego wieczorku życzę!!!
 
Ostatnia edycja:
monisia- oni teraz lutke czy duphaston profilaktycznie dają - w końcu kto jak nie koncerny farmaceutyczne ich utrzymują :-D Więc nie martw się :tak:

Wisieńka - z tymi czystymi majtkami mnie rozwaliłaś :-D I jak słoneczko za oknem?

Ja dopiero wstała i jestem taka słodko rozespana :-D Moje dziecię już chce na spacer więc wybywamy :tak:

Ale jak endo pieknie rozpulchnione to si ???? No i widziałam taki kilkumilimetrowy czarny punkcik:) A ile powinna byc beta w 5 tyg??? Nie wiem ile może wzrosnąć od jutra do piatku???
 
Monisia, Maryla - toxoplazmozę IgG i IgM robiłam przed ciążą. Teraz każe mi już sprawdzać tylko IgM (tzn. czy aktualnie nie jestem chora), bo IgG pokazało, że nie chorowałam.

Pobolewania w ciąży są ponoć normalne (póki nie mają charakteru skurczów i nie towarzyszą im plamienia - bo wtedy w takich sytuacjach konieczna jest konsultacja u lekarza) - jak macica rośnie i brzuch rośnie: raczej nie może nie boleć. ;) Luteinę daje się na wszelki wypadek - pomaga w utrzymaniu ciąży i w rozwoju łożyska. Ja bym najchętniej NIC nie zażywała, ale moja ginka się przy tej luteinie upiera, no więc łykam. Trzeba swojemu ginowi ufać. ;)

To tyle, co ja wiem.

No i zapomniałam, o co jeszcze Monisia pytałaś... zaraz sprawdzę i dopiszę. Aha, o betę, tu masz link do norm w ciąży: http://parenting.pl/portal/teksty/co-to-jest-beta-hcg-jakie-sa-jej-normy Jest też tam napisane, jak powinna przyrastać.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dokładnie. :) Jak będzie odrobinę mniej to też się nic nie stanie. :)
Powiedz mi jak ta lutka działa bo doczytałam ze jak sie ja daje na wywołanie okresu to jak bierze sie ok 7 dni to po tym terminie nastepuje menstruacja??? A co jesli ja przestane brac?? nie wiem o co kaman???? To działa róznie w zalezności od potrzeb organizmu, czy jak??/ Wie kiedy ma powodowac utzrymanie ciąży a kiedy ma wywołac okres??? wiem głupuie pytanie ale nie rozumiem tej ulotki....
Dobra....zapodałam sobie lutke i ide sie połozyc....brzucho mnie ciagnie..moze jeszcze wpadne :)
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry