reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

"Roczek"

no to u nas taki "normalny" tort też odpada, bo młoda jajek nie może :-( może zna ktoraś z Was sprawdzony przepis na ciastko bez jajek wlaśnie?
 
reklama
ALICJA jesteś kochana... za to co, że pamiętałaś o tej dyni i w ogóle za to co napisałaś o torcie :-*
żebym tylko potrafiła coś dla niego zrobić...
 
Ha,co za zbieg okoliczności:)))!Przypomniało mi się,jak kiedyś słyszałam ,że właśnie jajka mozna w cieście DYNIĄ zastąpić!!!!Alicja,Ty jednak jesteś dobry duszek;)!Postaram się poszukac takich przepisów- no,nie może tak byc,by Aliczka i Piotruś i inne dzieci bez tortu zostały:)***
 
Przyznam szczerze, że nie myślałam o tym że Pysiek musi zjeść swój tort :sorry: Tort to będzie jako poczęstunek dla gości a Patryś będzie miał prezenty :-) Chociaż ja mam fotke z pierwszych urodzin jak całą rękę wsadzam w sam środek wielkiego torta :-D w sumie ręką może sobie w nim pogmerać byle by nie jadł :-p

a o taki torcie myślimy na pierwsze urodzinki :biggrin2:
tort.jpg
 
Ostatnia edycja:
roxi łapke w torcie to miała moja Iś na swoich chrzcinach :-) a jaka niesamowicie skupiona przy tym była :-D

a odnośnie tortu to wiadomo że dzieć za dużo nie zje dlatego ja wciąż myśle że albo zrobie jeden tort dla wszystkich ale musi być dostosowany do Isi, albo jeden malutki dla niej (ew dla innych dzieciów z tym ze u nas w rodzinie obecnie nie ma innych :sorry:) zrobiony z tego co lubi, a drugi dla pozostałych gości


edit: makuc coś takiego znalazłam:

ciasto bez jajek

Składniki:
  • 1 i1/2 szklanki mąki
  • 1 szklanka cukru
  • 1 płaska łyżeczka sody
  • 3 łyżki kakao
  • 6 łyżek oleju
  • 1 łyżka octu
  • 1 szklanka zimnej wody
  • aromat waniliowy

Do miski wsypujemy suche składniki−mąkę,cukier,sodę,kakao mieszamy do połączenia.Następnie kolejno wlewamy olej,kilka kropli aromatu,ocet, zalewamy wodą i mieszamy do połączenia.Pieczemy 45−50 min w 175C


tak sobie myśle że bez problemu można by z tego kakao zrezygnować i ew z tego aromatu


jakby co szukam dalej ;-)

czekaj

mam inny pomysł :-p

Kruche ciasteczka bez jajek
200g maki
200g cukru
200g margaryny
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia

Margaryne utrzeć do białości, dodać cukier i dalej ucierać, wsypać mąkę z proszkiem i zagnieść. Rozwałkować i wykrawać ciasteczka.

i teraz przełożyć takie ciasteczka owocami w sensie ciasteczko-owoce-ciasteczko-owoce i mamy mały torcik :-p
 
Ostatnia edycja:
Możnaby też pokombinować coś z galaretką na bazie "pierwszych ciasteczek "Hippa- one też są bez jajek...no,ale mleko mają...Albo zrobic tak,jak ja planuję- taki normalny tort dla wszystkich z jednym "jadalnym dla dziecka" elementem...
 
reklama
Do góry