reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Robimy zakupy dla maluszka

Smile, dobrze, że przypomniałaś, jeszcze rzeczy do szpitala dla mamusi trzeba kupić. Jakieś podkłady, siateczkowe majty - nie wiem nie ogarniam jeszcze tego tematu ;)
Malinka, nie martw się, dla wielu z nas to ciążowy debiut, damy radę. Pomyśl o naszych mamach, które nie miały internetu... ;)

Ja mam dużo materiałów flanelkowych, myślę, żeby je po prostu pociąć na pieluszki, zamiast kupować :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Malinka ja z takich powodów będę miała 3 cesarkę. Wejdź na zamknięty wątek, to napiszę ci więcej. Jak nie masz dostępu na zamknięy, to poproś Alkmene lub MaląZosię.
 
Malinka
- gaziki LEKO (nasączone 70% spirytusem)
- dwa smoczki mogą się przydać - bo jak maluszkowi się spodobają a jeden się zawieruszy to dobrze mieć drugi w zapasie
- ja miałam obcinaczkę i nożyczki z BabyOno - tępe jak... kupiłam malutką obcinaczkę i wystarczyła w zupełności
- foczka - szukałam w necie co to jest :) my po prostu mamy wanienke ONDA firmy OkBaby - wyprofilowana, nie trzeba trzymać dziecka bo jest cały czas uniesione :)
- sudocrem - zostaw, dobry na odparzenia ale dopisz sobie zielony Linomag - tym można na co dzień pupkę smarować... moim zdaniem warto smarować za każdym razem bo potem odparzenia nie wyleczysz po jednym smarowaniu - chociaż nie powiem - sudocrem dawał radę po kilku godzinach
- na suchą skórę polecam jakiś płyn, np. Oilatum - wlewasz jedną nakrętkę do wanienki i skóra jest super nawilżona i nie potrzebna wtedy oliwka
- karuzela - moim zdaniem przez pierwszy miesiąc niepotrzebna... ale jeśli chcesz to możesz kupić - wszystko zależy czy chcesz teraz wydać kasę czy później - wybierz taką która ma "żywe" kolory, my kupiliśmy taka FisherPrice z paselowymi misiami to była blada strasznie i potem załowałam, ze wybrałam ten wzór

sosnowiczanka - J&J lawendowy pięknie pachnie ale u nas uczulał - dużo osób mówiło że bardzo uczulają, stosowaliśmy przez chwilę szampon ale okazało się, ze uczulał więc przerzuciliśmy się na Nivea Baby - Łagodny szampon i płyn do kapieli - jest super i jego polecam :)
 
Ja też używałam Fridy do noska..Musiałam kupić nową bo Dawid pogubił części. Do kąpania Nivea Baby 2w1 używałam bardzo długi i nigdy nie uczulał. Pupkę smarowałam raz na jakiś czas, po każdej kupce linomagiem zielonym, w gorszych sytuacjach sudocrem ale mało kiedy dawid miał odparzenia. Do kąpania w wanience kupiłam duża gąbkę na której układałam synka i bardzo ułatwiało mi to mycie.
Obeszłam się bez przewijaka i tym razem też nie kupuję.

Smile fajne zakupy;) wózek ma kolor kremowy? a łóżeczka jeszcze bym nie rozłożyła.. w poprzedniej ciąży mąż skręcił na dwa dni przed porodem i dziwnie się czułam jak stało tak puste a to były tylko dwa dni jak je oglądałam bo pojechałam rodzić.. teraz też chcę dopiero pod koniec albo jak będę w szpitalu.
 
Dziękuję dziewczyny.

Łóżeczko już złożone bo chciał żeby zrobił to mąż koniecznie a po za tym mi ono ciągle śmierdzi nowością a ostatnio gdzieś czytałam ze nowe łóżeczko powinno się wietrzyc dobrych kilka tyg.

Małgoś wózek jest jasno szary.
 
Mamuska moj ma ok 30 min jazdy a pozniej jakies 10-15 do szpitala biorac pod uwage ekspres przy mlodszym to moge niezdazyc :D
Malinka moja sasiadka ma cos kolo -7 na obydwoch ale postanowila sn rodzic. Z tego co mowila to jej polecialo ale nie duzo.
Malgos ja mialam lozeczko przyoptowane na 2 tyg przed wypisem mlodego ze szpitala ale ja sie tak naczekalam na synka, ze patrzenie nawet na puste dzialalo na mnie pozytywnie :)
Przewijak mialam przy turystycznym ale nie uzywalam. Wygodniej mi bylo na sofie :)
 
Malinka ja mam wadę wzroku -6 i mój okulista twierdzi, że sama wada nie wskazaniem do cc. Dopiero jak wyjdzie coś w badaniu dnia oka, lub ciśnienia. W ogóle w szpitalach w moim mieście podważają zaświadczenia " na oczy" jako wskazanie do cc, wygląda to tak że jak zaczyna się akcja porodowa i przyjedziesz do szpitala to lekarz wzywa okulistę z tego szpitala i konsultuje raz jeszcze Twoje zaświadczenie i sam bada wzrok. A na końcu i tak lekarz decyduję jak masz rodzić.
 
Sempre,Lolcia właśnie czytałam trochę na ten temat i uspokoiłam sie ze sama wada nie jest wskazaniem do CC.Musze iść do lekarza i sprawdzić w jakim stanie sa moje oczy;) dzięki :)
 
reklama
grabola - piękny zestaw!

lolcia - dokładnie o tym samym myślę, żeby się w nocy zaczęło, żeby sąsiedzi dzieci przypilnowali w czasie jak moi rodzice tu dojadą, a my już stąd wyjedziemy, bo oni z drugiego końca miasta, masakra, nie wiem ja chyba będę się posiłkować sąsiadami bo nie widzę inaczej tej logistyki, a tu teź problem bo jedni chcą się rozwodzić, a drudzy wyjeżdżają na wakacje w tym czasie:eek:

Malinka, Marcysia - no właśnie fajnie że jesteście świeżynkami same sobie wypracujecie co jest potrzebne a co nie, tak naprawdę to tez dużo zależy od upodobań mamy, jednej się coś przydaje a druga w ogóle tego nie używa;-) tak więc to co my tu piszemy to żadna prawda objawiona, a jedynie nasze upodobania;-)
 
Do góry