reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Robimy zakupy dla maluszka

Mamuie, pomocy...

Wiem ze duzo z was kupilo fotelik Britax King Plus, powiedzcie czy sie kierowalyscie? U nas jakiejs cenower rewolucji nie ma pomiedzy maxi cosi tobi a king pluse, dla Zuzi kupilam tobi dwa lata temu. Tyle z was kupilo king plusa, ze zie zastanawiam czemu? Cena, wymiary, opinia innych? Cos szczegolnego co rozni je od tobi? Musze kupic mlodemu fotelik w koncu normalny bo zaczna my byc ciasno, i w sumie nie wiem co zadecydowac?
 
reklama
Łysa, w swoim czasie analizowałyśmy wszystko, o czym wspomniałaś. Tobi jest wyższy i dziecko trzeba unieść wyżej, żeby je włożyć. W niższych samochodach to duży minus. Poza tym King Plus jest bardziej "rozłożysty" i wygląda na to, że dziecku jest w nim wygodniej. Dodatkowo (choć wszystkie te foteliki odchylają się umiarkowanie) King odchyla się troszkę więcej. Osobiście podoba mi się też stylistyka i użyte materiały.
Aha, nie wszystkie pasy są w stanie objąć Tobi, a King ma pas montowany w oparciu, a nie dookoła podstawy.
W Tobi jest lepszy system popuszczania pasów, ale dla mnie to za mało ;)
 
A u nas jednak kinga nie będzie. Będziemy szukac czegoś na dłużej, bo ten fotelik nam sie po prostu nie opłaca. Wczoraj mój m. szukał w internecie i w końcu rzetelnie do tego podszedł. Znalazł nawet jakichś prenedentów:-)..., ale z kolei ja nie mam siły się temu przyglądac(dzisiaj mnie głowa boli mega mocno), a my zawsze wspólnie podejmujemy decyzję co do tego typu zakupów:-)...,więc na tą chwilę jest "pat"...:cool:

Milva, A "krowę" widziałam na zywo i wygląda zawodowo tzn. super...:) ta biel nie jest taka zupełenie biała tylko delikatnie pożółcana w niektórych miejscach
 
Ostatnia edycja:
INKA 18kg u 2-3 latków to naprawdę muszą być spasione dzieci, dzieci w tym wieku naprawdę nie ważą aż tyle, no poza wyjątkami.
Ja gdybym nie musiała przerzucić Kacpra do fotelika Amelki to młoda by jeździła w tyo do 18kg jeszcze długo, na chwilę obecną ma 3 lata i 7 miesięcy i 15kg w ciuchach.

Myślę, że foteliki 9-36 są trochę nie bardzo dla naszych maluszków, chodzi mi o fakt odchylenia w trakcje spania na przykład, chyba mało który fotelik w tym przedziale wiekowym ma tą funkcję.
 
dorotar, king (do 18kg) tez się nie odchyla do tyłu tak bardzo jakbym chciała, tzn. wg mnie prawie w ogóle się nie odchyla. A dziewczyny pisały wcześniej że ten fotelik odchyla się bardziej niż inne foteliki w tej kategorii...W związku z tym , przy wyborze u nas to kryterium kompletnie odpada, a zakup fotelika z dopuszczalną większa masą dziecka wydaje się bardziej sensowny z ekonomicznego i logicznego punktu widzenia:-)
 
reklama
TOFIKA no ja tam nie wiem sugerowałam się zdaniem dziewczyn bo ja fotelik dla mojego Pana miałam.
A fakt z ekonomicznego i nawet finansowego punktu widzenia lepiej kupić 9-36.
Swoją drogą mogłam kupić dla Kacpra własnie drugi 9-18 ale okazało mi to bezsensownym pomysłem i jego dałam do fotelika tej kategorii wagowe co jeździła Mela a właśnie jej kupiłam nowy 9-36, bo jabym powiedzmy za rok znowu zmieniała no to tak naprawdę byłoby z mojej strony wywalaniem pieniędzy w błoto.
Życzę dobrze podjętej decyzji.
 
Do góry