reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ratunku, co robić!? czyli choroby, lekarstwa, alergie, ulewanka, nietypowe kupki itd.

Dziewczyny, czy to możliwe, że mała się nie najada odpowiednio moim mlekiem czy po prostu tak jakoś jest, zawsze na noc najadała się więcej, teraz nie chce już jeść więc na siłę jej nie pcham, ale ta pierwsza część nocy o ile zawsze było ok.5-6 godzin to teraz 3 :szok: czyżby moje mleko zrobiło się jakieś słabsze czy co???? sama nie wiem:-(
 
reklama
Aneczka, u mnie też ostatnio częstsze pobudki. I nie wiem o co chodzi. Może to skok. Nie ma czegoś takiego jak słabe mleko, mleko dostosowuje się do potrzeb dziecka, poza tym w nocy jest bardziej wartościowe.
W ogóle mam wrażenie, że mleka jakby mniej, wczoraj po każdym karmieniu powalczyłam chwilę z laktatorem i niewiele leciało, ale co się dziwić jak Ada wszystko wyżłopała. W nocy jak trochę dłuższa przerwa to i piersi cięższe od mleka. W dzień jakoś nie czuję nadmiaru, choć jak mała zaczyna pić to czuję jak napływa.
I nie wiem teraz czy jej dawać dwie piersi (wcześniej po dwóch chlustała i pediatra kazała dawać jedną) czy dodatkowo laktator :/
 
Mój młody dziś zrobił kupkę normalną, a potem zielonego kleksa i też się zmartwiłam czy coś nie tak, ale my od wczoraj jesteśmy na Bebilonie Pepti dla alergików i musieliśmy przejść z Bebiko więc tak kupa chyba dlatego zielonkawa, że zmieniliśmy mleko no i dodatkowo dostaje jeszcze leki. Do tej pory wszystko było ok ale wczoraj byliśmy u lekarza bo mały miał śluz w kupkach i wychodzi na to, że to alergia właśnie się właśnie ujawniła. Mój mąż jest alergikiem więc Mati miał 50% prawdopodobieństwa na to, że też będzie alergikiem :(((( I jak od wczoraj je to mleko dal alergików kupki jak na razie lepsze, ale poczekamy zobaczymy.
Szkoda mi go strasznie, chociaż wiem, że alergia przecież nie boli
unhappy.gif
 
Dziewczyny moj maly ma paskudny katar, az jesc nie chce. Przy czyszczeniu noska krzyczy niesamowicie. Znacie jakies kropleki do nosa ktore mozna dawac takim maluchom?
 
Anapi polecam Ci Disnemaar dla niemowląt i Nasivin soft...u nas podziałało...oprócz tego polecam również kulki homeopatyczne KALIUM SULFURICUM 9CH...podajesz co godzinę 3 rozpuszczone kuleczki w wodzie...15 min przed jedzeniem (jak akurat wypada karmienie)
 
Anapi nie wiem czy u Ciebie są dostępne ale jeśli tak to spróbuj Nasivin Soft, jest przeznaczony właśnie dla dzieci, albo Acatar Baby, Otrivin Baby, Sterimar Baby, to z tych co wiem że są bezpieczne i zalecane przez pediatrów z tym że Sterimar jest wpsikiwany pod dośc dużym ciśnieniem i może być to nieprzyjemne dla dziecka. Katarek najlepiej odciągnąć fridą lub gruszką właśnie po wpuszczeniu kropelek bo jest wtedy rozrzedzony i lepiej spływa. Zapuść kropelki, połóż Alessadra na brzuszku, odczekaj chwilę niech spłynie i wtedy ściągaj glutki.
Możesz też posmarować okolice wokół noska maścią majerankową, to też powinno pomóc w oddychaniu.
Trzymam kciuki żeby szybko przeszło &&&& :)
 
Dzieki dziewczny za szybka odpowiedz i pomoc, mam nadzieje, ze katar szybko przjdzie. W aptece dali nam recznie robione "maslo majerankowe", krople narazie odradzili jezeli nie jest to mocny katar (jest tak zadki, ze sam splywa jak go klade na brzuchu) . Jakby sie pogorszylo to kupie ten nasivin.
 
reklama
Dziewuchy czy wasze maleństwa też nadal ulewają? Martwię się bo moja nie dość że odbije, pionizujemy ją dosyć długo, to za około 1,5 godziny potrafi tak ulać że ho ho. Martwi mnie to bo przy tym strasznie się dławi. Już kilka razy mieliśmy duszę na ramieniu, bo przestała oddychać i robiła się czerwona. Podobno dzieci mogą ulewać do około 18 miesiąca - tak mówiła mi pediatra. W sumie na wadze przybiera, ale nie wiem czy normalny jest ulewanie prawie 2 godziny po jedzeniu.
 
Do góry