reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ratunku, co robić!? czyli choroby, lekarstwa, alergie, ulewanka, nietypowe kupki itd.

asinka no tak podjerzewam, że to pleśniawki, stąd aphtin kupiłam, jak nie przejdzie to w pn do lekarza po nystatynę się przejadę
 
reklama
Dziewczynki pomóżcie: mój mały od 3 dni ma rozwolnienie, zielone kupy po 5,6 razy dziennie. Obiadków nie chce jeść. Tylko mleko, kaszka. Podaję mu smektę i floridral. Miała któraś z Was taką przypadłość? Ile to może trwać? Jakie leki podawałyście?
 
Tak podejrzewam, ze zęby. Bo chwilę wcześniej ślina leciała po kolana. A że u nas kolej na trzonowce to ciężko mi dojrzeć czy faktycznie to ząb. Ach...
 
Evka, już trzonowe??? To co on ma już wszystkie inne zębiska?? Pewnie zęby, Ola jak jej pierwsze zeby szły to też miała takie sraki, że masacra... ale tak miała tydzień i jeść też nie chciała, po czym jak ręką odjął ;)
 
Doggi z zębami jesteśmy na tym etapie co Wy:mamy osiem. Mój krasnal pierwsze dwa zębole dostał jak skończył 4 m-ce i szybko to u niego szło. Niby taka jest kolejność wyrzynania:

  • 6-8 miesięcy – pierwsze pojawiają się zwykle dwa dolne siekacze przyśrodkowe;
  • 7-9 miesięcy – zaczynają wyrzynać się górne siekacze przyśrodkowe;
  • 9-13 miesięcy – pojawiają się siekacze boczne, dolne wyprzedzają górne;
  • 12-15 miesięcy – wyrzynają się pierwsze trzonowce mleczne (na tym etapie dziecko ma 12 ząbków);
  • 16-18 miesięcy – wyrzynają się kły – również dolne wcześniej niż górne;
  • 20-30 miesięcy – wyrzynają się drugie trzonowce, uzupełniając pełen zestaw zębów mlecznych.
Skoro pierwsze trzonowce wyrzynają się od 12 m-ca to możliwe, że u nas właśnie idą...ach...do tego wszystkiego jeszcze dupsko się odparzyło. Pewnie od tych kup...bida mała. Beczy przy każdej kupie-tak go dupsko piecze :(
 
evka a widzisz, nie wiedziłam że taka kolejność jest, u nas wygląda na to że iną trójeczki, bo już widać pod dziąsełkami... U nas zęby podobnie zaczęły wychodzić... pierwszy pojawił się jak Ola miała około 4-5 miesicy a reszta posypała się jak grzyby po deszczu
 
reklama
Do góry