reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pusty pęcherzyk ciążowy

Cześć. Ja jestem w 10 tygodniu, dwa razy miałam wykonane USG i dostałam zdjęcia. Ale mam pytanie, lekarz powiedział mi że na następnej wizycie za trzy tygodnie chce mi wykonać USG po kontem genetycznym, powiedział że to badanie trwa dużo dłużej niż zwykłe USG. To jest chyba to badanie 3d. Czy ktoś mi może powiedzieć jak to wygląda i czy to jest badanie wewnątrz pochwowe czy zewnętrzne?

To jest zwykłe USG dopochwowe podczas którego lekarz bada przezierność karkową dziecka, na podstawie której jest w stanie stwierdzić czy istnieje podejrzenie wadę genetyczną np:zespół Downa, czy też nie.
 
reklama
Jak za pierwszym razem poszlam to nie pytalam o zdjecie myslalam ze lekarz sam da lub chociaz zaproponuje w sumie sama z nerwow pozniej zapomnialam poprosic.. Lekarz tez jakos podchodzil dziwnie do tego, wie ze pierwszy raz ktos jest i nic nawet nie pokaze obrazu na monitorze, zdjecia tez nie da, po prostu robi swoje..:/ Chyba lepiej jednak jest chodzic prywatnie...

Ja chodziłam prywatnie na usg, ale do tego samego lekarza na wizyty chodziłam przez NFZ. Na usg nie musiałam prosić o zdjęcia, sam mi robił, drukował, nawet 4D zrobił mi gratis. Dostałam też ładną fotkę z potwierdzeniem, że to dziewczynka, w powiększeniu :) Na Twoim miejscu upomniałabym się o zdjęcia i płytę z usg. Takich rzeczy już nie powtórzysz.
 
Cześć. Ja jestem w 10 tygodniu, dwa razy miałam wykonane USG i dostałam zdjęcia. Ale mam pytanie, lekarz powiedział mi że na następnej wizycie za trzy tygodnie chce mi wykonać USG po kontem genetycznym, powiedział że to badanie trwa dużo dłużej niż zwykłe USG. To jest chyba to badanie 3d. Czy ktoś mi może powiedzieć jak to wygląda i czy to jest badanie wewnątrz pochwowe czy zewnętrzne?


na tym usg dowiesz sie, jakie jest ryzyko choroby Downa i jeszcze dwóch innych chorób, lekarz sprawdzi, czy jest kość nosowa, czy przezierność karku itd. Ja miałam to usg w piątek i mialam przez powłoki brzuszne. Dostałm też nagranie usg na płytce :)
 
hej :)
bylam u ginekologa w tym tygodniu... ii zrobil mi usg ale normalne przez brzuch a nie dopochwowe i wykkryl zeb jest pecherzyk 8 mm.. i powiedzial ze mam przyjsc za 3 tyg czyli bedzie to 8 tydzv ciazy myslicie ze jak zrobi mi takie usg bedzieb cokolwiek widac? serduszko i wogole?

jak zapytalam dlaczego nie robi mi dopochwowego to powiedzial ze na poczatku ciazy to moze zaszkodzic dzidziusiowi.. takie to troche dziwne bo z tego co czytalam to wiekszosci robia dopochcowe wlasnie na poczatku.. martwie sie ze jak pojde za te 3 tyg to za wiele nie zobacze :(
 
zobaczyc zobaczysz tyle ze bedzie mniej wyrazne najwazniejsze ze wszystko jest wporzadku a jak Ci sie to nie podoba to moze zmien lekarza?
 
jeśli cokolwiek nie spodobało Ci się w lekarzu, lepiej zmień go na początku
ja jestem w połowie ciązy, a dopiero teraz będę zmieniać...
ja też spotkałam się z tym, że do 12tc robi się usg dopochwowo
 
Jak byłam u lekarza w 7 tygodniu to pani doktor też mi powiedziała, że usg w tak wczesnej ciąży jest niebezpieczne dla dzidziusia i że lepiej z tym poczekać
 
Ja we wczesnej ciąży usg miałam robione średnio co 2 tyg.a nawet co tydz.i może 3 razy usłyszałam żeby nie robić często ze niby to drażni dzidzie w brzuszku- a szkodliwość w sumie jest nie do końca udowodniona. Ile lekarzy tyle w sumie opinii. Moja ciąża jest od początku zagrożona i była pod stała obserwacja. do 13 tyg.miałam usg dopochwowo i kwestia pomiędzy jednym a drugim jest taka ze przez dopochwowe we wczesnej ciąży wszystko widać lepiej i dokładniej bo przez brzuszek jest obraz zamazany:):)

Dziewczyny maja racje na początku zawsze możesz zmienić jeszcze lekarza:)
 
u mnie w 6ty dzidzia miala 8mm :D mialam USG dopochwowo bo mi lekarz powiedzial ze inaczej nic nie zobaczymy.. ale nie sluszalam ze jest to niebezpieczne..Z tego co czytalam to sa rozne opinie co do wykonywania USG.. chodzi glownie o te fale ultradzwiekowe... Ja jestem kosmetyczka i w pracy zrezygnowałam z wykonywania tego typu zabiegow.. natomiast opinie sa podzielone bo np: Dentystki w ciazy jak cos tam przy zebach majstruja to tez uzywaja ultradzwiekow i wszytsko jest ok.. a USG to ultradzwieki.. Ja nie ryzykuje i nie wykonuje:) Ale zdaje mi sie ze co jakis czas nie powinno zaszkodzić..i Tak jak kolezanki jak sie nie podoba mozna zmienic:)
JA jutro ide na drugie USG 12tc :) mam nadzieje ze wszytsko bedzie ok :) ale na nastepną wizytę idę juz do Pani Dr.. chcę zobaczyc czy lepiej bede umiala się z nia dogadac czy ona dla mniej jest lepsza czy obecny lekarz.. ( z obecnym jest problem tylko tego ze nie umiem sie z nim dogadac ale to tez jest b.wazne) Wiec tez możesz tak sprobowac w razie czego:)
Pozdrawiam :)
 
reklama
Tak czytam o tym Usg dopochwowym i u mnie od samego początku ciązy robili samo dopochwowe i w szpitalu i potem na wizytach.
Jak poszłam na Usg genetyczne w 11 tygodniu ciąży to dzidziuś był już na poziomie rozwojowym 12,4 dni ,wszystko okey .Potem byłam dla sprawdzenia jak się rozwija w 16 (usg było wykonywane przez powłoki i dopochwowo dla sprawdzenia szyjki) tygodniu i dzidzia już była na 18 tydzień ciąży -lekarz stwierdził że mogę się spodziewać dużego dziecka.Za kilka dni mam mieć usg połówkowe ,dziecko już mi daje znać o sobie -ruchy czuje od 2 tygodni -zobaczymy czy nadal wyprzedza w rozwoju tydzień ciązy

Uważam że nie należy się zamartwiać jak dziecko jest mniejsze lub większe , lekarz też powinien podejść do pacjentki i wytłumaczyć że rozwój dziecka to indywidualna sprawa i powinien uspokoić mamę.A przeważnie jest tak że powie że dziecko jest mnjejsze o dwa tygodnie i koniec.Ani nie wytłumaczy ani nie powie czy to coś złego ,wszystkiego same musimy sie domyslać.
 
Do góry