reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przyszłe Mamy z Bielska-Białej i okolic:)

ZUS niestety już taki jest. Czepiają się o wszystko. A jeżeli chodzi o kasę, która muszą wypłacać to w szczególności.
 
reklama
no niestety tym bardziej że podobno od niedawna mają jakiś nowy program i nie mają żadnych papierów o np wpłatach ubezpieczenie itp ... aha zapomniałam jeszcze dodać ze zatrudniłam sie w rodzinnej firmie gdzie wcześniej odbywałam praktyki więc pewnie o to im najbardziej chodzi ... ale "akcja brzuszki" to ostatnio ulubione zajęcie zusu...
 
Witam wszystkie ciężarne Bielszczanki - stare i nowe - bardzo gorąco:-D. Wasze maluchy oczywiście też:tak:.
Wracam po dłuższej przerwie spowodowanej totalnym remodellingiem komputera. Jeden plus - działa w końcu, jak marzenie:-).
Widzę, że temat ZUSu jest na topie. Też siedzę na L4 od końca stycznia i niestety nie wrócę już do pracy, co mnie bardzo przygnębia:no:. Dopiero za marzec będą mi wypłacać więc się w sumie okaże czy i u mnie nie znajdą sobie jakiegoś punktu przyczepienia. Jak narazie musiałam im tylko donieść nr konta, na które mają mi przelewać pieniążki. Zobaczymy, co czas pokaże. Ale strach jest, jak się słyszy te okropności o ZUSie i ciężarnych kobietach.
Co u mnie:confused:? Brzuszek rośnie, choć ja nie zauważam wielkiej różnicy. Dalej mogę na nim spać;-). Pani doktor mówi, że wszystko jest dobrze z Dzidkeim, co mnie bardzo cieszy:-D. Jeszcze 2 i pół miesiąca, a będę mogła tulić Dzidka w swych ramionach.
Ostatnio bierze mnie chyba jakaś depresja albo coś w tym rodzaju. Chciałabym wreszcie wyjść do ludzi, wrócić do pracy. Mam już dosyć siedzenia w domu, ale jak mus to mus. Przez to siedzenie w domu stałam się drażliwa, płaczliwa, wybuchowa i wogóle trudno ze mną wytrzymać. Czuję się nierozumiana, opuszczona i zostawiona sama sobie przez domowników:no:.
Zakupów dalej nie zaczęłam. Planuję rozpocząć zakupowy szał, oczywiście z umiarem, po świętach. Narazie tylko się rozglądam, co, gdzie, jak i kiedy. Podzielę się z Wami moimi spostrzeżeniami:
- w secondhandach opłaca się kupowąć, ale tylko jakieś wierzchnie ubranka (spodenki, kurteczki, dresiki, itp.), ponieważ ceny za bieliznę niemowlęcą nie różnią się wiele od tych w sklepach, np. secondhand - body 7zł, Terranova - body 9,90zł;
- dobrej jakości i przystępnej cenie bieliznę niemowlęcą można kupić w Terranovej czy C&A na Sarnim Stoku; w C&A np. komplet dwóch body kosztuej 14-16zł;
- w Dudusiu mają wg mnie dość drogo więc raczej tam nie polecam kupować;
- w 5-10-15 w Auchan mają ciekawe przeceny więc warto tam zajrzeć przy okazji zakupów;
- początkiem marca w Auchan można było kupić dobrej jakości body za 3,49zł; nie wiem, jak stoją z cenami teraz;
- w MAANie może i są ciekawe rzeczy, ale ceny też nie małe;
- jeśli macie czas i możliwość pościel można uszyć samemu; za komplet poszewka na poduszkę i kołderkę wyjdzie Was ok. 28zł; jeśli wolicie kupić to do końca marca można kupić za 29zł komplet poszewka na poduszkę i kołderkę w sklepie przy ul. Grażyńskiego;
- wózki - większość na jedno kopyto; niedość, że ciężkie to i nie poręczne; jak do tej pory nie znalazłam w BB żadnego modelu, który chciałabym kupić; swój typ mam, ale w sklepie internetowym: TUTEK albo TUTEK rozmawiałam z dwoma mamami w BB, które używają tych wózków i są bardzo zadowolone z nich; muszę się jeszcze przejść w którąś niedzielę na giełdę, bo kobieta, która sprzedaje tam wózki ma mieć nową kolekcję;
- łóżeczka - proste z szufladą do 200zł można kupić w Domu Dziecka na ul. Barlickiego;
- biustonosze do karmienia - w sklepie na ul. 11 Listopada (naprzeciwko księgarni "Oświata" ) między kwietniem a majem mają mieć za ok. 11zł;
- koszulki nocne do karmienia - za 29zł można kupić na wyprzedaży w NOT (od strony przystanku).
Chyba to wszystko, co chciałam napisać o zakupach, ale jak się tylko coś mi nasunie na myśl to dam znać:tak:. Może Wy też podzielicie się z nami swoimi doświadczeniami zakupowymi:confused:? Czekam na propozycje.
A się rozpisałam:tak:. Tak to jest, jak przez 2 tygodnie nie ma się dostępu do internetu:tak:.
Pozdrawiam:-).
 
- w secondhandach opłaca się kupowąć, ale tylko jakieś wierzchnie ubranka (spodenki, kurteczki, dresiki, itp.), ponieważ ceny za bieliznę niemowlęcą nie różnią się wiele od tych w sklepach, np. secondhand - body 7zł, Terranova - body 9,90zł;


Ja ostatnio "zaszalałam" i wchodziłam do każdego sklepu z używanymi ciuchami w rejonach ul.Mickiewicza.:rofl2: W sumie udało mi się kupić 2 rzeczy. Bluzeczkę z napisem "kocham mamę";-) i do tego spodenki. Jedno i drugie wygląda na nowe. Zapłaciłam "aż" 2,20 zł .
Byłam z siebie dumna, hihih:-D


Co do ZUS-u to ja póki co osobiście nie narzekam. Pieniądze przychodzą na czas... wszystko zawsze zgodnie. Wręcz mi ZUS bardziej pomaga a dokładnie ludzie w nim pracujący. Bardziej mi swojego czasu szkodziła moja firma!!
 
u mnie się już z tym zusem wyjaśniło przyznali wszystko i teraz tylko czekam na pieniążki. dobrej jakości bielizna dla niemowlaczka jest w Tesco teraz dział dziecięcy troszke inaczej wygląda niż przedtem i wydaje mi się że jest chyba więcej tych ciuszków. a jak chcecie kupić jakieś fajne markowe używane ubranka to polecam allegro zawsze znajdą sie jakieś perełki albo można kupić jakiś cały zestaw (pare mies temu kupiłam chyba z 50 ubranek - same firmówki- za 15o zł i do tego dostałam pełno gratisów) ja już mam wyprawke zamkniętą i chyba dużo za dużo ubranek moja mała jest do pół roczku zaopatrzona :-)

iwon3004 a kiedy zus przesyła pieniądze na początku miesiąca czy jak?
 
Dziewczyny ja już kupiłam cała wyprawke prawie wszystko z takich kosmetyków itp butelek i innych pierdół kupiłam w auchan było tanio i na miejscu co pieluch tetrowych nie kupujcie w sklepie tylko na allegro są dużo tańsze i jakościowo takie same jak ktoś chce to mam sprawdzonego gościa z bielska z alegro to wam dam linka ma podobno jakaś hurtownie w bielsku i można też odebrać osobiście i zobaczyć na miejscu uwaga na butelki z aventu nie mieszcze sie do wszystkich podgrzewaczy i termosików
 
Madziq dobre pytanie, bo też się nad tym ostatnio zastawiałam. Dziewczyny, do którego dnia miesiąca ZUS robi przelewy na konto:confused:? Nie wiem, do którego czekać. A czy oni przysyłają jakieś pismo wcześniej, że przejmują Cię od pracodawcy:confused:?
 
Bielszczanki mam do Was pytanie: gdzie w naszym kochanym mieście załatwia się sprawy związane z becikowym:confused:? Na jakie jeszcze dodatki z tytułu urodzenia dziecka można liczyć:confused:? A co w wypadku, gdy samotna matka zostaje bez pracy więc środków do życia:confused:? Wiem, że dużo pytam, ale najwyższa pora się tym tematem zająć. Będę wdzięczna za wszelki wskazówki:tak:.
 
reklama
iwon3004 a kiedy zus przesyła pieniądze na początku miesiąca czy jak?

To zależy chyba jak wpływa zwolnienie L4 - od jakiej daty. Ja miałam kiedyś dokładnie na 10 każdego miesiąca. A teraz dostaje na 1-go.
Możliwości jest wiele bo ZUS przesyła pieniądze co parę dni z tego co sie dowiedziałam.... Ale tak na prawdę nie wiem czy maja jakiś ustalony system wpłat i wypłat.



Madziq dobre pytanie, bo też się nad tym ostatnio zastawiałam. Dziewczyny, do którego dnia miesiąca ZUS robi przelewy na konto:confused:? Nie wiem, do którego czekać. A czy oni przysyłają jakieś pismo wcześniej, że przejmują Cię od pracodawcy:confused:?

Nie. Pisma żadnego nie dostajesz z zusu. O takich rzeczach powinna Cie firma poinformować. A poza tym pod ZUS zawsze się podchodzi po 33 dniu zwonienia jeżeli dobrze kojarzą.



Bielszczanki mam do Was pytanie: gdzie w naszym kochanym mieście załatwia się sprawy związane z becikowym:confused:? Na jakie jeszcze dodatki z tytułu urodzenia dziecka można liczyć:confused:? A co w wypadku, gdy samotna matka zostaje bez pracy więc środków do życia:confused:? Wiem, że dużo pytam, ale najwyższa pora się tym tematem zająć. Będę wdzięczna za wszelki wskazówki:tak:.

Chyba w MOPSie się załatwia sprawy związane z becikowym :confused::tak:
Jeżeli masz ubezpieczenie takie dodatkowe to tez wtedy ci się pieniądze należą. Niestety nic nie wiem o samotnych matkach, przykro mi.

.
 
Do góry