reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przyszle i obecne mamusie :)))

reklama
U nas do szpital trzeba brac tylko pampersy chusteczki i krem na odparzenia. A ciuszki to tylko na wyjscie do domu:-D Też kupiłam body z krótkim i długim rękawkiem na rozm 56 ale mam tez kaftaniki i spioszki na 62 nie wiem ktore wybiore bo u nas w rodzinie to moda na duze dzieci;-):-D

A jak to jest z wyborem lekarza dla dziecka jak sie urodzi?
 
Witam sie i ja - widze ze tu temat wyprawkowy, - ja do szpitala nie mialam problemu bo u nas nie wolno ubierac dzieci w swoje ciuszki tylko szpitalne, a dopiero na wyjscie wlasne :)
Po wizycie u okulisty w porzadku, malutka w grudniu bedzie miala juz lzejsze szkielka a Darusiowi musimy wzmocnic slabe oczko i trzeba bedzie zaslaniac to mocniejsze - pewnie bedzie sie denerwowal ale wie ze tak trzeba wiec moze nie bedzie az tak zle.
LORI, MALA MI - alez te Wasze suwaczki gnaja :-) zaraz bedziecie tulily maluszki :-)
lece jeszcze na g


EWIRUT - Ty decydujesz jakiego lekarza wybierasz, beda Cie o to pytac wypelniajac papiery przy porodzie - przynajmniej u mnie tak bylo.
 
Ostatnia edycja:
ewirut,Marysia ...u nas kiedys dawali a teraz trzeba miec wszystko swoje :-( połozna nawet rozek albo kocyk kazała swoj bo u nich do pralni jakiejs oddają i nie wiadomo w czym piora i dzieci rumień czasami łapią :wściekła/y:.Jak rodziłam Szymka 9 lat temu to ubranka miałam tylko na wyjscie i nic wiecej a tak to wszystko ich a teraz :wściekła/y:

Agnes u nas tez kiedys na fioletowo smarowali ale teraz to nie wiem :-(,a co do ubranek to pewnie wezme i to i to :-D
 
u mnie do szpitala podobnie jak u Malejmi trzeba mieć wszystko swoje, włącznie z becikiem i z tego co wiem to smarują fioletem.Kurcze ja za pajacami nie przepadałam i wolałam śpiochy a ich za wiele nie ma w sklepach. No i stanowczo na lato to bym się nie nastawiała tylko na krótki rękaw. W Polsce w większości pogody nie ma wiec trzeba mieć i to i to.
 
Dzień dobry :)

ale mi dziś Melka dała ładnie posprzątać, leżała sobie w leżaczku :) kochana istotka :) terrorystka jej się włączyła jak już zmęczona była, zawsze przed spaniem chce się nieco potulić:sorry2:

przyszły dziś ciuszki, które odkupiłam od kumpeli...takie perełki, że aż się nie mogę doczekać jak będę w nie ubierać niunię hihi
w ogóle jak w ciąży nie miałam zajawki na te sukieneczki pierdułeczki dziewczynkowe i wydawało mi się że ciężko mi się będzie w to wkręcić...tak teraz mam radoche jak małe dziecko hehe i lubię stroić naszą małą pannice :)

MałaMi aa to pięknie jesteś wyposażona :) ja tetrowych miałam tylko 3 + kilka flanelowych, flanelki fajnie się sprawdzają pod pupkę, do wanienki, jako kocyk. Ale do buźki jednak moim zdaniem lepsze tetrowe, cieńsze, delikatniejsze są :)
co do ciuchów, nam 56 się przydało, nawet na początku to ten 50-56 były dobre. Teraz po części jesteśmy na rozmiarze 0-3miesiące, czyli niby 56, część 62
co do pieluch, to my mieliśmy też tylko jedną 1 a potem na dwójkę się przerzuciliśmy
a wiesz, że ja do szpitala nic nie musiałam brać.. tylko na wyjście ubranko. Zobacz jak jest u Ciebie w szpitalu...aaa doczytałam że nic nie dają :/ szkoda
nam na początku najlepiej się sprawdzały bodziaki + śpiochy/pajace - w domu. W szpitalu małą ubierali w kaftaniki i śpiochy.
Wiadomo że jak gorąco będzie, to będziesz kombinować np bodziak na długi rękaw i skarpety, kocykiem lekkim okryć.. ale to zależy od dziecka, u nas mała na początku była straasznym zmarzluchem, więc trzeba było porządnie panne ubierać

aaa i jeszcze co do pępka, u nas też fioletu nie stosują. W ogóle mają nową metodę, że pępek tylko po kąpieli na sucho się przeciera gazikami. Początkowo wierzyć mi się nie chciało, że po takich zabiegach pępek szybko odpadnie, ale ku mojemu zaskoczeniu faktycznie, po tygodniu z hakiem kikut odpadł. Teraz kumpela będzie rodzić na śląsku i tam też jej mówili tak samo, żeby tylko przecierać, a w razie gdyby coś się działo to octeniseptem pępek traktować



Roszpunka buziak dla raczkującego Maksia :) czyli eksploracja świata pełną gębą hehe

Lor gratki wygranej aukcji :)

Ewirut u mnie była położna z papierzyskami i tam zaznaczałam lekarza-pediatrę jakiego wybieram dla małej

Marysia nie macie lekko z oczkami, ale dzieciaki super dzielne :)
 
truskaffka - kurcze no właśnie czytalam o tym octanisepcie i metodzie na wycieranie, ale nie wiem czy mi to przez ręce przejdzie bo Mati jeszcze z pokolenia spirytusowego :-D ........ ja już mam świra na dziewczynkowe rzeczy i prawie wszystko mi wychodzi różowe :-D
 
Dziękuje dziewczyny za podowiedzi:tak::tak: Bardzo chetnie skorzystam z rad:tak::-D
Wlasnie wczoraj zastanawialismy sie z męzem , którego lekarza wybierzemy dla naszego malca. U nas na wiosce jest przychodnia ale pediatra przyjmuje tylko raz w tygodniu i troche mi to nie pasuje. A znowu kawałek dalej w innej miejscowosci jest codziennie pediatra i chyba na tą opcje sie zdecydujemy, bo co ja zrobie jak mi sie dzidzia rozchoruje w piatek a lekarz dopiero np w srode przyjmuje, a w tym drugim osrodku to i rano i po poludniu mozna sie dostac do lekarza pediatry....

truskafffka- cudeńka te ciuszki:-D Oj nawet sobie nie wyobrazacie jak ja pragnełam , aby to byla dziewczynka :) No , ale bedziemy mieli kochanego synka... Oby bylo zdrowe:tak:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Truskaffka - oh śliczności ... ja jeszcze sukieneczek nie kupuje, ale poczekam aż tylko wyjdzie z rozmiaru 56 sasasasa :-D

ewiru - z całą pewnością szukałabym lekarza który jest dostępny od pd no pt :tak:
 
Do góry