reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przystanek kulinarny

dawidowe - kurde przeczytałam "napój z krwi" i aż mi się na wymioty zebrało bo pomyslałam, że to jakaś masakryczna wersja czerniny.:eek::eek::eek:.
 
reklama
ahahaahha Kahaa ja to roztrzepana jestem napój z kiwi ahahahaha uśmiałam się jak przeczytałam swój fatalny błąd :laugh2::laugh2::laugh2::laugh2::laugh2:. Wiele rzeczy jadłam ale raczej wampirem nie jestem
 
:-D:rofl2: Hahaha, Kahaa, dobre to bylo, ale sie usmialam :-D

Mi sie jakos nie pomylilo z niczym, ale chyba dlatego ze czytalam gdzies wczesniej, ze Laurka jada kiwi i to ze smakiem :-) Wiec od razu dobrze przeczytalam, hehe.
Ale sama jakos na tym blogu jeszcze takiego napoju nie znalazlam....hmmm, musze poszukac, zwlaszcza ze od wczoraj mam te "chochelki" na drugim okienku ;-)
 
Dla Kromy- ja robie takie i wszyscy się zażerają;-)

Kilka dużych ziemniaków obrać(;)) i zetrzeć na tarce- ale nie tej do placków,tylko do warzyw o drobnych oczkach-żeby wyszły takie cienkie wiórki.Dodac jajka- ja zazwyczaj daję 3-4 i mąkę,aby konsystencja była odpowiednia,dość gęste ciasto powinno być.Do tego 2 posiekane dość drobno cebule,sól,pieprz i łyżeczke proszku do pieczenia- dzięki temu placki sa złociste,nie szarzeją:tak:.
Do patelni wlac sporo oleju- ja daje tak,by ok 1-1,5 cm było.No i już smażymy- wychodzą grube,chrupiące i rumiane.:tak:Smacznego:-)
 
Jako że Ida nam ostatnio zmizerniała i poczuwam się w obowiązku do podtuczenia kochanej koleżanki (według zasady: "kochanego ciała nigdy nie za wiele") zamieszczam ten nieziemsko niebezpieczny przepis wyrwany podstępem od strzegącej swej tajemnicy kucharki weselnej:

CIASTKA Z ORZESZKIEM NA WINIE

3 margaryny po 250g
szklanka wina obojętnie jakiego
mąki ile zajmie (wchodzi lekko z kilogram)


W ciasto wkładać po 1/4 orzecha włoskiego i kształtować wałeczek (trudno tu narysować, wielkości połowy małego palca, ciasto trochę rośnie), piec na złoty kolor. Gorące wkładać do syropu:

syrop: pół kilo cukru + pół szklanki wody, kwasek cytrynowy do smaku, (to zagotować)

szybko wyjąć z syropu i kłaść w cukier puder.

SMACZNEGO! :-)



Aha, zapomniałam o najważniejszym: z takiej porcji wyszło mi 166szt. Sporo i dużo pracy, więc na początek polecam robić z połowy porcji (choć jak spróbujesz to pół porcji może się okazać mało! ;-))
 

Załączniki

  • Zdjęcie045.jpg
    Zdjęcie045.jpg
    32,5 KB · Wyświetleń: 27
Ostatnia edycja:
reklama
Przepis na szybki i prosty pół biszkopt.

szklanka mąki
szklanka cukru
szklanka jajek (około 5)
płaska łyżeczka proszku do pieczenia
owoc sezonowy

miksujemy całe jaja z cukrem aż masa biaława. Następnie mieszając łyżką wsypujemy pomału mąkę. Przelewamy to dość płaskiej formy wymarowanej najlepiej masłem i na koniec wrzucamy owoce sezonowe.
Piec około 200 stopni aż się góra zrobi rumiana. Na koniec posypać cukrem pudrem.

dobre z truskawkami, jagodami, malinami, jabłkami, borówkami i brzoskiwniami (z puszki dobrze odsączone).
 
Do góry