reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przystanek kulinarny

reklama
Ja bym wolała kupic,jakbym miała gdzie:crazy:.Ostatnio kupiłam u nas w cukierni coś co nazywało sie "rogal poznański " i było...fuuuuj!!!:wściekła/y::no:.Koło "marcińskich" nawet nie leżały:crazy:.A mieszkając w wielkopolsce jadłam z różnych źródeł- piekarni- cukierni i wszystkie były pyszne:tak:.
 
...wczoraj w Tesco pytałam panią na stoisku "sezonowym" z bakaliami,czy miewaja biały mak...nigdy nawet o nim nie słyszała:baffled::no::crazy::dry:

A teraz na prosbe Nat kopiuję "rybke na warzywach",póki szukać za bardzo wstecz nie musze:-D:-p
rybka duszona na warzywach
3 średnie marchewki
1pietruszka
1młoda cukinia
papryka czerwona
papryka żółta
1 por
3 filety z jakiejś ryby
serek topiony Hochland ten prostokątny
czosnek (może być granulowany,z torebki)
vegeta
masło
koperek
natka pietruszki

marchewki i pietruszkę obrać i pokroić w plasterki
W szerokim płaskim rondlu lub głębokiej patelni rozpuścić 1\4 kostki masła z 1\2 szklanki wody
Na to wrzucic pokrojone marchewki i pietruszkę ,posypać odrobina vegety i dusić na małym ogniu pod przykryciem,az będa prawie miękkie.
Wtedy dodać umytą,przecięta wzdłuż na pół i pokrojoną w "półplasterki" cukinię.Po jakichs 5 minutach pokrojoną w paseczki paprykę.znów posypac odrobiną vegety i czosnkiem.
Na to pokrojonego w plasterki pora- całego,i te zielone i białe części.znów posypac odrobinką vegety i czosnku.Jak por bedzie miękki,położyć na nim plasterki serka topionego,a na nim pokrojone na kawałki filety .Znów posypac odrobiną vegety i czosnku.
Gdy ryba będzie prawie uduszona,posypać koperkiem i natką pietruszki.I już.Robota prawie żadna,bo tylko marchewki obierasz i pietruszkę,a reszte tylko myjesz i kroisz w plasterki.No i w czsaie,gdy jedna warstwa się dusi,przygotowujesz i dodajesz następną.Proste,łatwe,szybkie i smaczne-

Hmm...ciekawe,czemu mi sie boldem skopiowało i na dodatek wyłączyć sie nie chce:baffled::confused:
 
Ida mnie w koncu zmobilizowala, wiec zapodam linka do mojego ulubionego blogu kulinarnego. Baardzo go lubie i korzystam nie tylko z przepisow na "wyszukane" potrawy, ale takze na "klasyki", ktorych sama nie umiem zrobic (typu kluski leniwe albo ryba po grecku wlasnie :tak:)

Dwie Chochelki

Smacznego!
 
jak któraś wczoraj oglądała dzien dobry TVN gdzie gotowałą Tyszkiewicz z bratem. On coś zrobił takiego na jajkach i nie pamiętam jak się to nazywa.
 
reklama
Do góry