reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przyrost HCG i plamienia

reklama
Mnie intryguje jedna rzecz.. jak to jest, zakres referencyjny bety jest ogromny i szeroki dla różnych tygodni. Każda kobieta startuje z innego poziomu, każdej inaczej rośnie - od 66% do 100%, więc dlaczego zakłada się że akurat od 1000 bety musi być widać pęcherzyk?
Pęcherzyk widoczny jest przy becie 800-1500. Plus minus oczywiście. Bo to są dane uśrednione. I każda kobieta startuje z tego samego poziomu - zerowego. Przed zgniezdzeniem poziom bety jest zerowy. Po prostu przyrosty mogą być mniejsze lub większe. Stąd zakres referencyjny 800-1500.
 
@SzklanaKulka To są tylko założenia, a natura wie swoje. Czasem może się zdarzyć, że pęcherzyk uwidoczni się później - nie bez znaczenia jest tu także jakość samego aparatu USG :)
 
Pęcherzyk widoczny jest przy becie 800-1500. Plus minus oczywiście. Bo to są dane uśrednione. I każda kobieta startuje z tego samego poziomu - zerowego. Przed zgniezdzeniem poziom bety jest zerowy. Po prostu przyrosty mogą być mniejsze lub większe. Stąd zakres referencyjny 800-1500.
To jakim cudem dziewczyny na forach piszą że pęcherzyk był widoczny dopiero przy np 3tys bety? Lub jeszcze wyższych wartościach?
 
To jakim cudem dziewczyny na forach piszą że pęcherzyk był widoczny dopiero przy np 3tys bety? Lub jeszcze wyższych wartościach?
Właśnie dlatego napisałam, że są to dane uśrednione. Poza tym, jest jeszcze coś takiego jak jakość sprzętu, czy doświadczenie lekarza. Różne historie się zdarzają i różne pomyłki.

Już to pisałam, napiszę raz jeszcze. Ja bym się poradziła innego lekarza.
 
reklama
Do góry