reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Drodzy. Dzisiaj (13.10) około godziny 18:30 przez 30 min. nie będzie dostępu do forum. Związane jest to z pracami technicznymi.

reklama

Przygotowania do porodu!!!

Stefanna no właśnie wbijania tej igły sie tak obawiam, no bo co jak cos pójdzie nie tak?? wiem, ze mnóstwo kobiet tak rodzi i jest ok, ale ja sie strasznie boję:baffled:
 
reklama
Asze, Stefanna ja też bardziej boję się znieczulenia niż porodu. Nawet jak idę do dentysty na kanałowe to bez znieczulenia, a tam w kręgosłup się nie wbijają :tak:
 
U nas epidural podaje sie takze w udo jest to bezpieczniejsze dla kobiety i mniej stresujace.Ja tez tak dostane zastanawiam sie nad porodem w basenie moja kumpela bardzo sobie chwali hmmm....pogadam z połozna jeszcze moze obejdzie sie bez znieczulenia.
Czy któras z was ma w planie poród w basenie??
 
Befatka1982 jeśli możesz dostać znieczulenie w udo, to faktycznie chyba jest o wiele miejsze ryzyko powikłań...:confused:

Jeśli chodzi o poród w wodzie, to nie miałam okazji tak rodzić, ale bardzo długo się nad tym zastanawiałam. Niestety u nas na Śląsku jest aż jeden szpital przystosowany do takich porodów i niestety nie przyjmuje w nim mój lekarz...:-(.
Ja słyszałam bardzo pozytywne opinie o takim porodzie:tak::tak::tak:. Przede wszystkim ciepła woda łagodzi ból skurczów (ale ich nie osłabia), łatwiej się rozluźnić i odpocząć. No i najważniejsze, że rodząc w wodzie najczęściej unika się nacięcia krocza, a i dla dziecka jest mniejszy szok gdy przechodzi z wody do wody;-).

Tu możesz sobie więcej poczytać: Fundacja Rodzi� po Ludzku: : Por�d w wodzie
Por�d w wodzie, Ci��a i por�d > Por�d w wodzie

A tu masz przykładowy opis, jak to wygląda w naszych szpitalach: Szpital Po�o�niczo-Ginekologiczny
 
Ja tez nie moge zniesc mysli o igle w kregoslupie i mam wielka nadzieje ze obejdzie sie bez epidural'u :tak:

U nas epidural podaje sie takze w udo jest to bezpieczniejsze dla kobiety i mniej stresujace.Ja tez tak dostane zastanawiam sie nad porodem w basenie moja kumpela bardzo sobie chwali hmmm....pogadam z połozna jeszcze moze obejdzie sie bez znieczulenia.
Czy któras z was ma w planie poród w basenie??

Befatka, pewna jestes ze w Twoim szpitalu podaje sie epidural w udo? Jeszcze o tym nie slyszalam a rozmawialam z lekarzami i z panstwowego i prywatnego szpitala tutaj i zawsze byla mowa o kregoslupie... O zastrzyku w udo byla mowa jak sie chce przyspieszonego "porodu" lozyska (zeby mniej krwawic etc).


Co do basenu, to ja zarezerwowalam basen na "etap 2" na zlagodzenie boli ale chyba wyjde na "lad" na parcie, zobaczymy jak bedzie szlo...
 
Mrsf jestem pewna na ostatnim scanie wypytałam babke czy to jest bezpieczne itd ona powiedziała ze tak ze teraz jest juz nowa technologia i ze daja w udo bo tak bezpieczniej moj chłopak jeszcze powtórzył ze zdziwieniem w udo??Ona potwierdziła tez sie zdziwiłam ale chyba kobieta by nie sciemniała bo po co??
 
No nic zapytam jeszcze połoznej nastepnym razem bo juz teraz zaczynam miec wątpliwosci czy pani od usg cos nie pokreciłą ale ja i moj facet zrozumielismy tak samo :baffled:
 
reklama
Do góry