reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przygotowania do porodu!!!

remeny a gdzie planujesz rodzić w Krakowie?

W Rydygierze, tu pracuję. Na znajomości nie liczę, zwłaszcza wśród lekarzy, bo oni i tak udają że mnie nie znają. Ale znam sie i lubię z położnymi, pielęgniarkami i chyba najlepiej z salowymi :) A poza tym mam blisko do domu.
 
reklama
Remeny to jest ten duży szpital, jak się jedzie drogą na Sandomierz?
Słyszałam dobre opinie o tym szpitalu;-)
Widzę, że będziesz rodziła wśród "znajomych";-)?! I bardzo dobrze:-)
Najważniejsze, że masz dobry kontakt z położnymi, no i do domu bliziutko:tak::tak::tak:!
 
Ninja koszty straszne!! u mnie w szpitalu mam to wszystko za darmo...nawet te wielgachne podpaski!!


U mnie tez sie okazalo ze wszystko zapewniaja; i koszule do rodzenia, majtki popordowe, wkladki, ubranka dla maluszka, pieluszki i nawet szlafrok i klapki. A nalatalam sie jak nie wiem w sobote zeby te poporodowe gatki z dziurkami kupic a tu daja nawet na zapas :baffled: No w sumie to powinni za taka cene (prywatny hosp)!

Ninja, na pocieszenie, tu sie za takie extra w panstwowym z 5 razy wiecej placi a w prywatnym to jeszcze wiecej (maz nie chce mi zdradzic ile zeby mnie nie denerwowac bo ja chcialam w panstwowym).

Befatka, na Twoim miejscu to bym sie na troche dluzej przygotowala niz te 6 hr bo nigdy nic nie wiadomo. Udalo Ci sie zabukowac basen porodowy?
 
Ninja cennik ...:szok: ale ważne że ci odpowiada, no i jak byłas na to przygotowana to łatwiej przełknąć takie kwoty:-D
u na snie wiem jak z koszulami ale jakby co to wzięłam baaardzo starą od mamy - nawet taka śmieszna jest jest chodzi o fason :-D wlady i dziurawe majtki tez biore swoje - nie jest to za cięzkie więc ok a dla dzidzi trzeba mieć tylko pieluszki, chusteczki nawilżane i krem na odparzenia:-)
nie zapytałam tez jeszcz o znieczulenie ale nie nastawiam się na to :baffled::confused: nie wiem czy dobrze robię:sorry2: a poza tym to płaci się za jednoosobową salę jednorazowo 150-200 zł lub z mężem około 300-400 zł ale wytrzymam te kilka dni z innymi kobitkami :-)przynajmniej będzie do kogo otworzyć buzię:-D
 
Remeny to jest ten duży szpital, jak się jedzie drogą na Sandomierz? Słyszałam dobre opinie o tym szpitalu;-)

Akurat :) Pewnie słyszałaś o Żeromskim, u nich Rodzi sie po Ludzku, są Położne Anioły i inne certyfikaty i odznaczenia. A u nas bida z nędzą. Choć też jesteśmy w drodze na Sandomierz, w pewnym sensie (zależy którędy jedziesz ;)) Taki wielki moloch 12-piętrowy, na lekkiej górce. Niedawno przeszedł do nas ordynator z Żeromskiego, teraz zaczyna dźwigać nasz oddział, może o nas też kiedyś usłyszysz dobre rzeczy ;)
 
Dziewczyny!!!

Napiszcie, jeśli któraś wie, jak to jest przy cesarce???
Czy ma się umówiony jakiś termin wcześniej,czy lekarz czeka na rozpoczecie akcji porodowej??? Oczywiście w przypadku wskazań do cc;-) A może w każdym szpitalu jest inaczej?
 
No cena dla mnie też duża :zawstydzona/y:, bo sala jednoosobowa do porodu + położna to już 1200 zł. Znieczulenie to w takiej samej cenie jak w reszcie kraju (Asze - nie spotkałam się, żeby ktoś mówił, że zewnątrzoponowe jest za darmo gdziekolwiek :confused:).
A od początku liczyłam, że ok 2000 zapłacę i jeszcze kumpele i bratowa potwierdziły, że nie ma co na tym oszczędzać to od początku się na to przygotowywałam (m.in. dlatego oszczędzałam na innych rzeczach :sorry2:, np łóżeczko i wózek kupiłam używane).
 
U mnie też zzo za darmo, jeszcze wczoraj pytałam.

nulcia - co kraj to obyczaj. Ja przy Irence miałam ustalony termin cesarki na tydzień przed terminem porodu. Nie miałam żadnych objawów porodowych, po prostu umówiliśmy się na konkretna godzinę i mnie ciachnęli. Teraz też tak miało być, ale się upieram przy porodzie sn.
mrowa natomiast czekała na akcję porodową, nie pocięli jej bez rozwarcia. Więc widzisz, że różnie jest...
 
reklama
U mnie tez jest za darmo ale to faktycznie rzadkosc/zadkosc. jak to sie cholera pisze w ogole ? ;)

Mam pytanie. Nie mam zadnego doswiadczenia ze spzitalami i lekarzami itp. Jak to jest, ze niektorzy placa za polozne a niektorzy nie? Idziesz do szpitala i mowisz 'chce wypozyczyc polozna do porodu'? a jesli jej akurat nie bedzie? a co z tymi ktorzy nie maja oplaconej opieki? calkiem sie w tym pogubilam. Bo o ile rozumiem (powiedzmy) oplate za porod rodzinny czy osobna sale to nie wiem dlaczego sie placi za dodatkowa opieke.
 
Do góry