reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przygotowania do porodu!!!

pierwszy raz słyszę o takiej regule:szok::szok: myślę , że możesz być spokojna:-):-) a jeśli ci to dręczy to zapytaj gina :blink:
 
reklama
Marta zakladajac nowe watki z kazdym pytaniem zasmiecasz nam forum.
Wystarczy poszukac tych informacji w watkach ktore zostaly juz dawno temu zalozone.
 
Indeside tym razem odsyłam cie do watku przygotowania do porodu (i tam przenosze twoje zapytanie), ale sporo też znajdziesz na ogólnym...
 
Byłam przedwczoraj w szpitalu Bielańskim - moja położna mnie oprowadzała i powiem : mega! (przynajmniej tak wygląda) - jednoosobowa sala prodowa ma jakieś 25 m2, wszystko nowiutkie, sale poporodowe 2 lub 3 osobowe (za opłatą też 1-osobowe są) i każda z nich ma swoją łazienkę. Przy porodzie może być dowolna ilość osób (to już zależy od fantazji rodzącej, hahahaha - położna się śmiała, że niektórzy zbyt dosłownie rozumieją termin "poród rodzinny" i spotkała się już z tym, że była cała rodzina, np. 7 osób :-p:-p:-p (swoją drogą to jak dla mnie hardcore...)

Jedyna skucha to to, że mamy muszą się same opiekować i kąpać dzieciaczki :baffled::baffled::baffled:... Chyba moja bratowa będzie robiła za pielęgniarkę te 3 dni albo będę musiała wynająć pielęgniarkę bo nie wiem, czy umyłabym takie maleństwo tak od razu :confused::confused:. No i trzeba mieć wszystko ze sobą - nie ma ubranek szpitalnych itd..

Koszty, tak jak szacowałam,
- sala porodowa 1-osobowa - 600
- znieczulenie 550
- położna 600
- wynajem pielęgniarki - 200

No na razie jestem strasznie zadowolona bo przede wszystkim pani Mirka, moja połozna, zrobiła na mnie fantastyczne ważenie - przemiła kobietka, ale nie za curkierkowa i w pierwszej minucie rozmowy widać, że inteligentna i fachowa :-):-):-)
 
Ninja - jak czytam o tym Twoim szpitalu to sie wierzyć nie chce że takie warunki w szpitalach mogą być :-) tylko te kwoty .... jak dla mnie przerażające :no:
 
Ninja koszty straszne!! u mnie w szpitalu mam to wszystko za darmo...nawet te wielgachne podpaski!!
 
Ninja no to super warunki tylko te ceny:no:
Ja tez nie płace za nic znieczulenie tez za free no chyba ze chce sale poporodowa dla mnie tylko, ale na 6h(mam nadzieje)sie nie opłaca moge polezec z innymi paniami;-)A i ciuszki itd dla dzidzi,pieluszki itd musze miec swoje
 
ninja, ło jeju. Ale cennik. Skoro jednak sie na to decydujesz to widocznie warto.

Ja byłam na rozmowie z położną, sympatyczna babka koło 50-ki, powiedziała mi w sumie to samo co inni. Że wszystko tak naprawdę zależy od lekarza przy którym będe rodzić (szlag by to trafił), że część lekarzy u nas w szpitalu od razu będzie chciała mnie pociąć, a reszta pewnie będzie próbowała "puszczać dołem". Teraz to tylko dac na msze żebym trafiła na dobrego lekarza.
Pani idzie na urlop, wraca 14-go i jak do tego czasu będę się trzymać to mam się pojawić, zrobimy ktg i jeszcze pogadamy.
Miednicy mi nie mierzyła bo mówiła że jest czas, ale na oko nie jest źle ;)
Zobaczymy jak to wszystko sie potoczy. Tak bym chciała rodzić sn...
 
reklama
ninjacorps to ładnie będzie Cię ten poród kosztował :szok::tak::szok:...
Ale najważniejsze, że położna tak przypadła Ci do gustu i dobrze się z nią dogadujesz;-)!

remeny a gdzie planujesz rodzić w Krakowie?
 
Do góry