reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Każda z nas wita styczeń z nadzieją i oczekiwaniem. Myślimy o tym, co możemy osiągnąć, co chcemy zmienić, kogo kochamy i za kogo jesteśmy wdzięczne. Ale niektóre z nas mają tylko jedno pragnienie – przetrwać, by nadal być przy swoich bliskich, by nadal być mamą, partnerką, przyjaciółką. Taką osobą jest Iwona. Iwona codziennie walczy o swoje życie. Każda chwila ma dla niej ogromne znaczenie, bo wie, że jej dzieci patrzą na nią z nadzieją, że mama zostanie z nimi. Każda złotówka, każde udostępnienie, każdy gest wsparcia przybliża ją do zwycięstwa. Wejdź na stronę zbiórki, przekaż darowiznę, podziel się informacją. Niech ten Nowy Rok przyniesie szansę na życie. Razem możemy więcej. Razem możemy pomóc. Zrób, co możesz.
reklama

Przepisy na smakołyki i dania zwykłe dla naszych Słoneczek

jeśli chodzi o chleb wieloziarnisty to,jeśli pokusicie się o zrobienie, dajcie mniej cukru niż jest w przepisie - spokojnie wystarczą 3 łyżki (jak dacie 5 to chleb będzie wyczuwalnie słodki) :-)

bułeczki wypróbuję w przyszłym tygodniu
 
reklama
Widze ze szalenstwo wypiekw trwa:) I ja sie w kuchni ostatnio udzielam: w zeszlym tygodniu na stole krolowal sernik. O ile nie lubie sernikow, to ten jedyny mi smakuje, a tajnym jego skladnikiem sa...gotowane ziemniaki. I chyba dlatego smakuje nieziemsko i zawsze wyrasta pieknie:-)
A w tym tygodniu zrobilam chleb babnanowy. U nas zawsze sie pałętają jakies srednio-swieze banany, wiec 5 min i ciacho jest. Najfajniesze, ze mozna je zamrozic juz upieczone;-)
jak ktos ma ochote - sluze przepisami:-)
 
No to pisze:-):

Sernik z ziemniakami


1kg sera mielonego
kostka masla
6 jajek
4 duze ugotowane ziemniaki (zmielone lub dokladnie rozgniecione)
2 sklanki cukru pudru
łyżka czubata mąki ziemniaczanej
2 plaskie łyżeczki proszku do pieczenia
5 dag rodzynek
cukier waniliowy
(mozna tez dodac skorke pomaranczowa)
kilka kropli zapachu pomaranczowego, cytrynowego albo waniliowego


Miekkie maslo ucierac mikserem, dodawac po lyzce cukru i sera wymieszanego z ziemniakami oraz po jednym zoltku. Bialka ubic na piane i dac do dobrze wymieszanego masy.
Delikatnie wsypac make ziemniczana z proszkiem do pieczenia i cukrem pudrem. Na koncu dodac rodzynki, skorke i zapachy. Bardzo delikatnie wymieszac lyzka na gladka mase. Piec ok 45 min w 200 stopniach. Po wyjeciu z piekarnika sernik troszke opadnie, ale niewiele i tak bedzie mial ok 3-4cm.

Smacznego!
 
Chleb bananowy

4 banany rozgniesc
1/2 szklanki masla (zamiast masla daje tyle samo oleju)
2/3 szklanki cukru
2 jajka
cukier waniliowy
2,5 szklanki maki
1 łyżeczka sody
1 łyżeczka cynamonu
1/2 łyżeczki soli


Maslo utrzec z cukrem . Dodac cale jajka, cukier waniliowy, make, sodę, cynamon, sol i rozgniecione banany. Jak ktos lubi mozna dodac starta lub zmielona biala czekolade (ok 3/4 szklanki ), ale nie jest to konieczne, wtedy ciasto jest mniej slodkie.Wylac do foremki-keksowki wysmarowanej maslem i wysypanej maka. Piec ok 50 min w temp. 175 stopni (najlepiej oczywiscie sprawdzic patyczkiem czy jest upieczone - w moim iekaniku ciacho jest gotowe po ok30-35 min).

Smacznego!
 
reklama
Do góry