reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przechodzę chyba jakieś załamanie

Musisz mieć dobry laktator. Elektryczny na dwie piersi. Do tego magiczna butelka. Spędzaj jak najwiecej czasu przy dziecku, jeśli możesz kangurować to odciągaj z dzieckiem przy piersi. Pokrzywa i preparaty ze słodem. Dużo płynów i pozytywnego myślenia. Kortyzol zabija laktację. Pompuj do oporu nawet na sucho. Na razie ma prawo nic nie lecieć, musisz rozkręcić laktację.
co to magiczna butelka?
 
reklama
Dlatego dostaje mleko z banku. Dlaczego matka ma się katować jeżeli nic nie będzie leciało?
Mleko z banku mleka to zamiennik. Lepszy od mieszanki, która dla wcześniaka może być wręcz niebezpieczna, ale tylko zamiennik.

Dawczynie banków mleka kobiecego to kobiety z ustabilizowaną laktacją, a potrzeby noworodka są jednak inne stąd i skład mleka matki noworodka będzie inny - bardziej dla niego odpowiedni.

Nikt nie każe się katować, laktacja potrzebuje pracy i czasu, nikt nie tryska dobę po porodzie.
 
Taka buteleczka z silikonu czy jakiegoś innego tworzywa, którą sobie przyklejasz do jednej piersi, kiedy odciagasz mleko laktatorem z drugiej. Reakcja jest taka, że do tej buteleczki mleko kapie i masz tym sposobem zbierane do dwóch pojemników na raz :)
Dodam tylko, że lepiej nie używać zamiast laktatora tylko przy ssącym dziecku, bo buteleczka sama nie pobudza laktacji.
 
reklama
Jeśli chodzi o odciąganie pokarmu.. to proponuje system 3-3 5-5 8-8
Jedna pierś prawa 3 min lewa 3 min prawa 5 min itp.
Urodziłam w 33 tygodniu jak wrak człowieka cesarka.. bol okropny dla mnie.. ale ten system mi się sprawdził co 3 h powtarzałam to nawet w nocy.. po 5 dniach miałam 50 ml po tygodniu ponad 100 itp. Po miesiącu jak wyszłam miałam dwie reklamówki mleka mrożonego. Polecam również kangurowanie - goły bobas w pampersie na gole piersi / mleko leciało strasznie /
 
Ostatnia edycja:
Do góry