reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Proszę o pomoc dla dzidziusia, który urodzi się 24.12.2010, mój narzeczony zginął...

od mops-u (ZASILEK OKRESOWY)
1.idziemy do mops-u w naszej miejscowosci musimy miec ze sobo:
-podanie o pomoc finansowa (najlepiej pisane recznie chociaz w niektorych placowkach pisza juz na komputerze) i tu podaje wzor mojego podania jak ja je napisalam poniewaz wszedzie w internecie szukalam jak je napisac i nic nie znalazlam podkreslam ze kazda z nas ma inna sytuacje wiec prosze w swoich podaniach pisac o sobie

Imie i Nazwisko dana miejscowosc dnia:
ul..................
kod poczt. i miejscowosc
nr telefony
(czyli nasze dane)


Podanie
Do Ośrodka Pomocy Społecznej w ............(miejsce skladania podania)
z prośbą o pomoc finansową, ponieważ nie posiadam dostatecznych żródeł utrzymania.
Ja jestem osobą bezrobotną bez prawa do zasiłku,.Mam na wychowaniu córkę. Wynajmuje stancję.
Proszę o pomoc na zabezpieczenie niezbędnych potrzeb mojej rodziny.


Z poważaniem
(nasz podpis)

I to wystarczy pamietajcie zeby sie nie rozpisywac tylko krotko i na temat
-zaswiadczenie z urzedu pracy ze jest sie osoba bezrobotna
-rachunki za prad (najlepiej za trzy ostatnie miesiace nie wszedzie sa wymagane) i wode
-zaswiadczenie o dochodach(pobieramy z urzedu skarbowego)
-kopie dowodów osobistych
Z tymi dokumetami idziemy do MOPS-u zostawiamy dokumety w ciagu 2-tygodni powinien zawitac do naszego domu pracownik socjalny przychodzi po to zeby ocenic sytuacje w domu jak sie mieszka czy czegos brakuje jakie sa ogólne warunki mieszkaniowe gdy przyjdzie napewno potrzebny bedzie dowod osobisty
o co moze pytac:
-(najwazniejsze) z czego do tej pory sie utrzymywaliście (czyli z kad mieliscie pieniadze na zycie)
-ile jest osob w rodzinie
-ile jest pokoji w mieszkaniu lub domu z ktorych korzystacie(np. mamy dwa pokoje i kuchnie ale korzystamy tylko z jednego pokoju i kuchni poniewaz drugi pokuj jest nie skonczony czyli brakuje pieniazkow na remont)
-czy jest bieżąca woda
-czy jest ciepła woda
-czy jest centralne ogrzewanie
-czego ogulnie nam brakuje (czyli np. pieniedzy na jedzenie ,opal,leki ,odzież itp.)
Po wypelnieniu dokumetow przes pracownika socjalnego skladamy nasz podpis w dokumetach i na tym sie konczy wywiad srodowiskowy(chociaz w niektorych miastach pracownik ma prawo rozejrzec sie po mieszkaniu bo nie ktorzy to przyjda spisza dokumety i pojda a i ma prawo jeszcze zarzadac pokazania dokumetow o zarobkach najlepiej miec ich kopie w domu)
Potem tylko czekamy na decyzje ktora przychodzi pooczta w niej jest wyjasnione ile nam przysluguje pieniazkow na jaki czas i do kiedy(gdy sklada sie pierwszy raz to zazwyczaj daja na 3 miesiace a potem co miesiac trzzeba chodzic i skladac od nowa papiery)
Gdy decyzja juz do nas dotrze idziemy z nia do danego banku lub do kasy w mopsie i oodbieramy pieniazki.

JAK OBLICZYC KRYTERIUM DOCHODOWE RODZINY(moja sytuacja)
zasilek rodzinny-48zl(jeszcze)
stypendium stazowe meza-620.83 zl
czyli nasz dochod wynosi (48+620.83)=668.83 zl
kryterium dochodowe ustalone wedlug rozporzadzenia wynosi 1.053 zł (czyli 3 osoby po 351zl)
czyli zasilek okresowy wynosi 192.09 zl miesiecznie

PRZYPOMINAM ZE PIENIAZKI NALEZA SIE OD CZASU ZLORZENIA DOKUMETOW CZYLI JAK ZLOZYLISMY DOKUMETY POD KONIEC WRZESNIA A W DECYZJI MAMY OD PAZDZIERNIKA PRZYSLUGUJE NAM WYROWNANIE ZA WRZESIEN

ZASILEK CELOWY
Prawo do zasiłku przysługuje
Zasiłek celowy to świadczenie fakultatywne przyznawane na podstawie art. 39 i 40 ustawy o pomocy społecznej w celu zaspokojenia niezbędnej potrzeby bytowej. Zasiłek może być przyznany na pokrycie części lub całości kosztów zakupu żywności, leków i leczenia, opału, odzieży, niezbędnych przedmiotów użytku domowego, drobnych remontów i napraw oraz kosztów pogrzebu.
.
 
reklama
Zasiłek celowy przysługuje:
* Osobie lub rodzinie, której dochód jest niższy od kryterium dochodowego
* W szczególnie uzasadnionym przypadku osobie lub rodzinie o dochodach przekraczających kryterium może być przyznany:
-o specjalny zasiłek celowy w wysokości nie przekraczającej odpowiednio kryterium dochodowego osoby samotnie gospodarującej lub rodziny. Udzielona pomoc nie podlega zwrotowi jeśli jej wysokość nie przekroczy odpowiedniego kryterium dochodowego.
-o zasiłek okresowy, zasiłek celowy lub pomoc rzeczowa, pod warunkiem zwrotu części lub całości kwoty zasiłku lub wydatków na pomoc rzeczową.
* Osobom bezdomnym i pozbawionym dochodu może być przyznany zasiłek celowy na pokrycie części lub całości wydatków na ubezpieczenie zdrowotne.
* Zasiłek może być również przyznany osobie lub rodzinie, która poniosła straty w wyniku:
o zdarzenia losowego,
o klęski żywiołowej lub ekologicznej.
Wysokość zasiłku celowego
Wysokość przyznanego zasiłku zależy od okoliczności uzasadniających udzielenie pomocy i ustalana jest po uwzględnieniu najbardziej niezbędnych potrzeb osoby lub rodziny.
MOPS przyznaje zasiłek celowy na zaspokojenie następujących potrzeb:

ŻYWNOŚĆ
W sytuacji, jeżeli nie występuje żadna z okoliczności uprawniających do otrzymania zasiłku okresowego ( art. 38. ust. 1 Ustawy ), a występuje inna okoliczność uwzględniona w art. 7 Ustawy przyznaje się zasiłek celowy na żywność w wysokości do 25% różnicy pomiędzy UKD osoby lub rodziny a jej rzeczywistym dochodem.
Wyliczoną kwotę zasiłku zaokrągla się do 5 zł lub 10 zł a jego minimalna kwota wynosić będzie 20 zł.
Zasiłek celowy na żywność przyznaje się raz na dwa miesiące, a jego wysokość ustala się mnożąc kwotę zasiłku ustaloną na jeden miesiąc razy dwa.

ODZIEŻ I OBUWIE
Na jedną osobę w rodzinie w okresie:
- wiosenno-letnim tj. od 01.03. do 31.08. każdego roku w wysokości 40 zł,
- jesienno-zimowym tj. od 01. 09. do końca lutego każdego roku w wysokości 60 zł.

OPAŁ
Jedynie w okresie jesienno - zimowym tj. od 1 września do końca lutego następnego roku w wysokości:
- 160 zł lub 2 razy po 80 zł dla osób samotnych i rodzin, w których są osoby dorosłe,
- 260 zł lub 2 razy po 130 zł dla rodzin, w których są małe dzieci i starsze realizujące obowiązek szkolny (dot. uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i średnich w systemie dziennym).

LEKI
Realizacja przedstawionych recept w całości lub części do 50 zł miesięcznie.
Systematyczne składanie wniosków o tę formę pomocy wymaga przedłożenia przez osobę zainteresowaną zaświadczenia lekarskiego o chorobie przewlekłej i przewidywanym okresie leczenia.

WYŻYWIENIE w przedszkolu dla dzieci z grup "0"
Dla uczniów klas III ewentualnie uczniów szkół specjalnych tylko w sytuacji, gdy nie można się o nie ubiegać z innych źródeł ( np. ZFS ) - nie przysługuje wówczas wyjazd na kolonie letnie zorganizowane przez MOPS.

WYDATKI MIESZKANIOWE
Ta forma pomocy skierowana jest do osób i rodzin, które korzystają z dodatku mieszkaniowego. Zasiłek będzie przyznawany w wysokości stanowiącej 100% różnicy pomiędzy aktualną na dzień złożenia wniosku wysokością czynszu a wysokością dodatku mieszkaniowego do 31.05.2006r. natomiast od 01.06.2006r pomoc w tej formie będzie przyznawana w zależności od posiadanego dochodu na osobę w rodzinie wg poniższej tabeli.
Wysokość świadczenia nie ulega zmianie w trakcie obowiązywania decyzji pomimo zmian w wysokości czynszu. Pomoc tę przyznajemy na czas obowiązywania decyzji przyznającej dodatek mieszkaniowy. Zasiłek celowy na wydatki mieszkaniowe będzie przekazywany bezpośrednio na konto Zarządcy domu.

Dochód na osobę w rodzinie w zł

Wysokość dopłaty do dodatku mieszkaniowego
0 – 100
100% powyżej 100 – 150
90% powyżej 150 – 200
80% powyżej 200 – 250
70% powyżej 250 – 300
50% powyżej 300
30%
Ustalając wysokość zasiłku na wydatki mieszkaniowe nie uwzględnia się kwoty dodatku mieszkaniowego.
W przypadku gdy zasiłek na wydatki mieszkaniowe byłby niższy niż 10 zł pomoc ta nie przysługuje.
Osoby korzystające z tej formy pomocy zobowiązane są do regulowania pozostałej części opłat czynszowych z własnych środków. Nie wywiązanie się z powyższego spowoduje odmowę przyznania zasiłku na dalszy okres. Ponowne przyznanie zasiłku celowego na wydatki mieszkaniowe warunkuje się okazaniem dowodu wpłaty należnych opłat własnych.

UWAGA!

W związku z planowaną od 01.01.2008r. zmianą dotyczącą zasiłków celowych na wydatki mieszkaniowe świadczenia w tej formie przyznaje się do dnia 31.12.2007

GORĄCY POSIŁEK

W ramach realizacji programu wieloletniego „Pomoc państwa w zakresie dożywiania” dla rodzin, w których dochód na osobę nie przekracza 150% kryterium dochodowego na osobę w rodzinie tj. 526,50 zł przyznaje się pomoc w formie gorącego posiłku dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych oraz wyższych (do 25 roku życia) realizowaną w stołówkach szkolnych w okresie trwania roku szkolnego.
Natomiast dzieciom urodzonym w latach 2000 - 2006 przyznaje się pomoc w formie zasiłku celowego na zakup posiłku lub żywności w wys. 2,50 zł dziennie od dnia złożenia wniosku z wyłączeniem dni wolnych od pracy oraz miesiąca lipca i sierpnia
 
Kochana mam jeszcze do oddania buciczki takie malutkie i skarpeteczki
ode mnie nie bedzie tego wiele bo sama mam tyle tego co kot napłakał ale podzielę się tym co mam.
wyslę Ci jeszcze witaminki ciążowe :)
 
kobitki rozmawiałam wczoraj z naszą Anią, przesyła buziaki i podziękowania za paczki.
piszę co dziewczyna dostała od nas:
-fotelik samochodowy
-nosidło
-herbatka na laktację
-herbatka dla małego
-ubranka dla małego
-ubrana ciążowe
-wkładki laktacyjne
-laktator
-butelki do karmienia
-smoczki
-podkłady ceratowe 2 szt
-wanienka
-płyny do higieny intymnej
-witaminy chyba już do końca ciąży
-zabawki dla małego
-kombinezon
-mokre chusteczki
- pampersy

to są rzeczy jakie dostała jeżeli coś pominęłyśmy a wiecie że było w paczce to trzeba dopisać, ponieważ Ania nie ma za wiele miejsca i niektóre rzeczy niepotrzebnie będą się dublować:) więc musimy wiedzieć co już dostała od nas i jest już na miejscu u niej.

Ania prosi aby już ubrań ciążowych nie wysyłać, dostała kilka par spodni ( Gosia ukłony w Twoją stronę i wielka buźka ) kilka tunik ( sle jesli chodzi o tuniki to Ania niestety w nie nie wejdzie :( ) płaszcz na zimę ma więc nie potrzeba ciepłych rzeczy.
ubranka dla dziecka nadal potrzebne, a wcześniejsza lista mam nadzieję że nadal aktualna :)

ogromna prośba teraz Ania pilnie potrzebuje duże ilości magnezu a dokładnie magne B6 ponieważ ma straszne skurcze łydek w nocy.

z takich nowinek:
Ania ma wysokie ciśnienie bo najniższe to 140/95 ale lekarz prowadzący wie o tym i jest to pod kontrolą. dziś miała iść do opieki społecznej i dowiedzieć się paru rzeczy.
jak tylko będę wiedziała kolejne rzeczy to będę systematycznie dopisywać.

Polusia, czy Ania leczy to nadciśnienie? Bo ja miałam taką samą sytuację w ciąży i brałam Dopegyt, po porodzie odstawiłam bo ciśnienie było w normie nawet zostały mi dwa całe opakowania. Dla dziecka lepiej zbijać ciśnienie.
 
MamaPaulinki jest pod kontrolą lekarza, to nadciśnienie pojawiło się po śmierci Adama. przedtem było wszystko w porządku. jak leżała w szpitalu to dostawała leki teraz nie przyjmuje żadnych na nadciśnienie. zobaczymy co powie lekarz na następnej wizycie.

do naszej listy rzeczy jakie do Ani przyjdą dopisuję:
-stojak do wanienki
-bujaczek dla małego

kolejne rzeczy będziemy dopisywać systematycznie :)

a jeszcze jedna sprawa, jeżeli ktoś mieszka blisko mnie a chce wysyłać rzeczy pocztą to nie wysyłajcie. Ja się do Ani wybieram pewnie gdzieś w połowie września więc zawiozę. trzeba tylko dowieźć do mnie :)

Aniacho bardzo dziękujemy, kochana liczy się wszystko, każdy mały drobiazg dla Ani znaczy tak wiele bo wie że nie została sama, a wspólnymi siłami damy radę :)
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny kopiuję, zeby było na widoku
ANIA MASZ JUZ:
-LAKTATOR,
-UBRANKA W ROZNYCH ROZMIARACH
-UBRANIA CIĄŻOWE
-kocyk polarowy
-krem pielęgnacyjmy
-puder lagodzący
-szczoteczka z grzebykiem do wlosków
-chusteczki
-2 smoczki
-kąpielowe okrycie frotte
-OCHRANIACHE NA LOZECZKO
-CHUSTECZKI NAWILZONE
-PROSZEK DO PRANIA DZIECIECYCH UBRANEK
-FOTELIK SAMOCHODOWY
-KOSMETYKI DLA MALUTKIEGO
-KOSMETYKI DLA CIEBIE
-4 BUTELKI + 1 SZKLANA
-WITAMINY DLA MALEGO
-POSCIEL
-TERMOMETR DO WANIENKI
-WÓZEK SPACERÓWKE(?)
-10 PIELUCH TETROWYCH
-HERBATKI ZIOLOWE DLA ADASIA
- HERBATKE DLA CIEBIE NA LAKTACJE
-PREPARAT NA KOLKI GDYBY MALY MIAL
-KILKA PIELUCH W ROZMIARZE 2
-KOCYK
-WKLADKI LAKTACYJNE
-WOZEK GLĘBOKI
-PRZEWIJAK
-KOMBINEZON
-WANIENKE
-PODGRZEWACZ
-BIUSTONOSZE DO KARMIENIA
-SŁOICZKI Z JEDZONKIEM
-NOSIDŁO
- PODKŁADY POPORODOWE
-MAJTKI POPORODOWE 6 SZT
-TANTUM ROSA
-PŁYN DO HIGIENY INTYMNEJ PO PORODZIE
-ZABAWKI DLA ADASIA
-SZLAFROK
-NOŻYCZKI DO PAZNOKCI DLA ADASIA
-ASPIRATOR DO NOSKA
-PAMPERY ROZMIAR 3
-ROŻEK
-MATA DO ZABAWY
KOMBINEZON NA ZIMĘ
- MATERAC
- KARUZELA MAD ŁÓŻECZKO
- CERATA NA MATERAC A POD PRZEŚCIERADEŁKO
-ŁÓŻECZKO
-KLAPKI DO PORODU
-POŚCIEL ALE NIE TO OBLECZKI TYLKO TO CO W ŚRODKU MAMY :)
-BUJACZEK
-STELAŻ DO WANIENKI




DZIEWCZYNY POTRZEBUJEMY JESZCZE:
WKŁADKI LAKTACYJNE BO NA POCZĄTEK DUŻO TEGO IDZIE
KOMPLET POŚCIELI DLA ADASIA
MAGNEZ Z WIT.B6

RZECZY KTÓRYCH NIGDY ZA WIELE:
-PAMPERSY RÓŻNE ROZMIARY
-UBRANKA DLA ADASIA RÓŻNE ROZMIARY
-KOSMETYKI DLA ADASIA
-PROSZEK DO PRANIA UBRANEGO MAŁEGO
-CHUSTECZKI NAWILŻONE
 
reklama
to ja od razu zgłaszam, że mam nową pościel - cały komplet z powłoczkami. myślę, że ładny. kupiliśmy dla znajmych, ale mieli wystarczającą ilość i w końcu nam został. chcieliśmy go dać komuś w prezencie. I już wiem komu :)
wyślę w ciągu najbliższych dni, ale możecie już zaznaczyć, ze jest

chwilowo mamy ciut gorszą sytuację finansową, ale jak odrobinę się polepszy obiecuję, że wesprzemy Anię jak tylko damy radę
 
Do góry