reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Propozycje obiadków i deserów

Doxa przyznam się szczerze, ze zapomniałam. :-(
ale masz już tyle przepisów, że chyba urodziny męża będą trwały caly tydzień. :-D
 
reklama
to co znam na bieżąco:
Sałatka z kaszą kuskus:
kuskus,ser żółty, szynka, kukurydza, czerwona fasola, majonez, ogórki konserwowe (lub kiszone), sól i pieprz.
Kuskus robimy wg instrukcji na opakowaniu-ściśle (wiem coś o tym co się stanie jak się przesadzi z ilością wody :tak: ) . Ogórki i szynkę pokroić w małę kwadraciki. Ser zetrzeć na dużych oczkach. Dodać kukurydzę i fasolkę następnie porządnie wymieszać z łyżką majonezu i doprawić do smaku.
 
Dzięki, dzięki, coś na pewno wybiorę z tej listy :-)
Wszystkie Wasze przepisy już sobie skopiowałam! Jak nie jutro, to w przyszłości wykorzystam :-)
 
Sałatka z serem i orzechami
-1 mała kapusta pekińska,
-ser żółty
-orzechy włoskie
SOS:
-1/3 szkl. oleju,
-2 łyzki musztardy
-łyżka przegotowanej, letniej wody
-1 ząbek czosnku (ale ilośc tak naprawdę zalezy od tego czy ktoś lubi smak czosnku)
-sól, pieprz
Kapustę poszatkować, ser zetzreć na duzych oczkach, orzechy rozdrobnić (ale nie za bardzo). Wszystko wymieszać razem z sosem. Wstawić do lodówki na 1-2 godziny.
 
Sałatka z piersi kurczaka w sosie curry:
- ugotowane piersi z kurczaka
- kukurydza
- puszka anananasa,
- ryż ugotowany

Sos do sałatki:
- jogurt naturalny
- majon
- przyprawa curry
- musztarda stołowa
- sól, pieprz, papryka czerwona

Pokroić w kosteczkę kurczaka i ananasa. Połączyć wszystkie składniki i dodać sos. Ostawić do lodówki na 1 godzinę.
 
Pomidorki:-pomidorki pokrojone w plastry
-czosnek
-ser żółty starty na drobnych oczkach
-majonez
-śmietana
-sól
Połączyć majonez i śmmietanę, dodać wyciśnięty czosnek, doprawiamy. Ułożone na talerzu pomidorki polewamy sosem i posypujemy serem.
 
ŚLEDZIKI:
z rodzynkami:
-śledzie z beczki
-cebula
-koncentrat pomidorowy
-rodzynki
-liść laurowy, ziele angielskie
-olej
Śledzie kroimy w kawałki ok. 3 cm. Rodzynki spażyć, Cebulkę kroimy w kostkę i zesmażamy na oleju, dodajemy ziele i liść, koncentrat, a nastepnie rodzynki. Chwilę podsmażamy. Odstawiamy do wystygnięcia i mieszamy ze śledziami.
Najlepiej zrobić dzień wcześniej, aby sie "przegryzły" z sosem.

w sosie curry:
-śledzie z beczki
-cebulka
-musztarda
-przyprawa curry
-ziele, liść
-olej
Cebulkę kroimy w kostkę, zesmażamy, dodajemy liść i ziele, później łyzkę musztardy, curry i chwilę zesmażamy. Odstawiamy do wystygnięcia i mieszamy ze śledziami. Odstawiamy do wystygnięcia i mieszamy ze śledziami.
Najlepiej zrobić dzień wcześniej, aby sie "przegryzły" z sosem.
 
Doxa ,moglabys mi podeslac mailem Twoj zbior przepisow? wiem, ze kiedys udostepnialas...
 
hmm Doxa jesteś niesamowita! Dobrze Syla powiedziała "chciałabym być tak poukładana jak ty"!
to i ja poproszę! ;-) :-)
 
reklama
Mała a skąd masz te przepisy? Mówiłaś że zapomniałaś ;-)

Przesłać mogę, ale ja je trzymam w Outlooku, każdy przepis jako osobne zadanie, jeśli to Wam odpowiada, to mogę je w takiej formie przesłać!
 
Do góry