reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Propozycje obiadków i deserów

juz wiem... :)
ale jak ja widzialam Pesto w sklepie w sloiczkach, to to bardzo roznie wygladalo... juz mi z reszta Magdusiek wytlumaczyla... :)


aha... i nabylam patelnie grillowa... w Oszolomie 70 zl - 28 cm, a 57 zl - 24 cm...
 
reklama
wczoraj byli goście i robiłam fondue, wiecie taki tygielek i widelczyki i wkład i sosiczki. naprawde biesiadna potrawa.
 
Drzewko daj może dokładny przepisik co i jak ... ja kiedyś kupiłam gotowe fondue i było obrzydliwe!!! Zniechęciłam się do tej potrawy, a może jednak warto się z nią przeprosić?
 
Doxa - kupne fondue to zamach na fondue!!, za to powinno się rowy kopać :) A jak sama zrobisz to nie ma siły, musi wyjść pyszne.
Ja robię tak, ze wrzucam kilka ząbków czosnku do białego wina wlanego do tego ustrojstwa, podgrzewam, dorzucam po trochu, zeby się ładnie rozpusciło i równomiernie starte sery: zxwykle ze 3 rodzaje, koniecznie musi byc jakis ostrzejszy, dosypuję pieprzu, no i podlewam wciąż bioałym winem. I tyle :) No i bagietka w kawałkach - o tye dobra, ze ma sporo skóry, więc się nie rozpada.
 
Syla, no wiesz, popraw się.
Bo to tak jakby się kupiło uszka do barszczu, które nie były dobre i zniechęciło do uszek w ogóle. Albo kupilo kotlety mielone. No nie wiem co kupiło, cięzko mi wymyślić, bo jakoś fondue musi być świeże i w ogóle i musi nim w domu pachnieć tak prawdziwie i oj, nie umiem tegownytłumaczyć :D
 
ależ u mnie pachnie, wińskiem i czosnkiem, bo wcześniej gar do fondue smaruję czosnkiem :laugh: a później wrzucam i podgrzewam i teraz to juz głupio mi przyznać że mi to bardzo smakuje ;D
a robiłyście czekoladę w tym mieszaną białą z mleczną? i owocki maczane w tym czymś? Dobre ale może zemdlić. :laugh:
 
reklama
a więc ja nie robiłam fondue serowego tylko.. rybne a robi się tak jak mięsne ::)
do tego sosiczki. serowe ja osobiście uwielbiam i robię tak jak Magdusiek, Syla. ale ja mam u nas problem z serami. Magdusiek ty jakie kupujesz? a wogóle to potrawa bardziej zimowa i jak ktoś będzie ją robił to proszę pić do tego białe wino lub wódeczkę lub herbatkę bo po piwie to kluchy w brzuchu się robią. ::)
 
Do góry