reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

problemy z oczkami

Nie znalazłam wątku o podobnej tematyce wiec zapytam się tutaj. Jak u było u Was z kanalikami i ewentualnie co zalecił lekarz? U nas w prawym oczku był zatkany, ale na szczęście ładnie się odetkał po zakraplaniu kroplami (antybiotyk), ale lewe oczko wciąż ropieje. byliśmy u okulisty, ktory tez dal kropelki i zalecil masaż oczka, ale nic nie pomogło. Wylądowaliśmy w szpitalu na drożnośc kanaliku łzowego, ale pani doktor po obejrzeniu oczka stwierdziła że warto jeszcze poczeakc. Mały mial prawie 3 m-ce wtedy..Odradziła nam odetkanie kanaliku, gdyż często podobno sam sie odtyka w miarę wzrostu dziecka...poza tym pkazala nam jak to bedzie sie odbywac i pożałowala mojego dzieciaka..Podobno w USA czeka sie nawet aż dziecko ukończy 1 rok, u nas okulistka mówiła nam by do końca 3 m-ca to zrobić..Tymczasem małemu oczko ropieje, szczególnie po sloneczku gdy się nagrzeje. płucze już solą fizjologiczną, płukałam rumiankiem..dalej to samo:-(. jak radzilyście sobie Wy z takim problemem?
 
reklama
u nas od samego początku ropiało jedno oczko, po 2 tygodniach od urodzenia jak byliśmy z dzieckiem na wizycie w szpitalu to Pani doktor przepisała jakieś kropelki i kazała masować - pod okiem po policzku dociskając ku nosowi. po ok 2 tygodniach było widać poprawę, ale potem znów zaczęło ropieć i aż zasychała ta ropka w kąciku zewnętrznym i się strasznie podrażniło. A oczko cały czas przemywaliśmy solą fizjologiczną. Poszliśmy w końcu do okulistki, popatrzyła, żadnego zapalenia nie stwierdziła, kazała nam nadal obficie przemywać tą solą i masować, ale inaczej - zaraz przy kąciku wewnętrznym, tak jakby od kącika do nosa i w dół - jak doktorka nam to pokazała to mała strasznie się darła, ale chyba ta doktorka jakoś przetkała kanalik bo od tej wizyty oczko nie ropieje - tylko po nocy się biała ropka pokazuje od czasu do czasu :tak:
ja bym z przetykaniem poczekała, bo to prawda, że kanaliki bardzo często się zatykają, przetykają - masujcie i przemywajcie :tak:
 
Mamjakty, dzieki za podpowiedź, wydaje mi sie że my dobrzze to masujemy, bo dwie doktorki nam to pokazywały i tak robimy-nie wiem , bedziemy dalej to robic i płukac aż do skutku:-)
 
U mnie mała dostała biodacynę w kroplach + masaż kanalika dla udrożnienia. 30 ucisków 3 razy dziennie. Wszystko wróciło do normy. Czasem tylko jak pojawia się ropka i sól fizjologiczna nie pomaga to wkraplam biodacynę na noc i jest ok.
 
To prawda ze ze wzrostem kanii same sie odtykaja.......znam 3 przypadki- u kolezanki mial byi zabieg- byli umowieni i 3 dni przed sie odetkal.Mala mila juz 6 miesiecy
Dobrze tez jest zrobic wymaz z oczka i pod tym katem dobrac antybiotyk
 
E-stera, własnie taki wymaz chyba byłby najlepszy. Nam przepisała lekarka dwa rodzaje antybiotyku i zadne na te oczko nie zadziałał, a teraz lekarka juz odradziła jakikolwiek, że niby to juz nic nie pomoże:baffled:
 
Moj synek też miał zatkany kanalik. Dostawal kropelki, masowaliśmy na 3 sposoby i nic. Aż ktoregoś dnia obudził się bez sklejonych ropą powiek. Myślę ze masaże i powiększenie się kanalików podczas wzrostu pomogły. Dlatego bym poczekała na Twoim miejscu, nawet jak będzie trzeba przetykać to przy szerszych kanalikach mniejsza szansa ponownego zatkania.
 
ja wlasnie dzis bylam u znajomej okulistki i ona skierowala nas na okulistyke dziecieca na odetkanie kanalikow. moj synek ma 7 tygodni i od porodu ma bardzo spuchniete oczka i z obu cieknie ropa. stosowalismy 2 tygodnie biodacyne,potem 10 dni chibroxin, masaze... i ropa nadal jest, stad mamy odetkac kanaliki. bardzo sie stresuje tym zabiegiem, bo podobno to ciezkie przezycie dla dziecka. idziemy jutro, a ja wciaz mam watpliwosci, bo moze odetkaja sie jeszcze? ktos wie jak wyglada zabieg?
 
Kisia jak my z meżem pojechaliśmy na odetkanie..to nas zatkało. Wkłada się pręcik metalowy do noska..podobno straszny ból-ale to mówiła mi dorosła osoba, ktora to miała robione:szok:. Sama lekarka mówiła, ze odetkanie kanalikow to ostateczność, kiedy pojawiają sie duże ropienie itd. Nie wiem w jakim stadium to wygląda u Twojego maluszka i co powie Ci pani doktor. Nam narazie odradziła zabieg by oszczędzić dziecku cierpienia. Daj znać jakby co, jak maluszek to przezył:-(
 
reklama
to przerazajace z tym drucikiem w nos! bede jeszcze gadac jutro z lekarka, moze jeszcze mozna poczekac i samoistnie sie poprawi? tyle z was pisze,ze poprawilo sie dzieciom bez zabiegu, albo ze czekacie az dziecko bedzie starsze. dam wam znac co powiedziala mi lekarka, podobno to doskonala specjalistka od dzieci, mam nadzieje ze nie bedzie trzeba pchac antosiowi druta w nosek.
 
Do góry