reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

problemy z oczkami

na początek proponuję przemywac oczko roztworem soli fizjologicznej i naparem z rumianku, od zewnętrznego kącika oka do wewnętrznego, jeśli nie ustąpi to oczko powinien obejrzec lekarz i napewno przepisze jakąś maśc z antybiotykiem.
Pozdrawiam
 
reklama
Dziekuje za pomoc.
Wczoraj i dzisiaj przemyłam mu przegotowaną wodą. Wydaje mi się że dzisiaj miał mniej tej ropki, ale zobaczę jak będzie jutro.
Pozdrawiam
 
Witam :-)moj synek też miał taki problem z oczkami i byłam z nim u lekarza.Przepisal kropelki i wpuszczalam 4 dni i przeszło.Nie musi to być nic złego ,trzeba dbać o mycie rączek dziecka jak również swoich .Twój maluszek jest już duży ,bo u takich dzieciaczkow np. miesięcznych mogą to być zatkane kanaliki i to jest już bardziej skomplikowane:tak:Najlepiej idz do lekarza ,obejrzy przepisze kropelki i będzie ok:-)Pozdrawiam serdecznie
 
Hej. Jak nie pomoże przemywanie solą fizjologiczną lub rumiankiem, zrób małemu wymaz z oczka. U nas wykazał gronkowca i po podaniu antybiotyku szybko się wyleczyło;-)
 
u nas było to samo niunia miała wtedy 1m..miesiąc czasu ropiało!i żaden lekarz ani okulista nic nie mogli zrobić.przemywaj wodą przegotowaną mówili samo się wyleczy.żel do oczka nic nie pomógł.sprawdził się tylko jeden lek........małej mocz z pieluszki.tak jak z pleśniawkami było.wsadziłam wacik poczekałam trochę i zmoczonym przetarłam jej oczko.kilka razy i przeszło.potem w drugim się jej tak zrobiło( jak miała 6m.)i od razy moczem przetarłam i na drugi dzień już było spoko.
więc jak lekarz to sprawdzi i powie że to nic takiego to proponuje ten sposób.pozdrawiam
 
My walczylismy z ropiejacym oczkiem praktycznie od 2tyg zycia do 6miesiaca. Najpierw przemywalam sola fizjologiczna, rumiankiem, slaba herbata - zadnej poprawy. Bylismy u okulisty, dostal kropelki (byl niezly cyrk z ich zapuszczaniem) przechodzilo na tydzien z powrotem! Lekarz powiedzal ze jesli nie przejdzie ok 7 mies to trzeba sprawdzic droznosc kanalikow. Na szczescie samo przeszlo, ale meczylismy sie pol roku...
 
Witajcie
Mam problem mój synek ma problemy z oczkami Idzie mu trzeci miesiąc i pierw oczko mu ropiało dostawał 3x dziennie Chibroxin i za bardzo nie pomagało, teraz byliśmy u dr A. Majewskiej-Cembrzyńskiej (wawel) i dostaje tobradex i ropienie minęło ale zaczęło z kolei łzawić. Czy ktoś miał podobną sytuacje ze swoim skarbem? I czy może drogie mamusie znacie dobrego lekarza okulistę dziecięcego z Sosnowca lub okolicy? Bo ta Pani na kompetentną nie wyglądała, a zarozumiała pielęgniarka była ważniejsza od lekarza... Brak słów
 
Witaj!
My meczylismu sie z ropiejacym oczkiem chyba od 3tyg zycia az do 6miesiaca (o ile dobrze pamietam)Kropelki pomagaly na pare dni. Bylismy u okulisty ktory stwierdzil ze jesli nie przejdzie samo za pare mies, trzeba bedzie udroznic kanal nosowo-lzowy..i dalej kazal wpuszczac kropelki. Na szczescie przeszlo samo. Pewnie u Twojego synka tez tak bedzie, ale zapuszczaj kropelki i przemywaj sola fizjologiczna. Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:
My mieliśmy taka sytuację.
Synkowi jakieś dwa tyg.po urodzeniu zaczęły łzawić i ropieć oczka.
Pediatra przepisał mu antybiotyk i przeszło na kilka dni.
Poszliśmy więc do okulisty. Ta powiedziała, że Kamilek ma niedrożne kanały łzowe.
Przepisała nam chibroxin i kazala 4x dziennie masować okolice oka.
Dała też skierowanie na zabieg udrażniania kanałów łzowych.
My już jesteśmy po zabiegu, ale ja nie widzę poprawy. Kamiś dalej łzawi.
Także czeka nas jeszcze jedna wizyta u okulisty i powtórny zabieg :-(
Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej to pytaj :-)
 
reklama
jezeli lzawianie bedzie sie przedluzac, lub ropienie bedzie nawracac, trzeba by sprawdzic czy nie sa to zatkane kanaliki lzowe. my mielismy taki problem z naszym synkiem, na przemian oczka mu lzawily, ropialy, co chwile jakies krople z antybiotykiem i tak w kolko. antos mial miec zabieg przetykania kanalikow, ale nie zgodzilismy sie, bo to podobno trauma dla maluszka i wielki stres. okulistka ;powiedziala nam, ze czesto te kanaliki poszerzaja sie w trakcie rozwoju dziecka i ze mozna poczekac, trzeba tylko odpowiednio masowac okolice ujscia kanalow lzowych. kazala nam sie zglosic na zabieg gdyby nie przeszlo do pol roczku, wiec masowalam te oczka antosia cierpliwie i dlugo. jedno oczko w okolicach 6 m-ca po zaostrzeniu i ropie odetkalo sie, drugie oczko lzawilo az do 8 m-ca. na koniec tez bylo zaostrzenie, ropa- zastosowalam sulfacetamid(krople) i masc neomycyne do oczu, po tych lekach przeszlo od razu (chibroxin tez nie poskutkowal) , a oczko przestalo lzawic i teraz juz oba oczka sa w porzadku. nie zdecydowalismy sie na zabieg, zeby go nie bolalo o postanowilismy odczekac ile sie da aby uniknac stresu. masaze kanalikow i przemywanie oczek okazaly sie skuteczne, ale tez na koniec kazde z oczek musielismy zakraplac antybiotykiem.
jezeli u was lzawienie bedzie sie przedluzac idz koniecznie do okulisty dzieciecego, moze to tez kanaliki? jest tez watek na forum o zatkanych kanalikach, mozesz poczytac.
 
Do góry