reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Problemy skórne naszych dzieci.

hejka
a ja dzis bylam z małą u pediatry bo przeziebiona.a ona patrząc na buźke malej(ostatnio cos zjadlam i ją mocno wysypało) powiedziala ze ja mam jesc kurczaka i ziemniaki!! myslalam ze jej walne,niech sama sobie je tylko kurczaka i ziemniaki! ja naprawde malo co jem,jestem na diecie,nie jem nabialu ale bez przesady nie bede rezygnowac z wszystkiego bo mi zęby wyleca i włosy i tak juz lecą.ale jestem wściekła....buuuuu
 
reklama
Syla28, niektórzy lekarze przesadzają, skąd ona ma widzieć, ze tylko Ci wolno kurczaka i ziemniaki? choree:crazy: Małej napewno krostki znikną za parę dni, a pamiętasz co jadlas, co mogło ją wysypać?
 
syla jakas chora baba,szkoda twoich nerwów,nie przejmój sie bo bedzie mało mleczka dla malutkiej,ja jestem na diecie sama sobie robie miesko na kanapke i wogóle staram sie nie jesc zadnej chemi i co małemu i tak nieraz cos wylezie a ja siedze i sie głowie chociasz wiem ze nic nie pozarłam.Przy skazie niestety tak jest.MAYLAH karmi butla a i tak Fifi nieraz ma krosty:wściekła/y:
A tak na marginesie to kurczaki czesto przy skazie uczulaja:-pzwłaszcza jest taka mozliwosc jak dzieci zle toleruja jajka.Tego ta madra pani nie wie:eek:
 
Dziewczyny jak myslicie co to może byc...kacpper od jakis 2 tyg ma caly czas czerwone policzki nie jakos bardzo ale..
I jeden jest jakby bardziej czerwony, smaruje mu buzie bambino ale nic nie daje do tego skora jest sucha, czytalam w necie ze to jest albo objaw alergi albo zabkowania, pewnie jutro pojde do lekarza... :-(
 
Addaaa a moze byłas z nim na mrozie? Albo na wietrze? Mój brat, gdy był młodszy zawsze zima tak miał. Suche czerwone policzki-takie szorstkie w dotyku.Mama kładła mu kilo kremu na kazda pogode NIVEA przed wyjsciem, a i po powrocie drugie kilo:tak:i pomagało. Ja jak pierwszy raz na mróz wyjde, to tez potem całe dwa dni buzia czerwona i szczypie:tak:to samo przy silnym wietrze-np nad morzem:tak:
Bo przychodzi mi do głowy jeszcze AZS, przy tym tez sa takie objawy, ale chyba pojawiło by sie wczesniej i byłaby przy tym wysypka.
Czasem uczulenie pokarmowe tez sie tak objawia.
 
Dziewczyny jak myslicie co to może byc...kacpper od jakis 2 tyg ma caly czas czerwone policzki nie jakos bardzo ale..
I jeden jest jakby bardziej czerwony, smaruje mu buzie bambino ale nic nie daje do tego skora jest sucha, czytalam w necie ze to jest albo objaw alergi albo zabkowania, pewnie jutro pojde do lekarza... :-(
adddaaa u mnie jest podobnie, tzn mała nie ma czerwonych polików ale właśnie na jednym ma taką strasznie wysuszoną skórę, jakbyś się czegoś dowiedziała to proszę daj znać bo ja w sumie tez myłałam co to może być, ale ze to może być oznaka ząbkowania to nie wiedziałam
 
Aduś a może coś zjadła co ją uczula? Mój Filip właśnie miał suche policzki przy skazie, i smarowałam maścią robioną przez lekarza, ale podobnej konsystencji jak Linomag, po kilku dniach złuszczyła się skórka i policzki byly ladne.
My teraz mamy problem z wągrami, z któych robią się pryszczyki, nie wiem czy nawilzac czy wysuszac, kolezaanka radziłą mi sudokremem to smarowac, ale nie wiem
 
no wlasnie nie bylam dawno bo maly jest po zapaleniu oskrzeli, wiec albo alergia albo zabkowanie, w tym tygodniu na pewno się przejde do lekarza, aa co do sudocremu to wlasnie delikatnie posmarowalam małemu, i jest maly efekt, tylko ja bardzo cienko posmarowalam bo wole nie ryzykowac
 
ADA mój mały ma nieraz takie od alergi,ostatnio miał takie suche po brokule,smarowałam kremem emolium i pomogło, mysle ze lepiej żebys małemu to smarowała czyms nawilżajacym niż sudocremem bo on wysusza.
Maylah skoro koleżanka poleca to może sprubój,ja też bym raczej prubowała wysuszyc.
A u nas ciagle jakies paskudztwo wyłazi,chyba sie udam do jasnowidza na co mały jeszcze uczulony,jak go cos nie uczula to ma na reszte wzdecia,juz nie wiem czym go karmic i siebie też,powoli mam dosyc tego karmienia piersia,przechodze załamke normalnie,podejżewam ze mały ma alergie na swoja alergiczna kaszke SINLAC a dokładniej mam na celowniku kwas cytrynowy ktury sie tam znajduje.W zwiazku z czym odstawiłam kaszke a sobie soki,dzemy,kisle a nawet margaryne bezmleczna:wściekła/y:itd bo kwas jest prawie wszedzie,teraz to nawet oszukanych ciastek nie jem,a ze słodyczy cukier mi został,zebym jeszcze chociaż schudła od tych wyżeczen a tu waga stoi jak zaczarowana.Ale po paru dniach u małego pierszy raz chyba taki piekny buziulek bez żadnej krosteczki wiec ja dalej nic nie jem a małemu zaczełam znów podawac sinlac i kilka krostek na brzusiu ma i na szyjce i brudce też wiec znów odstawiam i zobaczymy czy buziolek sie oczysci jak nie to sie chyba pochlastam bo juz nie wiem co bym miała podejżewac.
A tu Świeta ida żarło trza zrobic i patrzec jak mężo zajada a ja ślina do pasa:eek:ciekawe jak bym chciała sobie zrobic 12 potraw to co ja bym skleciła zeby małego nie wysypało i brzunio nie bolał:confused2:
Pocieszam sie ze może jeszcze ze dwa miechy i chociaż te wzdecia mu mina.
Może kturas mi podpowie co dawac małemu do picia,soczów nie chce za bardzo,herbatki ziołowe go uczulaja a w owocowych jest kwas,wiec nie wiem sama wode,a może z glukoza co myślicie?
Ale sie wyżaliłam i nasmeciłam ale naprawde nieraz mam dosc jestem od paru miesiecy na poście a jemu wraz cos wyłazi w tedy myśle ze to wszystko nie ma sensu i powinnam mu dac butle,ufff lżej mi troche:-)
Pozdrawiam alergików i ich mamusie:-)
 
reklama
Ojaa Beacia82 i inne mamusie malych alergikow podziwiam za ta diete... mi juz po paru dniach wychodzila bokiem a co dopiero tyle czasu ja trzymac...


Adaaa my tez mielismy tak dwa razy, i u nas to byla alergia na cytrusy, maly nie lubi jak mama cytrynke pije, ale ty chyba karmisz butla? W kazdym razie smarowalam kremami nawilzajacymi pare razy na dzien i po paru dniach nie bylo sladu.
 
Do góry