reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Problem z implantacja po łyżeczkowaniu

Zlota11111

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
31 Październik 2021
Postów
117
Hej,

Czy któraś kobietka tak miała?
Jeżeli tak mogłaby się podzielić przyczyną dlaczego tak się dzieje?

Otóż miałam łyżeczkowanie ok 3 miesiące temu.
Przy powrocie miesiączki miałam owulacjie ( monitoring).
Od 12 dnia do 16 dnia po owulacji blade kreski na teście ciążowym.
Gdy zbliża się termin miesiączki już blado , biało na testach ciążowych.


Czy może świadczyć to o tym że endometrium jest jeszcze nie gotowe do zagnieżdżenia zarodka?


Pozdrawiam
 
reklama
Hej,

Czy któraś kobietka tak miała?
Jeżeli tak mogłaby się podzielić przyczyną dlaczego tak się dzieje?

Otóż miałam łyżeczkowanie ok 3 miesiące temu.
Przy powrocie miesiączki miałam owulacjie ( monitoring).
Od 12 dnia do 16 dnia po owulacji blade kreski na teście ciążowym.
Gdy zbliża się termin miesiączki już blado , biało na testach ciążowych.


Czy może świadczyć to o tym że endometrium jest jeszcze nie gotowe do zagnieżdżenia zarodka?


Pozdrawiam
Na to pytanie odpowie lekarz jak wykona USG dopochwowe 🙂

Ja miałam zabieg łyżeczkowania w czerwcu, owualcje po ok 14 dniach i endometrium odpowiednie do II fazy cyklu, żadnych problemów ani przeciwwskazań do kolejnej ciąży.

Byłaś na kontroli po zabiegu?
 
Hej,

Czy któraś kobietka tak miała?
Jeżeli tak mogłaby się podzielić przyczyną dlaczego tak się dzieje?

Otóż miałam łyżeczkowanie ok 3 miesiące temu.
Przy powrocie miesiączki miałam owulacjie ( monitoring).
Od 12 dnia do 16 dnia po owulacji blade kreski na teście ciążowym.
Gdy zbliża się termin miesiączki już blado , biało na testach ciążowych.


Czy może świadczyć to o tym że endometrium jest jeszcze nie gotowe do zagnieżdżenia zarodka?


Pozdrawiam
Badałaś poziom progesteronu?
 
Hej,

Czy któraś kobietka tak miała?
Jeżeli tak mogłaby się podzielić przyczyną dlaczego tak się dzieje?

Otóż miałam łyżeczkowanie ok 3 miesiące temu.
Przy powrocie miesiączki miałam owulacjie ( monitoring).
Od 12 dnia do 16 dnia po owulacji blade kreski na teście ciążowym.
Gdy zbliża się termin miesiączki już blado , biało na testach ciążowych.


Czy może świadczyć to o tym że endometrium jest jeszcze nie gotowe do zagnieżdżenia zarodka?


Pozdrawiam
No nie bez powodu lekarze zalecają wstrzymać się 3 cykle ze staraniami po zabiegu. Wtedy jest większa szansa na poronienie/ciąże biochemiczne bo endometrium musi się zregenerować.
 
Łyżeczkowanie może uszkodzić endometrium i endometrium może nie przyrastać prawidłowo. Czytalam bloga dziewczyny, ktora w porywach miałam 5 mm (Matka mimo wszystko). Ale to że miałaś owulację nie oznacza, że w pierwszym cyklu w ciążę zajdziesz.
 
No nie bez powodu lekarze zalecają wstrzymać się 3 cykle ze staraniami po zabiegu. Wtedy jest większa szansa na poronienie/ciąże biochemiczne bo endometrium musi się zregenerować.
Niektórzy lekarze nie każą czekać. Ba niektórzy przy problemach z implantacją zalecają "zabieg" scratchingu, czyli drapania endometrium (II faza cyklu) lub właśnie łyżeczkowania w pierwszyvh dniach cyklu.

Bardzo dobrze napisała @pietraczkaa, należy iść do ginekologa i "obejrzeć" endo na USG.

Druga kwestia jest taka, że nie wiadomo w jakiej kondycji są hormony u autorki. Problemy z progesteronem powodują problemy z utrzymaniem ciąży. Ponadto autorka pisze, że testy pozytywne dopiero 12dpo. Trochę późno, a są badania, które potwierdzają, że późna implantacja nie wróży dobrze dla ewentualnej ciąży.

Jak dla mnie tu pomoże tylko wizyta u lekarza.
 
Niektórzy lekarze nie każą czekać. Ba niektórzy przy problemach z implantacją zalecają "zabieg" scratchingu, czyli drapania endometrium (II faza cyklu) lub właśnie łyżeczkowania w pierwszyvh dniach cyklu.

Bardzo dobrze napisała @pietraczkaa, należy iść do ginekologa i "obejrzeć" endo na USG.

Druga kwestia jest taka, że nie wiadomo w jakiej kondycji są hormony u autorki. Problemy z progesteronem powodują problemy z utrzymaniem ciąży. Ponadto autorka pisze, że testy pozytywne dopiero 12dpo. Trochę późno, a są badania, które potwierdzają, że późna implantacja nie wróży dobrze dla ewentualnej ciąży.

Jak dla mnie tu pomoże tylko wizyta u lekarza.
Dziękuję, idę do lekarza w przyszłym tyg, sprawdzę endometrium 🥰
 
reklama
Do góry