reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

prawo, praca, becikowe - pomocne linki

Ja miałam umowę do końca 2012r. Mam przedłużoną do dnia porodu tj. do początku czerwca, pensję wypłaca mi pracodawca, ponieważ zatrudnia więcej niż 20 pracowników.
Też jestem ciekawa, jak to będzie z tym macierzyńskim. Ja bynajmniej nie mam tego dylematu, czy iść na pół roku, czy na rok, bo i tak nie mam do czego wracać. Poza tym cieszę się, że będę mogła sobie na spokojnie odchować dziecko, bo do żłobków nie mam zaufania
 
reklama
Dziewczyny, jak to było z tymi zwolneiniami do tyłu?

Edit: Już nie trzeba mi tej informacji. Mój lekarz myśli o wszystkim i mam normalnie l4:)
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny gdyby któraś się jeszcze zastanawiała, miałam dzisiaj Szkołę Rodzenia z prawnikiem i mówił właśnie, że my się niestety nie możemy jeszcze deklarować na cały rok macierzyńskiego, idziemy normalnie na pół roku. Dopiero jak we wrześniu wejdzie ta ustawa to będzie można ewentualnie składać jakieś deklaracje i coś zmieniać, ale nikt tak na prawdę nie wiem jeszcze jak to będzie w praktyce wyglądało...

Więc chyba niestety zostanie nam w sumie opcja 100% + 60% :((((
 
Na L4 musi być pieczątka pracodawcy z datą wpłynięcia zwolnienia do niego i podpisem

To ja mam pytanie:

1. Jak ostatnie zwolnienie będzie np. do 06.06 a urodzę 10.06 to muszę łatwić l4 na te 4 dni? musi być jakaś ciągłość papierkowa?
2. Po porodzie co muszę do pracodawcy zanieść? Akt urodzenia tylko?
3. Jak się skończy macierzyński to w ostatni dzień muszę zgłosić o wychowawczy czy wcześniej?
 
reklama
Też chętnie podczytam odp. na pytania Sary :tak:
Plus dodam swoje: jak wyliczyć wysokość wynagr. na L4 przy założeniu, że nie pracowało się ciągiem przez ostatni rok - pracowałam 1-9, potem jako bezrobotna, zasiłek pierwszy otrzymałam w marcu za luty br.
Jak się wylicza wys. zasiłku macierzyńskiego - też tak jak przy L4?
No i jak całe te zasiłki wyglądają na DG? Gdybym chciała założyć - jaką stawkę opłaca się opłacić, (zadeklarować?) i czy będąc na zasiłku muszę płacić ją w takiej samej wysokości co m-c? Jak to załatwić? W DG jestem zielona, jak trawka w parku... :baffled::baffled:
 
Do góry