reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

prawo, praca, becikowe - pomocne linki

reklama
wenusanka ale kolejne wybory za dwa lata, ja myślę, że jakby się teraz z tego wycofali to by mogło to doprowadzić do upadku rządu i rozpisania wcześniejszych wyborów - tak mi się wydaje, że PO do tego nie dopuści
ech wiadomo, dopiero jak podpiszą ustawę to będzie klepnięte, ale umiarkowaną nadzieję można mieć chyba ;-)
 
Ja z pytaniem do biznes-mam ;-)
Wiem, że można "być" jednocześnie na umowie o pracę, i prowadzić działalność. A co z zasiłkiem w takim przypadku? Nie marzę nawet o tym, że się pobiera i z UM i DG, ale jakoś to jest rozwiązane?

No i jeszcze męczy mnie kwestia DG - nigdzie nie mogę wyczytać, czy zmiany "składkowe" weszły, czy tylko o nich trąbią. Działalności nie mam jeszcze, ale mam czas - ostatni dzwonek właściwie, żeby ją założyć...
 
ja mam taką sytuację, a że dg mam od września to wygląda u mnie to tak, że mam l4 płacone w wysokości tej co miałam z firmy, macierzyński też tak będzie płacony, niestety nadal płacę składki zdrowotne od dg [społecznych nie muszę, bo mam więcej niż minimum na etacie]
oczywiście o drugim świadczeniu z zusu nie ma co marzyć
podobno jeśli masz dg i etat to można wybrać świadczenie z którego się to liczy, ale że ja jestem na l4 od samego początku ciąży, to u mnie za bardzo nie było możliwości pokombinowania z wyższą składką i wyższymi świadczeniami

co do zmian to nie wiem, miały niby wejść, ale czy weszły to nie wiem
 
Ariena, jeżeli chodzi o dg to pisałam do księgowej maila z tymi pytaniami ale przez week milczała wiec pewnie jutro dostanę odpowiedź.

Co do świadczeń z um i dg to ja taką sytuację miałam przy pierwszej ciąży. Pracowałam na um i miałam dg ( normalne składki ) i L4 oraz macierzyński dostawałam z tytułu um a składki w dg miałam zawieszone.
 
Ariena, zmiany jeszcze nie weszły, cały czas straszą, ale jeszcze nic nie wprowadzili.. Co do równoczesnej pracy umowę o pracę i dg to nie pomogę.. ja tylko na dg.
 
Robaczku - jak już księgowa odpisze, to podzielisz się ze mną "newsami"? :zawstydzona/y: Swoją drogą ciekawe czy da się zrobić na odwrót - nie płacić na um, a płacić na dg - ale to chyba marzenie ściętej głowy...

Anusia - od dawna jestes na dg?
 
jak pójde so szpitala to kto ma wystawić opiekę nad synkiem mężowi ?? szpital, ginekolog czy kto ?/
 
reklama
opiekę wystawia gin na 14 dni, natomiast na te 3 dni jak będziesz w szpitalu to ma wolne okolicznościowe 3 dni
 
Do góry