reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pozytywne testy owulacyjne, przesunięta owulacja ?

Tylko, ze po tych kreskach z wcześniejszych testów kiedy z dnia na dzień były coraz bledsze myślałam, ze po prostu jest już po i tak to wyglada. A tu teraz 3 dni przed okresem kreski z dnia na dzień silniejsze. Hmm nic już nie wiem :(
mogła Ci się przesunąć albo masz zaburzoną owulację, Tylko ginekolog jest to Ci w stanie powiedzieć
 
reklama
mogła Ci się przesunąć albo masz zaburzoną owulację, Tylko ginekolog jest to Ci w stanie powiedzieć
Byłam u ginekologa w listopadzie przed staraniami i twierdził, ze wszystko jest w jak najlepszym porządku, wtedy wlasnie tez zobaczył, ze owulacja będzie w następny dniu z lewego jajnika. Ale akurat nie złożyło się wtedy na starania, sytuacja losowa.
 
Wydaje mi się, że trochę za późno robisz testy. Jeśli normalnie masz owulację ok. 14dc to lepiej testować tak już od 10. Bo może już np. 12 był pik, a my się już o tym nie dowiemy. Pamiętaj, że testy nie pokazują owulacji, a wyrzut hormonu, który za te owulację odpowiada. Więc od pozytywnego owulaka do owulacji dzieli cię jakieś 24-36h.
Polecam połączyć tę metodę z pomiarami temperatury :)
 
Wydaje mi się, że trochę za późno robisz testy. Jeśli normalnie masz owulację ok. 14dc to lepiej testować tak już od 10. Bo może już np. 12 był pik, a my się już o tym nie dowiemy. Pamiętaj, że testy nie pokazują owulacji, a wyrzut hormonu, który za te owulację odpowiada. Więc od pozytywnego owulaka do owulacji dzieli cię jakieś 24-36h.
Polecam połączyć tę metodę z pomiarami temperatury :)
Nie mam 14dc owulacji, powinnam mieć ja około 15/16 dlatego tak zaczęłam robić testy i wiem, ze od pozytywnego dzieli 24-36h pisałam tez o tym :) chodzi mi o te dziwne wyniki teraz na kilka dni przed okresem. Aaa o temperaturze zapomniałam dopisać, w 15 dbać była wlasnie podwyższona bo miałam 37,1 a w wcześniejszych dniach książkowe 36,6 36,7 itd. Wiec zgłupiałam, ale dziękuje za radę w kolejnym cyklu zacznę od 12 :)
 
Wg mnie pik mógł być 15.01. ale nie zaszkodzi dziś działać ;) chyba że jutro rano test ciążowy ;)
Wlasnie tez mi się ten 15 wydawał praktycznie pewny ( choć wiem, ze jest bardzo różnie) dlatego teraz tez zdziwiła mnie ta mocna kreska w dniu dzisiejszym :/ zrobiłam sobie dziś rano test ciążowy bo na miesiączkę nic póki co nie wskazuje ( a zawsze boli mnie brzuch dość mocno na dzień przed) ale wyszedł czyściutki z jedna kreska, żadnego cienia nawet. A robiłam ten czuły, wiec wydaje mi się, ze faktycznie owulacja dopiero nadchodzi :/
 
Wlasnie tez mi się ten 15 wydawał praktycznie pewny ( choć wiem, ze jest bardzo różnie) dlatego teraz tez zdziwiła mnie ta mocna kreska w dniu dzisiejszym :/ zrobiłam sobie dziś rano test ciążowy bo na miesiączkę nic póki co nie wskazuje ( a zawsze boli mnie brzuch dość mocno na dzień przed) ale wyszedł czyściutki z jedna kreska, żadnego cienia nawet. A robiłam ten czuły, wiec wydaje mi się, ze faktycznie owulacja dopiero nadchodzi :/
A to był 15.01 czy 15 DC? Ten 29 ? faktycznie piękna krecha! Trzymam kciuki!
 
reklama
Nie mam 14dc owulacji, powinnam mieć ja około 15/16 dlatego tak zaczęłam robić testy i wiem, ze od pozytywnego dzieli 24-36h pisałam tez o tym :) chodzi mi o te dziwne wyniki teraz na kilka dni przed okresem. Aaa o temperaturze zapomniałam dopisać, w 15 dbać była wlasnie podwyższona bo miałam 37,1 a w wcześniejszych dniach książkowe 36,6 36,7 itd. Wiec zgłupiałam, ale dziękuje za radę w kolejnym cyklu zacznę od 12 :)
Teoretycznie też nie powinno się testować jak już wyjdzie ci jeden pozytywny test. Bo potem można właśnie zgłupieć :D
A temperaturę mierzysz przez cały cykl? Wrzucasz sobie to do jakieś aplikacji? Bo jak coś, niezmiennie polecam PreMom - ja wrzucałam zdjęcia testów (apka sama określała kiedy był pik) i temperaturę i potem na wykresie fajnie było widać okienko, w którym mogła się pojawić owulacja.
 
Do góry