reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Pożegnanie z pampersem i smoczkiem

Roxannka na siłę go nie sadzaj, bo wtedy jeszcze bardziej się zrazi, przyjdzie i na niego pora. Moja też nie każdy dzień chce siadać. Dziś koleżanka 3 letniegp syna mówiła mi, że moja i tak wcześnie zaczęła wołać bo jej syn niedawno.
 
reklama
MAKUC nie terror stosuje tylko moja glizda -speedy gonzales-potrafi siasc i wstac brawo se bije a w nocniku NIC i jak jej powiem to zdanie to wie ze robimy siusi na powaznie i nieraz siedze na wprost niej na glebie pileczke sobie rzucamy i jak zrobi rzeczywiscie to wstaje znowu i znowu brawo bije ale wtedy juz na bank zrobione jest:) jak powiem " nie schodz dokadn ie zrobisz siusiu" to ona wie ze ja na powaznie :)nieraz bajeczke jej czytam albo cos opowiadam ze cos za chwile zrobimy np pojdziemy na spacer.
 
aaa jescze jedno: a czy wasze dzieci widzialy was np na kibelku??? bo Leane nas widzi nieraz i udajemy ze cisniemy i ona wtedy chetniej na nocnik idzie. a jesli rzeczywiscie maja nocnikowstret wasze maluchy to moze nakladka na muszle by cos dala???? ja nieraz o tym myslalam juz zeby tez sie uczyla do kibelka ale mamy jeszcze czac:)
 
Dziulka ja właśnie moją tak przekonałam, nocnik stał w ubikacji, mówiłam jej że idę do wc zrobić to tamto i szła ze mną, zawsze zrobiła. Nakładkę mamy ale nie chce na niej siadać, wręcz strach w oczach ale nie raz chciała robić do wc siku i sadzałam ją, trzymałam i zrobiła.
 
mnie Alicja dosyć często w wc widzi (szczególnie rano) ale u niej to jakoś pozytywnie na naukę korzystania z nocnika nie wpływa (chociaż próbowałam już kilka razy w podobny sposób do KANIOWEGO postępować). Wychodzę z założenia, że i na nią kiedyś czas przyjdzie, więc jakoś zbytnio ciśnienia na te jej odpieluchowywanie nie mam. Chociaż wiadomo - zdecydowanie wolałabym, żeby już bez pieluchy biegać mogła.
 
Dziulka ja właśnie moją tak przekonałam, nocnik stał w ubikacji, mówiłam jej że idę do wc zrobić to tamto i szła ze mną, zawsze zrobiła. Nakładkę mamy ale nie chce na niej siadać, wręcz strach w oczach ale nie raz chciała robić do wc siku i sadzałam ją, trzymałam i zrobiła.
ja robie identyko i u nas to nie działa:confused:
 
reklama
U nas też brak postępów. Dziś latała nago po ogródku i sikała na trawę. Potem zaczęła lać do basenu, więc ją szybko wyjęłam i posadziłam na nocniku. O dziwo wysiedziała do końca sikania. Następnie obsikała dwie pary majtek i zrobiła kupsko w gacie. No ale może, gdyby moja mama wiedziała, że nocnik stał za iglakiem, a nie wołała mojego męża, by go przyniósł, to udałoby się ją w porę posadzić. Jak już zrobiła, co musiała, to usiadła na nocnik. Mama podrzuciła jej to kupsko, a mała była dumna, że zrobiła :) Cóż, jak widać jesteśmy daleeeeko w lesie...
 
Do góry